Reklama

Autobus Suwałki Kraków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kraków ↔ Suwałki
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Kraków ↔ Suwałki. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Krakowa do Suwałk

Jeśli pragniesz udać się do interesujących polskich miast, to wybierz się razem z nami w podróż autobusem dalekobieżnym, pokonującym trasę Kraków – Suwałki. Już teraz zarezerwuj bilet. Suwałki to wspaniałe miasto w województwie podlaskim oraz doskonała baza wypadowa do poznania uroków Suwalszczyzny. Kraków z kolei to miasto królewskie, które zachwyci Cię niepowtarzalną atmosferą oraz wspaniałymi zabytkami. Choć Twoja podróż nie będzie należała do najkrótszych, to przebiegnie bardzo szybko. Jej dodatkowymi atutami będą komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu. Ruszaj w drogę.

Kraków to miasto liczące prawie 800 tysięcy mieszkańców. Położone jest w południowej Polsce, nad rzeką Wisłą. Jako największe miasto województwa małopolskiego jest również jego stolicą i ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym, edukacyjnym, a przede wszystkim turystycznym. Dzięki swej magii, wspaniałej atmosferze oraz niezwykłym zabytkom i ciekawej historii miasto przyciąga rzesze turystów z całego świata. Gdy znajdziesz się już w Krakowie i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, na zwiedzanie miasta warto udać się tzw. Drogą Królewską. W odległych czasach była ona miejscem przemarszu orszaków koronacyjnych, uroczystych pochodów i wspaniałych procesji. Swój bieg rozpoczyna ona na Placu Matejki, gdzie obecnie znajduje się pomnik króla Władysława Jagiełły. Jej kolejnym, charakterystycznym punktem jest Brama Floriańska i ulica o tej samej nazwie, którą dotrzesz wprost na Rynek Główny, będący sercem Krakowa. Na jego płycie usytuowany jest pomnik Adama Mickiewicza, wokół którego aż roi się od turystów. Rynek Główny to jednak przede wszystkim Kościół Mariacki, Sukiennice, Ratusz i malutki kościółek św. Wojciecha. Od niego dzieli Cię już tylko kilka kroków do ulicy Grodzkiej, która doprowadzi Cię wprost na Wzgórze Wawelskie. Kup przewodnik i przybywaj do tego pięknego, królewskiego miasta.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Suwałkami a Krakowem.

Suwałki to 70-tysięczne miasto w północno-wschodniej Polsce, położone nad Czarną Hańczą, w województwie podlaskim, w niedalekiej odległości od granicy z Litwą, Białorusią i obwodem kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej. Miasto znajduje się na szlaku ważnych dróg, łączących kraje bałtyckie z Europą Zachodnią. Suwałki stanowią również doskonałą bazę wypadową na Suwalszczyznę, której perełkami są Wigierski i Suwalski Park Narodowy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a bogata oferta pieszych szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych, szlaków do jazdy konnej oraz licznych jezior i rzek przyciąga rzesze turystów. Zanim jednak wyruszysz na poznanie tego wspaniałego regionu warto na nieco dłużej zatrzymać się w samych Suwałkach. Swój spacer po mieście rozpocznij od ulicy Kościuszki, która stanowiła kiedyś część traktu warszawsko- petersburskiego. To tutaj znajduje się większość najwspanialszych zabytków i ciekawych obiektów, a więc Kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, Dom Marii Konopnickiej, Kościół ewangelicko-augsburski Świętej Trójcy, Kościół pod wezwaniem św. Aleksandra oraz Dom Miłoszów. Nie sposób wymienić tu wszystkich atrakcji Suwałk więc nie zwlekaj i zaraz po opuszczeniu autobusu dalekobieżnego udaj się na zwiedzanie miasta. Suwałki serdecznie zapraszają.

Popularne połączenia z przesiadką Suwałki → Kraków
Popularne połączenia z przesiadką  Kraków → Suwałki

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×