Reklama

Autobus Ostrów Wielkopolski Kraków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kraków ↔ Ostrów Wielkopolski
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Kraków ↔ Ostrów Wielkopolski. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Krakowa do Ostrowa Wielkopolskiego

Jeśli pragniesz poznać niezwykle piękne i ciekawe polskie miasta, to już teraz dokonaj rezerwacji biletu na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Kraków – Ostrów Wielkopolski. Kraków uważany jest za jedno z najpiękniejszych, polskich miast. Zachwyci Cię ono wspaniałymi zabytkami oraz niesamowitą, wręcz niepowtarzalną atmosferą. W Ostrowie Wielkopolskim będziesz mógł podziwiać ciekawe style architektoniczne, które dostrzeżesz w niezwykle pięknej synagodze żydowskiej oraz w jednym z licznych kościołów. Twoja podróż pomiędzy Krakowem, a Ostrowem Wielkopolskim przebiegnie szybko, a jej ogromną zaletą będą komfortowe warunki, jakie znajdziesz na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu. Ruszaj w drogę!

Kraków to miasto położone w Polsce południowej, nad rzeką Wisłą, w województwie małopolskim. Dzieje Krakowa sięgają wieku VII, jednak momentem przełomowym dla rozwoju miasta, było nadanie mu praw miejskich w roku 1257. W tamtym okresie ukształtował się Wawel, jako siedziba władcy, a uformowaniu uległ układ urbanistyczny miasta, który możemy podziwiać do czasów obecnych. Musisz jednak pamiętać, że Kraków to nie tylko Wzgórze Wawelskie i Stare Miasto z Rynkiem Głównym, Sukiennicami, Ratuszem i Kościołem Mariackim, ale również wiele innych atrakcji. Po przybyciu do Krakowa i opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego możesz udać tzw. szlakiem zabytków żydowskich. Większość z nich znajduje się w dawnej dzielnicy żydowskiej, czyli na Kazimierzu. Przechadzkę po tej dzielnicy warto rozpocząć od ulicy Szerokiej. To tutaj znajduje się Synagoga, zwana Starą, która jest jedną z najstarszych, zachowanych synagog w Polsce i obiektem, zaliczanym do najcenniejszych zabytków żydowskich na świecie. Przy ulicy Szerokiej znajdziesz również Synagogę Remuh, budynek mykwy czyli rytualnej łaźni oraz wspaniałe kamieniec z XVI, XVII i XVIII wieku. Będziesz zauroczony te częścią Krakowa. Miasto serdecznie zaprasza!

 

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Ostrowem Wielkopolskim a Krakowem.

Ostrów Wielkopolski to miasto położone w województwie wielkopolskim, nad rzeką Ołobok. Pierwsza, pisemna wzmianka o Ostrowie pochodzi z XV wieku i wynika z niej, iż już wówczas Ostrów posiadał prawa miejskie. Niestety, splot bardzo niekorzystnych wydarzeń, jakim był najpierw pożar całego niemal miasta, potem potop szwedzki, a następnie zaraza, sprawiły, iż mieszkańcy zrzekli się praw miejskich. Ponowna lokacja Ostrowa miała miejsce w roku 1713, a liczne przywileje królewskie nadane wówczas miastu, zachęcały do osiedlania się na jego terenie. Do Ostrowa zaczęli napływać sukiennicy z Niemiec oraz ludność pochodzenia żydowskiego, która na przedmieściach miasta zakładała swoje kramy. Do rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego przyczyniło się również umiejscowienie na terenie miasta węzła kolejowego, dzięki któremu Ostrów otrzymał połączenie m.in. z Poznaniem i Śląskiem. Gdy przybędziesz do Ostrowa autobusem jednej z linii dalekobieżnych, udaj się na zwiedzanie miasta. Wartą zobaczenia jest konkatedra św. Stanisława Biskupa Męczennika oraz kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski, pochodzący z końca XVIII wieku. Nie sposób wymienić tu wszystkich obiektów wartych obejrzenia podczas pobytu w Ostrowie Wielkopolskim, ale nie można nie wspomnieć o Nowej Synagodze, wybudowanej w niezwykle pięknym, mauretańskim stylu. Ostrów Wielkopolski serdecznie zaprasza!

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×