Reklama

Autobus Salzburg Katowice: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Katowice ↔ Salzburg
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Katowice ↔ Salzburg. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Katowic do Salzburga.

Jeśli pragniesz udać się w podróż po ciekawych europejskich miastach, to już teraz zarezerwuj bilet na autobus jednej z linii dalekobieżnych, przemierzających trasę Katowice – Salzburg. Pierwsze z miast położone jest w Polsce południowej. W Katowicach będziesz miał okazję zobaczyć zabytki architektury przemysłowej, a wśród nich niezwykle ciekawe osiedla górnicze. Salzburg z kolei to urocze alpejskie miasto, położone w Austrii, słynące z przepięknych widoków i kojarzone z Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem. To będzie bardzo ciekawa podróż, która przebiegnie szybko, w komfortowych warunkach panujących na pokładzie autobusu. Jej dodatkowym atutem będzie niska cena biletu, która zachęci Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Katowice to prawie 300-tysięczne miasto położone w południowej części Polski, na Wyżynie Śląskiej. Jest największym miastem województwa śląskiego i jego stolicą oraz głównym ośrodkiem gospodarczym, edukacyjnym i kulturalnym regionu. Początki Katowic sięgają XVI wieku. Były one wówczas jedną z wielu osad o charakterze rolniczym, której proces urbanizacyjny zapoczątkowany został dopiero w połowie XIX wieku. Było to efektem doprowadzenia do Katowic linii kolejowej, dzięki której nastąpił ożywiony rozwój przemysłu, opartego głównie na wydobyciu węgla kamiennego. Gdy znajdziesz się już w Katowicach i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, warto udać się na spacer po mieście w poszukiwaniu jego najstarszych obiektów. Jednym z nich jest ewangelicki kościół Zmartwychwstania Pańskiego oraz Kościół Najświętszej Marii Panny. Spośród obiektów niesakralnych na szczególną uwagę zasługują dwa najstarsze osiedla górnicze. To Nikiszowiec i Giszowiec, które choć odmienne w swej formie urzekną Cię swoją architekturą. Nie sposób wymienić tu wszystkich atrakcji miasta więc kup przewodnik i ruszaj na wycieczkę po Katowicach!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Salzburgiem a Katowicami.

Salzburg to 150-tysięczne alpejskie miasto, położone w północno-zachodniej Austrii, nad rzeką Salzach, w niedalekiej odległości od granicy z Niemcami. Miasto jest ważnym ośrodkiem sportów zimowych i najpopularniejszą miejscowością turystyczną mieszkańców Austrii. Salzburg to również miasto kojarzone z Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem, którego pomnik znajduje się w centrum miasta. Kompozytor przyszedł na świat w Salzburgu i z tym miastem na długi czas związał swoje losy. Gdy znajdziesz się już w mieście i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, swoje pierwsze kroki skieruj na Stare Miasto, które wpisane zostało na Listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Podczas pobytu w Salzburgu warto zobaczyć również Festung Hohensalzburg, czyli ogromną twierdzę, usytuowaną na wzgórzu Festungsberg. Jest ona jednym z największych zamków średniowiecznych w Europie. Salzburg to również majestatyczna Katedra tzw. Salzburger Dom, Pałac Arcybiskupów Salzburga oraz Cmentarz św. Piotra. Trudno wymienić tu wszystkie atrakcje miasta i słowami opisać ich urok, więc kup przewodnik i przybywaj!

Autobus: Katowice → Salzburg
02 cze 08:00
Katowice
02 cze 16:20
Salzburg przez Bergheim, Austria
z: BlaBlaCar
od 152,00* PLN
02 cze 08:30
Katowice przez Mikołów
02 cze 16:20
Salzburg przez Bergheim, Austria
z: BlaBlaCar
od 148,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Katowice → Salzburg
Popularne połączenia z przesiadką  Katowice → Salzburg

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×