Reklama

Autobus Pabianice Katowice: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Katowice ↔ Pabianice
Przewoźnik Leo Express
od 40,91* PLN
od 02h 50min
Przewoźnik Pol Regio
od 43,99* PLN
od 06h 33min
Przewoźnik Lodzka Kolej Aglomeracyjna
od 51,00* PLN
od 06h 18min

Autobus Katowice Pabianice Ceny

Autobus i autokar z Katowic do Pabianic

Jeśli pragniesz zwiedzić polskie miasta, w których przemysł odegrał dominująca rolę, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Katowice - Pabianice. Pierwsze z miast to stolica Górnego Śląska. Będziesz miał okazję zobaczyć tu dawne osiedla górnicze. Pabianice z kolei to miasto związane z przemysłem włókienniczym. Tutaj wartymi obejrzenia są Domy Tkaczy. To będzie bardzo ciekawa podróż. Przebiegnie ona bardzo szybko, a jej dodatkowymi atutami będą komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu. Ruszaj w drogę.

Katowice to stolica województwa śląskiego i jego największe miasto. Usytuowane jest w południowej części Polski, na Wyżynie Śląskiej. Przybywając do Katowic autobusem dalekobieżnym, przekonasz się, iż jest to bardzo nowoczesne miasto, które mimo swego przemysłowego charakteru ma do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji. Są wśród nich zarówno te nawiązujące do przeszłości miasta, jak również takie, które świadczą o zmianie jego oblicza. Wartymi zobaczenia są z całą pewnością zabytkowe osiedla górnicze, które powstały na początku XX wieku. Jednym z nich jest Nikiszowiec. To osiedle, w którego skład wchodzi kompleks 9-ciu ceglanych budynków oraz kościół św. Anny. Drugim osiedlem, wybudowanym w oparciu o zupełnie odmienną koncepcję architektoniczną jest Giszowiec, który był zespołem domków dwurodzinnych. Niestety do czasów obecnych zachowała się jedynie niewielka ich część. Po obejrzeniu tych najciekawszych zabytków Katowic warto skierować się do nowo powstałej Strefy Kultury, która stanowi ulubione miejsce spotkań mieszkańców Katowic. Jej teren jest przykładem doskonale zagospodarowanej przestrzeni poindustrialnej. Przekonasz się, iż Katowice to bardzo ciekawe miasto.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Pabianicami a Krakowem.

Pabianice to 67-tysięczne miasto położone w środkowej części Polski, w województwie łódzkim. Dzieje Pabianic jako miasta, sięgają wieku XIV. Wówczas to otrzymały one prawa miejskie, a wydana przez króla Kazimierza Wielkiego zgoda na organizowanie targów, przyczyniła się do rozwoju miasta. Pabianice pozostawały jednak niedużym ośrodkiem miejskim, aż do wieku XIX, kiedy to zaczęły przekształcać się w miasto przemysłu włókienniczego i sukienniczego. Dzięki sporym ulgom podatkowym oraz rozdawnictwu działek budowalnych do miasta chętnie przybywali wykwalifikowani tkacze ze Śląska, Czech i Saksonii. Na początku XX wieku Pabianice były już ważnym ośrodkiem przemysłu włókienniczego. Po dziś dzień na terenie miasta znajduje się wiele ciekawych obiektów, związanych z ówczesną działalnością przemysłową miasta. Należą do nich m.in. Domy Tkaczy oraz zabudowania fabryczne zakładów bawełnianych „Krusche-Ender”. Pabianice to również Pałac rodziny Enderów, kościół ewangelicki św. Piotra i św. Pawła oraz kościół Najświętszej Marii Panny. Nie zwlekaj więc i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego, udaj się na zwiedzanie Pabianic.

Autobus: Katowice → Pabianice
28 maj 05:00
Katowice
28 maj 12:54
Pabianice
z: Neobus
od 52,50* PLN
30 maj 05:00
Katowice
30 maj 12:54
Pabianice
z: Neobus
od 52,50* PLN
02 cze 05:48
Katowice, Dworzec główny
02 cze 10:07
Pabianice
z: PKP Intercity
od 51,30* PLN
03 cze 05:48
Katowice, Dworzec główny
03 cze 10:07
Pabianice
z: PKP Intercity
od 51,30* PLN
Autobus: Pabianice → Katowice
28 maj 05:09
Pabianice
28 maj 11:27
Katowice
z: Lodzka Kolej Aglomeracyjna
od 51,00* PLN
30 maj 06:56
Pabianice
30 maj 13:29
Katowice
z: Pol Regio
od 43,99* PLN
02 cze 16:13
Pabianice
02 cze 20:07
Katowice, Dworzec główny
z: PKP Intercity
od 51,30* PLN
03 cze 16:13
Pabianice
03 cze 20:07
Katowice, Dworzec główny
z: PKP Intercity
od 51,30* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×