Reklama

Autobus Warszawa Końskie: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Końskie ↔ Warszawa
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Końskie ↔ Warszawa. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Końskich do Warszawy

Jeśli pragniesz miło spędzić czas i poznać różne regiony Polski to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Końskie – Warszawa. Pierwsze z miast położone jest w województwie świętokrzyskim i pomimo swoich licznych atutów, w tym krajobrazowych, jest miastem niedocenianym przez turystów. Warszawa to miasto, które nie wymaga rekomendacji. Oferuje przyjezdnym liczne rozrywki, atrakcje kulturalne oraz spotkanie z przeszłością. Dzięki stosunkowo niedalekiej odległości pomiędzy miastami Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu zachęcą Cię do planowania następnych wycieczek.

Końskie to miasto w województwie świętokrzyskim, położone w północnej części Wyżyny Kielecko-Sandomierskiej. Miasto okalają piękne Lasy Koneckie. Końskie zostało założone już w wieku XI i należało do rodu Odrowążów. Było ważnym ośrodkiem metalurgicznym Zagłębia Staropolskiego. W wieku XVII Końskie przeszło w ręce rodu Małachowskich i wówczas nastąpił jego rozkwit. Dzięki staraniom Jana Małachowskiego miasto otrzymało z rąk króla Augusta III Sasa przywilej lokacyjny. Lokacja miasta nastąpiła na prawie magdeburskim. Dzięki aktowi lokacji nastąpił napływ osadników i rozwój rzemiosła, a wokół rynku zaczęła pojawiać się zabudowa miejska. Gdy przybędziesz do Końskich autobusem dalekobieżnym udaj się w pierwszej kolejności w stronę klasycystycznego zespołu pałacowo-parkowemu, który wzniesiony został w wieku XVII przez zasłużonego dla Końskich Jana Małachowskiego. Dzisiaj na jego terenie możesz podziwiać m.in. pawilony i skrzydła pałacowe, Oranżerię Egipską, Świątynię Grecką, Altanę oraz neogotycką kapliczkę. W pałacowym parku znajdziesz liczne pomniki przyrody, stare lipy, dęby, brzozy, kasztany i klony. Następnie udaj się na Rynek, otoczony pięknymi domami z przełomu XVII i XIX wieku. Nie oprzesz się urokowi tego wspaniałego miasta!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Warszawą a Końskimi.

Warszawa to miasto położone w centralnej Polsce w województwie mazowieckim. Jest największym miastem Polski i jednocześnie jej stolicą, a co za tym centralnym ośrodkiem życia gospodarczego, kulturalnego, edukacyjnego i politycznego. Wielu przybywających do Warszawy pragnie na własne oczy ujrzeć najbardziej reprezentacyjne budynki stolicy, które na co dzień znane im są jedynie z transmisji telewizyjnych. Jeśli i Ty należysz do takich osób to po przybyciu do Warszawy autobusem dalekobieżnym udaj się w kierunku Krakowskiego Przedmieścia. To tutaj usytuowany jest Pałac Prezydencki, który na początku lat 90-tych XX wieku oficjalnie przeznaczony został na siedzibę Prezydentów Rzeczpospolitej Polskiej. To tutaj mieszkali kolejno Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Lech Kaczyński, a obecnie jego mieszkańcem jest prezydent Andrzej Duda. Jedynie prezydent Bronisław Komorowski za swoją siedzibę obrał Belweder. Jeśli pragniesz zobaczyć również ten historyczny obiekt, kieruj się trasą Traktu Królewskiego, która przebiega przez Krakowskie Przedmieście i doprowadzi Cię do pożądanego celu. Warszawa zaprasza!

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×