Reklama

Autobus Pabianice Kraków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kraków ↔ Pabianice
Przewoźnik PKP Intercity
od 41,30* PLN
od 03h 24min
Przewoźnik FlixBus
od 54,99* PLN
od 07h 56min

Autobus Kraków Pabianice Ceny

Autobus i autokar z Krakowa do Pabianic

Jeśli pragniesz zwiedzić polskie miasta, usytuowane w różnych regionach kraju to ta oferta jest skierowana właśnie do Ciebie. Nie zwlekaj więc i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Kraków - Pabianice. Kraków, dawna stolica Polski i miasto na wskroś królewskie, zapewni Ci całą masę wspaniałych atrakcji, na czele których znajdują się oczywiście wspaniałe zabytki. Pabianice, choć mniej znane zadziwią Cię wspaniałą atmosferą i niezwykłym urokiem. Podróż odbędziesz szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu, miła atmosfera i niska cena biletu wprawią Cię w doskonały humor! Ruszaj w drogę.

Kraków z cała pewnością kojarzy Ci się przede wszystkim ze Smokiem Wawelskim i Zamkiem Królewskim na Wawelu. Jeśli jeszcze nie widziałeś tych symboli Krakowa, to koniecznie po przybyciu do miasta i opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego, udaj się na Wzgórze Wawelskie. Będziesz zachwycony niezwykłym pięknem i równie niezwykłą atmosferą, panującą w tym miejscu. To tutaj zobaczysz m.in. wspaniały dziedziniec wewnętrzny z otaczającymi go krużgankami oraz monumentalną Katedrę Wawelską, która była miejscem koronacji królów polskich oraz miejscem ich pochówku. To tutaj spoczywają prawie wszyscy monarchowie, począwszy od króla Władysława I Łokietka. Jeśli pragniesz zapewnić sobie szczęście to koniecznie udaj się na Wieżę Zygmuntowską. To tam znajduje się najsłynniejszy polski dzwon, zwany Dzwonem Zygmunta. Legenda głosi, iż dotknięcie jego serca zapewnić ma dostatek i szczęście. Po obejrzeniu Wawelu warto zejść ze wzgórza, na którym jest usytuowany, korzystając z jaskini krasowej, z którą związana jest legenda o Smoku Wawelskim. Dotrzesz nią na nadwiślański Bulwar Czerwieński, na którym posadowiony jest m.in. pomnik Smoka Wawelskiego, ziejącego ogniem. To tylko kilka z licznych atrakcji, które znajdziesz w Krakowie. Będziesz zauroczony tym pięknym miastem.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Pabianicami a Krakowem.

Pabianice to miasto usytuowane w środkowej Polsce, w województwie łódzkim. Są miastem o bogatej historii, sięgającej czasów średniowiecza. Prawa miejskie Pabianice uzyskały w wieku XIV. W wieku XVI na terenie miasta powstały dwa cenne obiekty renesansowe tj. dwór zwany zamkiem oraz kościół pod wezwaniem św. Mateusza. Wiek XIX ukształtował przemysłowe oblicze Pabianic. Do miasta napływali fachowcy z Czech, Śląska i Saksonii, gdyż dzięki sporym ulgom celnym znajdowali tutaj doskonałe miejsce do prowadzenia swoich interesów. Pabianice stały się więc dużym ośrodkiem przemysłu włókienniczego. Po przybyciu do Pabianic autobusem dalekobieżnym i nastepującym po nim spacerze po mieście wartymi obejrzenia są obiekty, związane właśnie z tą sferą działalności, a więc m.in. Domy tkaczy, zabudowania fabryczne zakładów bawełnianych „Krusche-Ender”, dawny pałac rodziny Enderów. W Pabianicach nie brak jednak i innych zabytków. Do najważniejszych należą kościół ewangelicki św. Piotra i św. Pawła, kościół Najświętszej Marii Panny, Cmentarz Żydowski i Synagoga. Przekonasz się, że Pabianice to urocze i gościnne miasto. Przybywaj!

Autobus: Kraków → Pabianice
09 lip 04:30
Kraków
09 lip 08:20
Pabianice przez Łódź
z: BlaBlaCar
od 24,00* PLN
14 lip 14:06
Kraków, Dworzec główny
14 lip 17:30
Pabianice
z: PKP Intercity
od 47,20* PLN
15 lip 14:06
Kraków, Dworzec główny
15 lip 17:30
Pabianice
z: PKP Intercity
od 47,20* PLN
16 lip 07:35
Kraków, Dworzec główny
16 lip 15:31
Pabianice
z: FlixBus
od 54,99* PLN
16 lip 14:06
Kraków, Dworzec główny
16 lip 17:30
Pabianice
z: PKP Intercity
od 41,30* PLN
Autobus: Pabianice → Kraków
14 lip 10:15
Pabianice
14 lip 14:04
Kraków, Dworzec główny
z: PKP Intercity
od 47,20* PLN
15 lip 10:15
Pabianice
15 lip 14:04
Kraków, Dworzec główny
z: PKP Intercity
od 47,20* PLN
16 lip 18:56
Pabianice
16 lip 22:18
Kraków, Dworzec główny
z: PKP Intercity
od 47,20* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×