Reklama

Autobus Salzburg Kraków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kraków ↔ Salzburg
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Kraków ↔ Salzburg. Proszę wypełnić formularz.

Autobus Kraków Salzburg Ceny

Autobus i autokar z Krakowa do Salzburga

Jeśli pragniesz poznać ciekawe europejskie miasta, to już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus jednej z linii dalekobieżnych, pokonujący trasę Kraków – Salzburg. Pierwsze z miast jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Będziesz oczarowany jego wspaniałymi zabytkami i magiczną atmosferą. Salzburg z kolei to miasto położone w Austrii, które zachwyci Cię malowniczym usytuowaniem wśród alpejskich krajobrazów. To będzie bardzo interesująca podróż, która pomimo sporej odległości przebiegnie szybko, a jej czas umilą Ci komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu. Ruszaj w drogę!

Kraków to jedno z najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. Położony jest on w południowej części kraju, w województwie małopolskim. Jest jego stolicą i największym miastem oraz ważnym ośrodkiem gospodarczym, edukacyjnym i kulturalnym regionu. Gdy znajdziesz się już w Krakowie i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, koniecznie udaj się w kierunku Wzgórza Wawelskiego, na którym góruje monumentalny Zamek Królewski. Rozpościera się stąd wspaniały widok na miasto, który zachęci Cię do odbycia pieszej wycieczki bulwarami wiślanymi. Z ich perspektywy będziesz mógł podziwiać nie tylko obiekty Starego Miasta, takie jak Wawel i Bazylikę św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa i Męczennika, zwaną potocznie „Skałką”, ale również piękne budowle starego Podgórza, wśród których na szczególną uwagę zasługuje piękna Kamienica Aleksandrowiczów. Trudno byłoby wymienić tu wszystkie atrakcje Krakowa i oddać niepowtarzalne piękno miasta, więc kup przewodnik i przybywaj osobiście przekonać się o jego uroku.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Salzburgiem a Krakowem

Salzburg to miasto usytuowane w północno-zachodniej części Austrii, nad rzeką Salzach. Liczy ono prawie 150 tysięcy mieszkańców i jest czwartym miastem kraju, po Wiedniu, Grazu i Linzu. Jednym z głównych walorów Salzburga jest jego malownicze usytuowanie w Alpach i dolinie rzeki Salzach, dzięki któremu miasto jest dużym ośrodkiem sportów zimowych. Salzburg to również wspaniałe zabytki, z których część wpisana została na Listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Wizytówką miasta jest Festung Hohensalzburg. To monumentalna twierdza z XI wieku, która była jednym z największych zamków średniowiecznej Europy. Wartymi obejrzenia są również: Katedra tzw. Salzburger Dom, Pałac Arcybiskupów i Klasztor św. Piotra. Jedną z ciekawszych atrakcji miasta jest słynna kawiarnia Café Tomaselli, w której bywał m.in. Wolfgang Amadeus Mozart, którego miejscem narodzin był właśnie Salzburg. Nie zwlekaj więc i już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny, którym dotrzesz do tego pięknego i ciekawego miasta.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×