Reklama

Autobus Rotterdam Katowice: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Katowice ↔ Rotterdam
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Katowice ↔ Rotterdam. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Katowic do Rotterdamu

Jeśli pragniesz odwiedzić europejskie miasta, to koniecznie zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujących przejazdy na trasie Katowice – Rotterdam. Pierwsze z miast jest stolicą Górnego Śląska. To tutaj będziesz miał okazję zobaczyć przykłady doskonałego zagospodarowania terenów dawnych kopalni. Rotterdam z kolei zachwyci Cię największym w Europie portem morskim oraz wspaniałymi zabytkami. Choć Twoja podróż nie będzie krótka, to przebiegnie szybko, a jej dodatkowymi atutami będą komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu. Ruszaj w drogę.

Katowice są stosunkowo młodym miastem. Nadanie im praw miejskich nastąpiło w roku 1865, a głównym czynnikiem ich powstania był rozwój przemysłu, opartego na górnictwie i hutnictwie. „Złoty” okres rozwoju Katowice przeżywały w okresie międzywojennym. Powstało wówczas wiele obiektów użyteczności publicznej, luksusowych willi oraz monumentalnych budowli sakralnych. Dzisiaj miasto liczy około 300 tysięcy mieszkańców, jest stolicą województwa śląskiego oraz ważnym ośrodkiem kulturalnym i edukacyjnym regionu. Pomimo swego przemysłowego charakteru w Katowicach jest wiele miejsc wartych obejrzenia. Część z nich usytuowana jest na terenie dawnych kopalni, jak chociażby Strefa Kultury, która jest doskonałym przykładem zagospodarowania obszarów postindustrialnych. Powstała ona na terenie byłej Kopalni Węgla Kamiennego KWK „Katowice”, a w jej skład wchodzą: słynny katowicki Spodek, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Muzeum Śląskie. Będąc w Katowicach nie możesz pominąć ich największej atrakcji, którą są zabytkowe osiedla górnicze: Nikiszowiec i Giszowiec. Nie zwlekaj więc i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny zmierzający do Katowic. Miasto serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Rotterdamem a Katowicami

Rotterdam to ponad 600-tysięczne miasto położone w zachodniej Holandii. Jest jednym z czterech – obok Amsterdamu, Hagi i Ultrechtu – największym miastem tego kraju. To również największy, europejski port morski, usytuowany nad Morzem Północnym, w delcie Renu i Mozy. Zespół portowy rozciąga się wzdłuż kanału Nieuwe Waterweg i biegnie od centrum Rotterdamu, aż do Morza Północnego. Z całą pewnością widok ten zrobi na Tobie niesamowite wrażenie. Część portowa Rotterdamu zwana jest Waterstadt i oddzielona jest od części lądowej miasta - zwanej Landstadt, wieżą Euromast. Jest ona jednym z najlepiej rozpoznawalnych symboli miasta i jego najwyższym budynkiem, liczącym 185 metrów. Kształtem przypomina maszt statku, a na jej szczycie znajduje się taras widokowy, z którego rozciąga się wspaniała panorama miasta. Rotterdam to również zabytkowy Ratusz, Witte Huis, czyli „Biały Dom”, kościół św. Wawrzyńca oraz dom Schielandshuis. To jedynie kilak spośród wielu atrakcji miasta, więc nie zwlekaj i zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający do Rotterdamu.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×