Reklama

Autobus Warszawa: Rozkład jazdy PKS

Połączenia autobusowe Autobus Warszawa
Ciekawe połączenia autobusowe
Autobus LublinWarszawa
Autobus LwówWarszawa
od 14,90 zł
od 04h 59min
z Sindbad, P-Trans, Turtrans, BlaBlaCar, Orion Auto, IV AVTO LLC, Lux Express, Trans-Europa, Pavluks-Trans, Lvivske ATP 14630, East West Eurolines, Eurolines Madeltrans, Eastern European Travel, Avtoekspres/Pavlyuk V. I., Ideal Travel Maria Myrna Sp J, Mizhnarodni Liniyi Perevezennya, EAST WEST EUROLINES/ТзОВ "ГОЛДЕН ПЛЮС ТРАНС"
Autobus RadomWarszawa
Autobus Ostrowiec ŚwiętokrzyskiWarszawa
od 5,00 zł
od 02h 20min
z Neobus, FlixBus, Poltrans, BlaBlaCar, MIS Krosno, Luna Trans, PKS Polonus, Emex Express, euroticket.pl
Autobus BiałystokWarszawa
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Autobusy i autokary w Warszawie

Warszawa to nie tylko stolica i największe miasto w Polsce, ale z około 1,7 milionów mieszkańców również dziesiąte miasto w Europie pod względem wielkości. Tam, gdzie dalekobieżny autobus jest nieodzownym środkiem transportu, istnieje naturalnie również dalekobieżny autobus do Warszawy. Obok wschodnioeuropejskich dalekobieżnych linii autobusowych jak autobus z Mińska lub do Kijowa czy krajowe autobusy kursujące do Krakowa, jeździ do polskiej metropolii również wiele niemieckich autobusów dalekobieżnych. Kiedy przykładowo przyjeżdżają Państwo długodystansowym autobusem z Berlina, podróżują Państwo jednocześnie na historycznie ważnej drodze, która oba te duże miasta ściśle ze sobą łączy. Stosunkowo szybko znajdą się Państwo po przejeździe autobusowym w Warszawie, gdzie będą mogli Państwo podziwiać centrum tego dużego miasta, którego całe Stare Miasto znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Podróż autobusowa opłaca się, choćby dla odbudowanego śródmieścia, gdzie dużo warszawskich budynków nie mogło zostać zrekonstruowanych po drugiej wojnie światowej. Niech skorzystają Państwo z dobrych połączeń autobusowych na wycieczkę do Warszawy, aby zwiedzić miasto wypoczętym i zrelaksowanym.

Spośród warszawskiego transportu bliskiego zasięgu autobus jest najczęściej używanym środkiem transportu. Światowa metropolia Warszawa potrzebuje z tego względu gęstą sieć linii autobusowych i połączeń autobusowych: każdego dnia do tysiąca autobusów na ponad stu liniach autobusowych w użyciu. Dodatkowo autobus w Warszawie kursuje na przystankach autobusowych oddalonych od siebie o sto metrów. W szczególności największy dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia spełnia ważną funkcję: Wszystkie dalekobieżne autobusy PKS, które w Polsce mają bardzo ważną pozycję, odjeżdżają z tego dworca autobusowego. Dworzec centralny stamtąd jest bardzo dobrze osiągalny, dzięki dwóm warszawskim liniom autobusowym. Dla podróżnych ważne jest wiedza na temat tego, że autobusy z czarnymi numerami zatrzymują się na wszystkich przystankach autobusowych. Czerwonymi numerami oznaczono linie autobusowe, które w Warszawie jako ekspresy kursują i zatrzymują się jedynie przy centrach handlowych, albo dworcach.

Połączenie autobusowe i linie autokarowe do Warszawy

Zwiedzanie miasta w Warszawie można zacząć po przyjeździe autobusem od warszawskiego Starego Miasta i stamtąd pieszo lub warszawskimi miejskimi autobusami przeczesać wszystkie atrakcje turystyczne. Być może chcą Państwo najpierw po podróży autokarowej rozprostować nogi spacerując i najlepszych początkiem ku temu będzie trójkątny plac Zamkowy z kolumną Zygmunta III Wazy pośrodku, który stanowi warszawski symbol. Kolumna stoi bezpośrednio przed zrekonstuowanym na wzór wczesnego baroku Zamkiem Królewskim z wieżą zegarową. Następnie można wejść do późnobarokowego Pałacu pod Blachą, zobaczyć rzeźbę Warszawskiej Syrenki oraz odwiedzić Muzeum Historyczne miasta Warszawy. Mogą Państwo również Traktem Królewskim powędrować do Nowego Miasta lub też wsiąść do jedngo z autobusów i pozwolić się wygodnie obwieźć po dalszych warszawskich atrakcjach.


Możliwe połączenia autobusowe

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×