Reklama

Autobus Ostrów Wielkopolski Kraków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kraków ↔ Ostrów Wielkopolski
Przewoźnik PKP Intercity
od 49,60* PLN
od 03h 34min

Autobus Kraków Ostrów Wielkopolski Ceny

Autobus i autokar z Krakowa do Ostrowa Wielkopolskiego

Jeśli pragniesz poznać niezwykle piękne i ciekawe polskie miasta, to już teraz dokonaj rezerwacji biletu na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Kraków – Ostrów Wielkopolski. Kraków uważany jest za jedno z najpiękniejszych, polskich miast. Zachwyci Cię ono wspaniałymi zabytkami oraz niesamowitą, wręcz niepowtarzalną atmosferą. W Ostrowie Wielkopolskim będziesz mógł podziwiać ciekawe style architektoniczne, które dostrzeżesz w niezwykle pięknej synagodze żydowskiej oraz w jednym z licznych kościołów. Twoja podróż pomiędzy Krakowem, a Ostrowem Wielkopolskim przebiegnie szybko, a jej ogromną zaletą będą komfortowe warunki, jakie znajdziesz na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu. Ruszaj w drogę!

Kraków to miasto położone w Polsce południowej, nad rzeką Wisłą, w województwie małopolskim. Dzieje Krakowa sięgają wieku VII, jednak momentem przełomowym dla rozwoju miasta, było nadanie mu praw miejskich w roku 1257. W tamtym okresie ukształtował się Wawel, jako siedziba władcy, a uformowaniu uległ układ urbanistyczny miasta, który możemy podziwiać do czasów obecnych. Musisz jednak pamiętać, że Kraków to nie tylko Wzgórze Wawelskie i Stare Miasto z Rynkiem Głównym, Sukiennicami, Ratuszem i Kościołem Mariackim, ale również wiele innych atrakcji. Po przybyciu do Krakowa i opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego możesz udać tzw. szlakiem zabytków żydowskich. Większość z nich znajduje się w dawnej dzielnicy żydowskiej, czyli na Kazimierzu. Przechadzkę po tej dzielnicy warto rozpocząć od ulicy Szerokiej. To tutaj znajduje się Synagoga, zwana Starą, która jest jedną z najstarszych, zachowanych synagog w Polsce i obiektem, zaliczanym do najcenniejszych zabytków żydowskich na świecie. Przy ulicy Szerokiej znajdziesz również Synagogę Remuh, budynek mykwy czyli rytualnej łaźni oraz wspaniałe kamieniec z XVI, XVII i XVIII wieku. Będziesz zauroczony te częścią Krakowa. Miasto serdecznie zaprasza!

 

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Ostrowem Wielkopolskim a Krakowem.

Ostrów Wielkopolski to miasto położone w województwie wielkopolskim, nad rzeką Ołobok. Pierwsza, pisemna wzmianka o Ostrowie pochodzi z XV wieku i wynika z niej, iż już wówczas Ostrów posiadał prawa miejskie. Niestety, splot bardzo niekorzystnych wydarzeń, jakim był najpierw pożar całego niemal miasta, potem potop szwedzki, a następnie zaraza, sprawiły, iż mieszkańcy zrzekli się praw miejskich. Ponowna lokacja Ostrowa miała miejsce w roku 1713, a liczne przywileje królewskie nadane wówczas miastu, zachęcały do osiedlania się na jego terenie. Do Ostrowa zaczęli napływać sukiennicy z Niemiec oraz ludność pochodzenia żydowskiego, która na przedmieściach miasta zakładała swoje kramy. Do rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego przyczyniło się również umiejscowienie na terenie miasta węzła kolejowego, dzięki któremu Ostrów otrzymał połączenie m.in. z Poznaniem i Śląskiem. Gdy przybędziesz do Ostrowa autobusem jednej z linii dalekobieżnych, udaj się na zwiedzanie miasta. Wartą zobaczenia jest konkatedra św. Stanisława Biskupa Męczennika oraz kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski, pochodzący z końca XVIII wieku. Nie sposób wymienić tu wszystkich obiektów wartych obejrzenia podczas pobytu w Ostrowie Wielkopolskim, ale nie można nie wspomnieć o Nowej Synagodze, wybudowanej w niezwykle pięknym, mauretańskim stylu. Ostrów Wielkopolski serdecznie zaprasza!

Autobus: Kraków → Ostrów Wielkopolski
27 maj 01:40
Kraków
27 maj 06:30
Ostrów Wielkopolski
z: BlaBlaCar
od 36,00* PLN
29 maj 00:10
Kraków
29 maj 05:00
Ostrów Wielkopolski
z: BlaBlaCar
od 36,00* PLN
29 maj 09:30
Kraków, Dworzec główny
29 maj 13:10
Ostrów Wielkopolski
z: PKP Intercity
od 62,00* PLN
31 maj 09:30
Kraków, Dworzec główny
31 maj 13:10
Ostrów Wielkopolski
z: PKP Intercity
od 55,80* PLN
Autobus: Ostrów Wielkopolski → Kraków
27 maj 14:00
Ostrów Wielkopolski
27 maj 18:50
Kraków
z: BlaBlaCar
od 36,00* PLN
29 maj 16:30
Ostrów Wielkopolski
29 maj 21:10
Kraków
z: BlaBlaCar
od 41,00* PLN
31 maj 19:21
Ostrów Wielkopolski
31 maj 22:55
Kraków, Dworzec główny
z: PKP Intercity
od 55,80* PLN
02 cze 19:21
Ostrów Wielkopolski
02 cze 22:55
Kraków, Dworzec główny
z: PKP Intercity
od 49,60* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Kraków → Ostrów Wielkopolski
Popularne połączenia z przesiadką Ostrów Wielkopolski → Kraków
Popularne połączenia z przesiadką  Kraków → Ostrów Wielkopolski

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×