Reklama

Autobus Katowice Kalisz: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kalisz ↔ Katowice
Przewoźnik PKP Intercity
od 48,60* PLN
od 03h 31min

Autobus Kalisz Katowice Ceny

Autobus i autokar z Kalisza do Katowic

Jeśli pragniesz zapoznać się z odmiennością polskich miast to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Kalisz – Katowice. Kalisz to miasto o historii sięgającej XIII wieku, malowniczo usytuowane w dolinie rzeki Prosny, oferujące turystom wiele wspaniałych zabytków. Katowice, pomimo, iż są miastem stosunkowo młodym, zadziwią Cię różnorodnością atrakcji. Twoja podróż pomiędzy miastami przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu skłonią Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Kalisz to miasto malowniczo położone nad doliną rzeki Prosny w środkowo-zachodniej Polsce, w województwie wielkopolskim. Dzieje Kalisza sięgają odległych czasów. W roku 1257 książę Bolesław Pobożny dokonał lokacji miasta na prawie średzkim. Do dzisiaj w Kaliszu zachował się jego średniowieczny układ, oparty na dwóch wrzecionowato ułożonych ulicach, poprzecinanych systemem przecznic z Rynkiem o prostokątnym kształcie. Gdy przybędziesz do Kalisza autobusem dalekobieżnym i opuścisz jego pokład udaj się w pierwszej kolejności właśnie na Główny Rynek. To tam będziesz mógł podziwiać najbardziej cenne zabytki miasta, a więc Ratusz, Katedrę św. Mikołaja Biskupa, Park Miejski oraz Kościół św. Stanisława Biskupa Męczennika. Ciekawostką jest, iż na Rynku znajduje się tzw. kamienica z medalionami, przedstawiająca płaskorzeźby czterech wybitnych kaliszan tj. Adama Asnyka, Marii Dąbrowskiej, Stefana Szolc-Rogozińskiego i Marii Konopnickiej. To tylko kilka z licznych propozycji, które ma do zaoferowania Kalisz. Nie zwlekaj! Przybywaj do tego wspaniałego miasta!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Katowicami a Kaliszem.

Katowice to miasto na Wyżynie Śląskiej, położone w południowej Polsce. Katowice są największym miastem województwa śląskiego i jego stolicą o ogromnym znaczeniu gospodarczym, kulturalnym i edukacyjnym. Jeśli Katowice kojarzą Ci się wyłącznie z górnictwem, hutami i zanieczyszczeniem powietrza to czas obalić te stereotypy. Gdy przybędziesz do miasta autobusem dalekobieżnym i opuścisz jego pokład udaj się na spacer po mieście. Masz do dyspozycji nowoczesną Strefę Kultury, utworzoną na pokopalnianym terenie nieczynnej już dzisiaj kopalni węgla kamiennego „Katowice”, która jest doskonałym przykładem połączenia przeszłości z nowoczesnością i teraźniejszością. Jeśli jesteś miłośnikiem historii to możesz udać się do dawnych osiedli robotniczych tj. „Giszowca” oraz do „Nikiszowca”, którymi będziesz szczerze zauroczony. Katowice oferują również możliwość poznania architektury modernistycznej, dzięki stworzonej trasie spacerowej, zwanej „Szlakiem Moderny”. Katowice mile Cię zaskoczą i obalą mit miasta węgla i stali. Przybywaj!

Autobus: Kalisz → Katowice
31 maj 19:20
Kalisz
31 maj 22:55
Katowice, Dworzec główny
z: PKP Intercity
od 54,00* PLN
01 cze 23:40
Kalisz
02 cze 03:10
Katowice
z: BlaBlaCar
od 36,00* PLN
Kalisz
31 maj 02:10
Katowice
z: BlaBlaCar
od 28,00* PLN
Autobus: Katowice → Kalisz
31 maj 14:00
Katowice
31 maj 18:00
Kalisz
z: BlaBlaCar
od 28,00* PLN
01 cze 05:09
Katowice, Dworzec główny
01 cze 08:40
Kalisz
z: PKP Intercity
od 54,00* PLN
01 cze 19:10
Katowice
01 cze 23:50
Kalisz
z: BlaBlaCar
od 34,00* PLN
06 cze 05:09
Katowice, Dworzec główny
06 cze 08:40
Kalisz
z: PKP Intercity
od 48,60* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Kalisz → Katowice
Popularne połączenia z przesiadką Katowice → Kalisz
Popularne połączenia z przesiadką  Kalisz → Katowice

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×