Reklama

Autobus Racibórz Kraków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kraków ↔ Racibórz
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Kraków ↔ Racibórz. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Krakowa do Raciborza

Jeśli zapragnąłeś odwiedzić miejsca znajdujące się w granicach różnych województw koniecznie zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny na trasie Kraków-Racibórz. Do odwiedzenia Krakowa na pewno nie trzeba Cię namawiać, a jedynym Twoim problem może być decyzja wyboru miejsc, które chciałbyś to zobaczyć. Racibórz, choć jest miastem mniej znanym to jednak również wartym obejrzenia. Posiada bardzo bogatą historię i związane z nią liczne zabytki. Niska cena biletu autobusowego mile Cię zaskoczy, a podróż na wspomnianej trasie upłynie szybko i bardzo wygodnie.

Kraków, dawna stolica Polski położona jest w południowej Polsce. Jest stolicą województwa małopolskiego. Kraków to przede wszystkim centrum edukacyjne i kulturalne. Miasto jest siedzibą najstarszego w Polsce, założonego przez króla Kazimierza Wielkiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. W Krakowie znajduje się również Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Górniczo-Hutnicza, Akademia Wychowania Fizycznego, Politechnika i wiele innych szkół wyższych. Ta spora liczba uczelni nadała miastu szczególnego charakteru miasta tętniącego życiem za sprawą aktywnego życia studenckiego. Gdy przybędziesz do Krakowa na pokładzie autobusu dalekobieżnego skieruj swe pierwsze kroki w stronę Rynku Głównego, aby podczas spaceru po Rynku i otaczających go uliczkach poczuć magię miasta uniwersyteckiego. Gdy poczujesz ducha jego historii zapragniesz tu powracać ciągle i ciągle.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Raciborzem a Krakowem.

Racibórz to miasto położone w południowej Polsce w województwie śląskim. Jest miastem z bardzo bogatą historią sięgającą IX wieku, do czego przyczyniło się jego strategiczne położenie na szlaku handlowym, prowadzącym z Czech do Polski. Prawa miejskie Racibórz otrzymał w wieku XIII. Przybywszy do Raciborza na pokładzie autobusu dalekobieżnego swe pierwsze kroki skieruj koniecznie w stronę Rynku. Ma on kształt prostokąta. Stojący tu Ratusz podobnie jak wiele innych obiektów uległ odbudowie, po całkowitym zniszczeniu w 1945 roku. Obecnie można tu podziwiać również m.in. Kościół św. Jakuba, Kolumnę Maryjną i Kościół Wniebowzięcia NMP. Kolejnym punktem wartym obejrzenia w Raciborzu jest Zamek Piastowski oraz Baszta z XVI wieku. Gdy poczujesz się znużony Racibórz oferuje odpoczynek w licznych parkach i terenach zielonych, których w mieście nie brakuje.

Autobus: Kraków → Racibórz
Kraków przez Port lotniczy Kraków-Balice (KRK)
Racibórz przez Rybnik
z: BlaBlaCar
od 12,00* PLN
Kraków przez Port lotniczy Kraków-Balice (KRK)
Racibórz przez Rybnik
z: BlaBlaCar
od 12,00* PLN
Autobus: Racibórz → Kraków
Racibórz przez Wodzisław Śląski
Kraków
z: BlaBlaCar
od 15,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Kraków → Racibórz
Popularne połączenia z przesiadką Racibórz → Kraków
Popularne połączenia z przesiadką  Kraków → Racibórz

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×