Reklama

Autobus Kraków Końskie: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Końskie ↔ Kraków
Przewoźnik Bus Trans
od 25,00* PLN
od 03h 19min
Przewoźnik PKS Ostrowiec
od 28,00* PLN
od 03h 56min
Przewoźnik ExpressBus.info
od 37,00* PLN
od 06h 00min

Autobus Końskie Kraków Ceny

Autobus i autokar z Końskich do Krakowa

Jeśli pragniesz odbyć krótką, aczkolwiek bardzo interesującą podróż, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Końskie – Kraków. Pierwsze z miast usytuowane jest w województwie świętokrzyskim w otoczeniu urokliwych Lasów Koneckich. Kraków z kolei to jedno z najpiękniejszych polskich miast, które oprócz swoich sztandarowych zabytków oferuje miejsca pełne ciszy i tajemniczości. Dzięki stosunkowo niedalekiej odległości pomiędzy miastami Twoja podróż przebiegnie szybko, a jej czas umilą Ci komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu.

Końskie to 20-tysięczne miasto położone w województwie świętokrzyskim, wśród urokliwych Lasów Koneckich. Usytuowanie jest jednym z jego głównych walorów, a licznie oznakowane ścieżki rowerowe zachęcają do zwiedzania najbliższej okolicy. Zanim wyruszysz na jej poznanie warto na nieco dłużej zatrzymać się w samych Końskich. Pierwsza pisemna wzmianka o osadzie pochodzi I połowy XII wieku. Jej właścicielem był wówczas protoplasta rodu Odrowążów, w rękach którego Końskie pozostawały przez następne stulecia. Późniejszymi właścicielami dóbr koneckich został wpływowy ród Małachowskich, któremu Końskie zawdzięczają uzyskanie praw miejskich. Do czasów obecnych w mieście zachował się piękny zespół parkowo-pałacowy wzniesiony w wieku XVIII przez Jana Małachowskiego, kanclerza wielkiego koronnego. W jego skład wchodzi m.in.: Oranżeria Egipska, Świątynia Grecka, Altana i neogotycka kapliczka. Podczas pobytu w Końskich warto zajrzeć również do zabytkowego Kościoła św. Mikołaja, wewnątrz którego znajdują się liczne dzieła sztuki sakralnej. Nie zwlekaj więc i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, którym dotrzesz do miasta. Końskie gorąco zapraszają.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Krakowem a Końskimi

Kraków jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych polskich miast. Swoją sławę zawdzięcza zabytkom usytuowanym w obrębie Starego Miasta, Podgórza i żydowskiego Kazimierza. Do tych najczęściej odwiedzanych należą: Zamek Królewski na Wawelu wraz z Katedrą Wawelską, Kościół Mariacki, Sukiennice, Ratusz i Kościół na Skałce. Warto jednak nieco zboczyć z najczęściej uczęszczanych szlaków turystycznych, aby odkryć Kraków nieco mniej znany, ale nie mniej uroczy i magiczny. Gdy znajdziesz się już w mieście i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego rozważ więc wycieczkę do krakowskiego Tyńca i na krakowskie Bielany. Jeszcze do niedawna były to podkrakowskie wsie, które zostały włączone do granic miasta odpowiednio w roku 1973 i 1941. Tyniec słynie z urokliwie usytuowanego klasztoru benedyktynów oraz Kościoła św. Piotra i św. Pawła, natomiast Bielany ze wznoszącego się na Srebrnej Górze klasztoru kamedułów i Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To miejsca, które koniecznie musisz zobaczyć. Kraków serdecznie zaprasza!

Autobus: Końskie → Kraków
26 sie 04:59
Końskie
26 sie 08:55
Kraków
z: PKS Ostrowiec
od 28,00* PLN
27 sie 04:59
Końskie
27 sie 08:55
Kraków
z: PKS Ostrowiec
od 28,00* PLN
01 wrz 09:10
Końskie
01 wrz 12:29
Kraków
z: Bus Trans
od 25,00* PLN
Autobus: Kraków → Końskie
27 sie 06:10
Kraków
27 sie 12:10
Końskie
z: ExpressBus.info
od 37,00* PLN
28 sie 01:35
Kraków
28 sie 06:40
Końskie
z: FlixBus
od 39,99* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Końskie → Kraków
Popularne połączenia z przesiadką Kraków → Końskie
Popularne połączenia z przesiadką  Końskie → Kraków

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×