Reklama

Autobus Leżajsk Kraków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kraków ↔ Leżajsk
Przewoźnik FlixBus
od 27,99* PLN
od 04h 05min
Przewoźnik PKS Rzeszow
od 32,59* PLN
od 04h 35min
Przewoźnik Pol Regio
od 37,00* PLN
od 09h 06min

Autobus Kraków Leżajsk Ceny

Autobus i autokar z Krakowa do Leżajska

Jeśli pragniesz odbyć interesującą podróż, to nie zwlekaj ani chwili i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, pokonujący trasę Kraków – Leżajsk. Pierwsze z miast zachwyci Cię uroczym usytuowaniem nad brzegami Wisły oraz wspaniałymi zabytkami, takimi jak Wawel czy Kościół Na Skałce. W Leżajsku będziesz miał okazję zapoznać się nie tylko z historią miasta ale również historią całej Ziemi Leżajskiej. Twoja podróż nie będzie długa, więc przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu wprawią Cię w doskonały nastrój! Ruszaj w drogę.

Kraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Przekonaj się o tym osobiście i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny zmierzający w stronę tego królewskiego miasta. Jest ono położone w Polsce południowej, w województwie małopolskim, po obu stronach rzeki Wisły. Z jej brzegów roztacza się wspaniały widok na Wzgórze Wawelskie i wieże wspaniałych krakowskich kościołów, w tym na Bazylikę św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa i Męczennika, zwaną potocznie Skałką lub kościołem Na Skałce. To jedno z tych miejsc, które należy obejrzeć w pierwszej kolejności. W podziemiach kościoła znajduje się Krypta Zasłużonych, w której spoczywają tak ważne postacie dla polskiej kultury i sztuki jak: Jan Długosz, Józef Ignacy Kraszewski, Jacek Malczewski, Karol Szymanowski czy Czesław Miłosz. Skałka pełni więc rolę Narodowego Panteonu. Stąd dzieli Cię jedynie kilak kroków nie tylko od Wawelu ale również od jednej z najpopularniejszych dzielnic miasta – krakowskiego Kazimierza. Trudno wymienić tu wszystkie atrakcje Krakowa, więc kup przewodnik i ruszaj na jego zwiedzanie.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Leżajskiem a Krakowem.

Leżajsk to 14-tysięczne miasto położone w południowo-wschodniej części Polski, w dolinie Sanu, w województwie podkarpackim. Historia Leżajska sięga wieku XIV. W roku 1397, z rąk króla Władysława Jagiełły otrzymał on pierwsze prawa miejskie. Następne dwa stulecia przynosiły miastu ogromne straty, spowodowane najazdami Tatarów i Wołochów, jednak dzięki przychylności kolejnych monarchów, a więc Zygmunta I Starego i Zygmunta Augusta miasto na nowo „budziło się” do życia. Tak długa historia Leżajska pozostawiła na jego terenie wiele obiektów zabytkowych. Do najwspanialszych zaliczyć należy: Zespół klasztorny bernardynów, Kościół Trójcy Przenajświętszej oraz Ratusz. Podczas pobytu w mieście warto odwiedzić również Muzeum Ziemi Leżajskiej, które mieści się w zabytkowym Zespole Dworu Starościńskiego, którego dzieje sięgają wieku XVI. Nie sposób wymienić tu wszystkich atrakcji Leżajska, więc nie zwlekaj i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na zwiedzanie miasta.

Autobus: Kraków → Leżajsk
07 lip 07:50
Kraków
07 lip 10:40
Leżajsk
z: BlaBlaCar
od 20,00* PLN
07 lip 09:15
Kraków, Dworzec główny
07 lip 13:20
Leżajsk
z: FlixBus
od 29,99* PLN
08 lip 09:15
Kraków, Dworzec główny
08 lip 13:20
Leżajsk
z: FlixBus
od 27,99* PLN
10 lip 00:20
Kraków przez Balice
10 lip 02:50
Leżajsk
z: BlaBlaCar
od 22,00* PLN
14 lip 09:15
Kraków, Dworzec główny
14 lip 13:20
Leżajsk
z: FlixBus
od 27,99* PLN
Autobus: Leżajsk → Kraków
07 lip 19:00
Leżajsk przez Szyszków
07 lip 22:30
Kraków przez Wrząsowice
z: BlaBlaCar
od 30,00* PLN
09 lip 05:15
Leżajsk
09 lip 09:50
Kraków, Dworzec główny
z: PKS Rzeszow
od 32,59* PLN
12 lip 03:00
Leżajsk przez Nowa Sarzyna
12 lip 05:30
Kraków przez Balice
z: BlaBlaCar
od 44,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Leżajsk → Kraków
Popularne połączenia z przesiadką  Kraków → Leżajsk

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×