Reklama

Autobus Wrocław Kopenhaga: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kopenhaga ↔ Wrocław
Przewoźnik Sindbad
od 403,89* PLN
od 13h 50min

Autobus i autokar z Kopenhagi do Wrocławia

Jeśli pragniesz odbyć niezwykle interesującą podróż, to już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, pokonujący trasę Kopenhaga – Wrocław. Pierwsze z miast jest stolicą Danii i miastem, które urzeknie Cię królewskimi pałacami i wspaniałą atmosferą. Wrocław z kolei to polskie miasto i stolica Dolnego Śląska. Tylko tutaj będziesz miła okazję zobaczyć Panoramę Racławicką i magiczny, wrocławski Rynek. Choć Twoja podróż nie będzie należała do krótkich, to przebiegnie szybko, a jej dodatkowym atutem będą komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu.

Kopenhaga to największe miasto i stolica Królestwa Danii. Miasto położone jest we wschodniej części Zelandii, największej spośród 443 wysp należących do tego kraju oraz na wyspie Amager. Dzieje Kopenhagi sięgają II. połowy XII wieku. Do powstania miasta przyczyniło się jego położenie w połowie drogi pomiędzy Roskilde i Lundem, dwoma głównymi ośrodkami władzy królewskiej w okresie średniowiecza. W 1254 roku Kopenhaga otrzymała prawa miejskie, które w dużym stopniu przyczyniły się do jej dalszego rozwoju. Tak długie dzieje miasta pozostawiły na jego terenie wiele wspaniałych zabytków. Najstarszym jest Katedra Marii Panny, która jest świątynią luterańską i najważniejszym duńskim kościołem. To tutaj przez prawie dwa stulecia odbywały się koronacje duńskich monarchów, a ostatnią królewską uroczystością, jaka odbyła się we wnętrzach świątyni był ślub duńskiego następcy trony w 2004 roku. Kopenhaga to również królewski zamek Christiansborg oraz obecna rezydencja królewska, czyli pałac Amalienborg. Podczas pobytu w Kopenhadze koniecznie musisz zobaczyć Posąg Małej Syrenki, który jest najlepiej rozpoznawalnym symbolem miasta. Nie zwlekaj więc i już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający do Kopenhagi. Miasto serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Wrocławiem a Kopenhagą.

Wrocław jest jednym z najpiękniejszych polskich miast. Każdego roku przyciąga rzesze turystów, pragnących osobiście poczuć magię wrocławskiego Rynku, zobaczyć Panoramę Racławicką i obejrzeć miasto z lotu ptaka z nowoczesnego drapacza chmur, jakim jest Sky Tower. Zwiedzanie Wrocławia warto rozpocząć jednak od Ostrowa Tumskiego, który uważany jest za jego kolebkę. To tutaj znajduje się Archikatedra pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela, nazywana „Matką kościołów śląskich”. W swych wnętrzach skrywa wiele wspaniałych dzieł sztuki sakralnej i posiada aż 21 kaplic. Najstarszym kościołem Ostrowa Tumskiego jest niewielki kościół pod wezwaniem św. Idziego, który powstał w wieku XIII i stanowi dzisiaj doskonały przykład architektury późnoromańskiej. Jednym z najpopularniejszych miejsc spotkań mieszkańców Wrocławia jest piękny Most Tumski, którego cechą charakterystyczną są zawieszane tu kłódki, symbolizujące wieczną miłość. To jedynie kilka spośród licznych atrakcji Wrocławia, więc nie zwlekaj i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w jego kierunku.

Autobus: Wrocław → Kopenhaga
Wrocław
Kopenhaga
z: Sindbad
od 403,89* PLN
Wrocław
Kopenhaga
z: Sindbad
od 435,54* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×