Reklama

Autobus Zielona Góra Nowa Sól: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Nowa Sól ↔ Zielona Góra
Przewoźnik Pol Regio
od 7,00* PLN
od 00h 19min

Autobus Nowa Sól Zielona Góra Ceny

Autobus i autokar z Nowej Soli do Zielonej Góry

Przejażdżkę po województwie lubuskim urządzisz sobie, dzięki dalekobieżnemu autobusowi Nowa Sól-Zielona Góra. To niedotknięte wojną miasto ma w swoich granicach mnóstwo interesujących zabytków, które żeby odkryć, wystarczy zarezerwować z pomocą wyszukiwarki dalekobieżnych autobusów, korzystny bilet autokarowy.

Nadodrzańska miejscowość na wyciągnięcie ręki za sprawą dalekobieżnego autobusu Zielona Góra-Nowa Sól. Wjeżdżając do miasta długodystansowym autobusem ujrzysz podnoszony most w Nowej Soli nad kanałem portowym, który jest unikatowy na skalę europejską z racji podnoszonego przęsła. Plac Solny przypomina o dawnym charakterze miasta. XVI-wieczny budynek ratusza to posiadająca swój urok budowla, z której blisko na rynek w Nowej Soli, na którym można dostać coś smacznego do przekąszenia. W Parku Krasnala można spotkać największego krasnala na świecie, czyli Solusia o wysokości 5 m. Przed odjazdem autobusowym zajrzyj do XVI-wiecznego kościoła św. Michała Archanioła lub równie interesującego kościoła św. Antoniego.

Połączenie autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Zieloną Górą i Nową Solą

Nad Wał Zielonogórski przedostaniesz się bezpośrednim autokarem Nowa Sól-Zielona Góra. Poznawanie tego miejsca zacznij tuż po wyjściu z długodystansowego autobusu od konkatedry św. Jadwigi z XII wieku, czyli najstarszego zabytku Zielonej Góry. Najlepiej zachowanym fragmentem średniowiecznych fortyfikacji jest Wieża Łazienna, inaczej Głodowa, w której więziono m. in. czarownice. O tradycjach winiarskich miasta przypomina przede wszystkim pomnik Bachusa na zielonogórskim rynku. Na koniec przed następnym przejazdem autokarowym zajdź do Parku Winnego i Palmiarnii w Zielonej Górze.

Autobus: Nowa Sól → Zielona Góra
Nowa Sól
Zielona Góra
z: BlaBlaCar
od 5,00* PLN
Nowa Sól
Zielona Góra
z: BlaBlaCar
od 12,00* PLN
Nowa Sól
Zielona Góra
z: BlaBlaCar
od 12,00* PLN
Autobus: Zielona Góra → Nowa Sól
30 wrz 09:39
Zielona Góra
30 wrz 09:59
Nowa Sól
z: Pol Regio
od 7,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×