Reklama

Autobus Nowa Sól Kraków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kraków ↔ Nowa Sól
Przewoźnik Lider
od 80,00* PLN
od 06h 58min

Autobus Kraków Nowa Sól Ceny

Autobus i autokar z Krakowa do Nowej Soli

Jeśli pragniesz udać się w interesującą i urozmaiconą podróż, to ta oferta skierowana jest właśnie do Ciebie. Już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Kraków – Nowa Sól. Kraków to jedno z najstarszych i najpiękniejszych, polskich miast. Będziesz oczarowany jego zabytkami i niepowtarzalną atmosferą. Nowa Sól ukaże Ci z kolei piękno ziemi lubuskiej, a miasto zadziwi Cię swym urokiem. Twoja podróż przebiegnie w komfortowych warunkach, a trasa zostanie pokonana bardzo szybko. Dodatkowym jej atutem będzie niska cena biletu, która wprawi Cię w doskonały nastrój. Ruszaj w drogę!

Kraków to jedno z najpiękniejszych, polskich miast. Przekonasz się o tym osobiście, gdy po przybyciu do Krakowa autobusem linii dalekobieżnych udasz się na spacer po mieście. Musisz jedynie zdecydować, które z zabytków i miejsc chcesz poznać w pierwszej kolejności. Do wyboru masz m.in. Stare Miasto z Rynkiem Głównym i jego podziemiami, Kościołem Mariackim, Sukiennicami i Ratuszem oraz licznymi, uroczymi uliczkami, spośród których najpopularniejszymi są ulica Floriańska, Sławkowska, Wiślna, Bracka i Grodzka. Przez tę ostatnią prowadzi Droga Królewska, którą bez trudu dotrzesz na Wzgórze Wawelskie z niezwykłym Zamkiem i Katedrą Wawelską, która była miejscem koronacji prawie wszystkich polskich królów i stanowi ich nekropolię. Z Wawelu dzieli Cię tylko kilka kroków od dzielnicy żydowskiej, krakowskiego Kazimierza. To niezwykłe miejsce, któremu kształt i atmosferę nadało wielowiekowe sąsiedztwo chrześcijańsko – żydowskie. Tutaj będziesz miał okazję zobaczyć wspaniałe synagogi i żydowskie cmentarze, a w licznych knajpkach i restauracjach możesz spróbować typowych, żydowskich potraw przy dźwiękach wspaniałej, żydowskiej muzyki. Jak widzisz Kraków to miejsce niesamowite, którego atmosfera pozostanie w Twojej pamięci na bardzo długo. Przybywaj!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Nową Solą a Krakowem.

Nowa Sól to miasto położone nad Odrą, w zachodniej Polsce, w województwie lubuskim. Miasto szczyci się bogatą i ciekawą historią, sięgającą wieku XVI. To wówczas odnotowano pierwszą wzmiankę o Nowej Soli. Wiek XVIII przyniósł jej nadanie praw miejskich, a lokacja miasta była efektem jego korzystnego położenia, doskonale rozwiniętej żeglugi i ilością powstających na jego terenie barek rzecznych. W kolejnych okresach swojej historii Nowa Sól była miastem przemysłowym, gdzie oprócz fabryk kleju i nici rozwijał się również przemysł ciężki. Na terenie miasta do dzisiaj znajduje się wiele obiektów, będących doskonałym przykładam architektury przemysłowej z XIX i XX wieku. Gdy przybędziesz do Nowej Soli i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego udaj się na spacer po mieście, podczas którego przekonasz się o różnorodności usytuowanych tutaj obiektów. Koniecznie musisz zobaczyć m.in. wspaniały Ratusz z XVI wieku, Kościół Parafialny pod wezwaniem św. Antoniego, zbór Braci Morawskich z wieku XVIII oraz podnoszony most nad kanałem Odry, który zaliczany jest do nielicznych tego typu obiektów nie tylko w Polsce ale i na świecie. Nowa Sól zachwyci Cię swoją atmosferą. Nie zwlekaj i przybywaj do tego pięknego miasta.

Autobus: Kraków → Nowa Sól
03 cze 18:00
Kraków
03 cze 23:20
Nowa Sól
z: BlaBlaCar
od 44,00* PLN
05 cze 18:00
Kraków
05 cze 23:20
Nowa Sól
z: BlaBlaCar
od 44,00* PLN
Autobus: Nowa Sól → Kraków
03 cze 08:30
Nowa Sól
03 cze 13:50
Kraków
z: BlaBlaCar
od 44,00* PLN
05 cze 08:30
Nowa Sól
05 cze 13:50
Kraków
z: BlaBlaCar
od 44,00* PLN
07 cze 01:07
Nowa Sól
07 cze 08:05
Kraków
z: Lider
od 80,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×