Reklama

Autobus Warszawa Leżajsk: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Leżajsk ↔ Warszawa
Przewoźnik Poltrans
od 58,00* PLN
od 05h 00min

Autobus Leżajsk Warszawa Ceny

Autobus i autokar z Leżajska do Warszawy

Jeśli pragniesz zwiedzić polskie miasta, usytuowane w różnych regionach Polski, to nie zwlekaj i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Leżajsk – Warszawa. Leżajsk to urokliwe, podkarpackie miasto, o długiej i ciekawej historii, które zauroczy Cię swoją wspaniałą atmosferą. Odwiedzając Warszawę, przekonasz się, iż zasłużenie nosi ona miano stolicy Polski. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu wprawią Cię w doskonały nastrój! Ruszaj w drogę już dzisiaj.

Leżajsk to miasto w dolinie Sanu, usytuowane na skraju dawnej Puszczy Sandomierskiej, w województwie podkarpackim. Leżajsk to miasto o ponad 600-letniej historii i burzliwych dziejach. Pierwsze prawa miejskie miasto otrzymało z rąk króla Władysława Jagiełły w roku 1397. Kolejna lokacja miasta na prawie magdeburskim nastąpiła w roku 1524 zgodnie z decyzją króla Zygmunta I Starego. Wyznaczenie nowego, leżącego na skrzyżowaniu szlaków handlowych terenu pod zabudowę miasta, zdecydowało o jego rozwoju. O niegdysiejszym znaczeniu Leżajska świadczą z cała pewnością jego zabytki, które koniecznie musisz obejrzeć. Gdy znajdziesz się już w Leżajsku i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego udaj się na spacer po tym niezwykłym mieście. Swoje pierwsze kroki skieruj w stronę Kościoła i Klasztoru OO. Bernardynów, pochodzących z XVII wieku. W skład całego zespołu wchodzą m.in. kościół pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Panny Maryi, w którym znajdują się niezwykle cenne organy, cmentarz kościelny, mury obronne z basztami i bramami. Innymi obiektami wartymi obejrzenia są neorenesansowy ratusz oraz wieża dzwonnicza z 1616 roku. Leżajsk to piękne miasto, którym będziesz oczarowany.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Warszawą a Leżajskiem.

Warszawa to miasto położone nad Wisłą w centralnej Polsce, w województwie mazowieckim. Jest stolicą Polski i jej największym miastem oraz ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym, edukacyjnym i politycznym. Dzisiejsza Warszawa, choć jest miastem bardzo nowoczesnym, to jest jednocześnie miastem pamiętającym o swojej tragicznej przeszłości. Przekonasz się tym osobiście, gdy po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego, udasz się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie zapoznasz się z tragiczną kartą dziejów miasta z roku 1944. Po opuszczeniu muzeum warto wybrać się na spacer śladami powstania i skierować się w stronę katedry św. Jana, o którą toczyła się bardzo zacięta walka. Warto zatrzymać się również przy pomniku Małego Powstańca, który znajduje się przy murach obronnych Starówki i upamiętnia najmłodszych uczestników powstania oraz przy odsłoniętym w roku 1989 pomniku Powstania Warszawskiego, usytuowanym na Placu Krasińskich. Przemierzając dzisiejszą Warszawę, wnikliwy obserwator dostrzeże liczne tablice upamiętniające to tragiczne dla miasta wydarzenie. Przekonasz się, iż Warszawa to miasto niezwykle bohaterskie.

Autobus: Leżajsk → Warszawa
24 sty 06:55
Leżajsk, Dworzec kolejowy
24 sty 12:20
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
z: Poltrans
od 58,00* PLN
25 sty 01:00
Leżajsk, Dworzec kolejowy
25 sty 06:00
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
z: Poltrans
od 58,00* PLN
29 sty 12:00
Leżajsk przez Biłgoraj
29 sty 15:30
Warszawa
z: BlaBlaCar
od 43,00* PLN
Autobus: Warszawa → Leżajsk
24 sty 20:00
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
25 sty 00:40
Leżajsk, Dworzec kolejowy
z: Poltrans
od 58,00* PLN
25 sty 16:00
Warszawa
25 sty 20:40
Leżajsk przez Rzeszów
z: BlaBlaCar
od 50,00* PLN
25 sty 20:00
Warszawa, Dworzec PKS, Zachodni
26 sty 00:40
Leżajsk, Dworzec kolejowy
z: Poltrans
od 58,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×