Reklama

Autobus Ostrów Wielkopolski Katowice: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Katowice ↔ Ostrów Wielkopolski
Przewoźnik Telesfor
od 31,00* PLN
od 04h 05min
Przewoźnik Koleje Slaskie
od 41,00* PLN
od 06h 45min

Autobus Katowice Ostrów Wielkopolski Ceny

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N

Autobus i autokar z Katowic do Ostrowa Wielkopolskiego

Jeśli pragniesz odbyć interesującą podróż do miast położonych w różnych częściach Polski, to już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Katowice – Ostrów Wielkopolski. Katowice zachwycą Cię wspaniałym budownictwem okresu międzywojennego i niepowtarzalną atmosferą. Ostrów Wielkopolski to z kolei miasto o ciekawej historii i pięknych zabytkach. To będzie podróż, która przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu zachęca Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Katowice to jeden z największych ośrodków gospodarczych w Polsce. Jego genezą był rozwój przemysłu, oparty na wydobyciu węgla kamiennego. Choć na początku wieku XIX Katowice były jeszcze niewielką osadą wiejską, to już w roku 1865 otrzymały prawa miejskie. W mieście zaczęły powstawać osiedla górnicze, obiekty sakralne i budynki użyteczności publicznej. Stworzenie nowego, funkcjonalnego miasta stało się ogromnym wyzwaniem dla architektów, którzy wykorzystali do jego budowy nowoczesny styl modernistyczny. Gdy znajdziesz się już w Katowicach i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, warto udać się na wycieczkę tzw. katowickim „Szlakiem Moderny”. Jego powstanie ma na celu przybliżenie nie tylko turystom, ale również mieszkańcom miasta niezwykle ciekawej zabudowy okresu międzywojennego. Na trasie szlaku zobaczysz m.in. Kościół Garnizonowy pod wezwaniem św. Kazimierza, Gmach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i Sejmu Śląskiego oraz Gmach Urzędu Skarbowego, nazywanego „Drapaczem Chmur”. Trudno wymienić tu wszystkie ciekawe obiekty. Warto zobaczyć je osobiście. Katowice zapraszają.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Ostrowem Wielkopolskim a Katowicami.

Ostrów Wielkopolski to ponad 72-tysięczne miasto położone w centralno-zachodniej Polsce, w województwie wielkopolskim, nad Ołobokiem. Pierwsze prawa miejskie otrzymało ono już na początku wieku XV, jednak na skutek pożaru oraz mającego miejsce tuż po nim potopu szwedzkiego, liczba ludności Ostrowa znacznie zmalała. W wyniku tych wydarzeń w roku 1711 miasto utraciło prawa miejskie, a ich ponowne nadanie nastąpiło w dwa lata później. Od tego czasu Ostrów zyskiwał na znaczeniu, czego dowodem są wspaniałe obiekty zabytkowe, znajdujące się na jego terenie. Gdy znajdziesz się już w Ostrowie i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego koniecznie udaj się na spacer ulicami miasta. W jego trakcie będziesz miał okazję zobaczyć m.in. Kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski i ewangelicko-augsburski pod wezwaniem Świętej Trójcy, Konkatedrę św. Stanisława Biskupa Męczennika, Ratusz i Nową Synagogę wybudowaną w stylu mauretańskim. To jedynie kilka spośród wielu propozycji Ostrowa Wielkopolskiego. Miasto serdecznie zaprasza!

Autobus: Katowice → Ostrów Wielkopolski
11 sie 08:10
Katowice przez Chorzów
11 sie 14:55
Ostrów Wielkopolski
z: Koleje Slaskie
od 41,00* PLN
11 sie 18:20
Katowice
11 sie 21:40
Ostrów Wielkopolski
z: BlaBlaCar
od 23,00* PLN
11 sie 19:35
Katowice
11 sie 23:40
Ostrów Wielkopolski
z: Telesfor
od 31,00* PLN
12 sie 08:10
Katowice przez Chorzów
12 sie 14:55
Ostrów Wielkopolski
z: Koleje Slaskie
od 41,00* PLN
Autobus: Ostrów Wielkopolski → Katowice
11 sie 16:40
Ostrów Wielkopolski
11 sie 20:20
Katowice
z: BlaBlaCar
od 32,00* PLN
12 sie 15:30
Ostrów Wielkopolski
12 sie 19:10
Katowice
z: BlaBlaCar
od 28,00* PLN
13 sie 06:00
Ostrów Wielkopolski
13 sie 09:20
Katowice przez Mysłowice
z: BlaBlaCar
od 48,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Katowice → Ostrów Wielkopolski
Popularne połączenia z przesiadką Ostrów Wielkopolski → Katowice
Popularne połączenia z przesiadką  Katowice → Ostrów Wielkopolski

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×