Reklama

Autobus Kraków Janów Lubelski: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Janów Lubelski ↔ Kraków
Przewoźnik FlixBus
od 54,99* PLN
od 03h 24min

Autobus i autokar z Janowa Lubelskiego do Krakowa

Jeśli pragniesz zrobić coś ciekawego, to ta oferta skierowana jest właśnie do Ciebie. Nie trać czasu i wybierz się razem z nami w podróż autobusem dalekobieżnym, pokonującym trasę Janów Lubelski – Kraków. Już teraz zarezerwuj bilet. Janów Lubelski to urocze miasto w malowniczym województwie lubelskim, które zachwyci Cię Lasami Janowskimi i pięknymi krajobrazami. W Krakowie będziesz miał okazję podziwiać wspaniałe zabytki i najstarsze dzielnice miasta. To będzie bardzo interesująca podróż, która przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu wprawią Cię w doskonały nastrój!

Janów Lubelski to 16-tysięczne miasto, położone w południowo-wschodniej Polsce, nad rzeką Białką, w województwie lubelskim. Ogromnym atutem miasta jest jego usytuowanie pomiędzy pięknymi Lasami Janowskimi, a niezwykle urokliwym Roztoczem. W obrębie Lasów Janowskich będziesz miał okazję podziwiać Park Krajobrazowy Lasy Janowskie. Wartą zobaczenia jest również - jedyna w Polsce i Europie - Ostoja Koni Biłgorajskich, która znajduje się w Szklarni, niewielkiej osadzie śródleśnej, położonej w niedalekiej odległości od Janowa. Pomimo, iż najbliższe okolice miasta, zachęcają do ich zobaczenia, to nie możesz pominąć spaceru po samym Janowie Lubelskim. To miasto o długiej historii, która pozostawiła na jego terenie wiele wspaniałych zabytków. Gdy przybędziesz już do miasta i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, koniecznie udaj się również na jego zwiedzanie. To tutaj znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej – Różańcowej, wzniesione na przełomie XVII i XVIII wieku. W jego skład wchodzi Kościół parafialny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela, klasztor i dzwonnica. Tak więc nie zwlekaj i zaraz po przybyciu do Janowa Lubelskiego udaj się na spacer po mieście i jego okolicach.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Krakowem a Janowem Lubelskim.

Kraków to prawie 800-tysięczne polskie miasto. Usytuowane jest w południowej części kraju, nad rzeką Wisłą, w województwie małopolskim. Miasto zaliczane jest do jednego z najstarszych i najpiękniejszych w Polsce. W roku 1257 Kraków otrzymał z rąk księcia Bolesława V Wstydliwego prawa miejskie wraz z licznymi przywilejami, które znacząco przyspieszyły rozwój miasta. Już w wieku XIV na jego przedmieściach powstały dwa oddzielne organizmy miejskie, które dzisiaj stanowią jedne z najstarszych części Krakowa. Mowa tu o Kleparzu, który usytuowany jest na północ od Starego Miasta oraz o Kazimierzu, który obecnie jest jedną z najpopularniejszych dzielnic Krakowa. W obrębie niegdysiejszego Kleparza będziesz miał okazję zobaczyć Kościół św. Floriana, który ufundowany został jeszcze w wieku XII przez biskupa krakowskiego Gędkę oraz Plac Matejki z pomnikiem króla Władysława Jagiełły. Na krakowskim Kazimierzu wartymi zobaczenia są z kolei zabytki kultury żydowskiej. Do najciekawszych zaliczyć należy Synagogi, a wśród nich: Starą Synagogę, Synagogę Remu, Izaaka, Kupa i Synagogę Tempel. Nie sposób wymienić tu wszystkich atrakcji Krakowa, więc nie zwlekaj i zaraz po opuszczeniu autobusu dalekobieżnego, udaj się na spacer po mieście.

Autobus: Janów Lubelski → Kraków
Janów Lubelski przez Pilchów
Kraków przez Olkusz
z: BlaBlaCar
od 48,00* PLN
Janów Lubelski, Dworzec PKS
Kraków
z: FlixBus
od 59,99* PLN
Janów Lubelski, Dworzec PKS
Kraków
z: FlixBus
od 54,99* PLN
Janów Lubelski, Dworzec PKS
Kraków, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym, ul. Bosacka 18
z: FlixBus
od 54,99* PLN
Janów Lubelski
Kraków
z: BlaBlaCar
od 47,00* PLN
Janów Lubelski
Kraków
z: BlaBlaCar
od 49,00* PLN
Autobus: Kraków → Janów Lubelski
Kraków
Janów Lubelski
z: BlaBlaCar
od 47,00* PLN
Kraków przez Port lotniczy Kraków-Balice (KRK), Terminal T1
Janów Lubelski, Dworzec PKS
z: FlixBus
od 99,99* PLN
Kraków, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym, ul. Bosacka 18
Janów Lubelski, Dworzec PKS
z: FlixBus
od 74,99* PLN
Kraków
Janów Lubelski, Dworzec PKS
z: FlixBus
od 89,99* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×