Reklama

Autobus Piotrków Trybunalski Gdańsk: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Gdańsk ↔ Piotrków Trybunalski
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Gdańsk ↔ Piotrków Trybunalski. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Gdańska do Piotrkowa Trybunalskiego

Jeśli pragniesz zrobić coś interesującego, to już teraz dokonaj rezerwacji biletu na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Gdańsk – Piotrków Trybunalski. Pierwsze z miast jest stolicą województwa pomorskiego i miastem, na terenie którego znajdziesz wiele śladów związanych z dziejami Polski. Piotrków Trybunalski to z kolei miasto w województwie łódzkim, gdzie będziesz miał okazję zobaczyć jedną z najlepiej zachowanych synagog w Polsce. Twoja podróż przebiegnie szybko, a jej zaletą będą komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu. Ruszaj w drogę.

Gdańsk to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Położony jest w jej północnej części, nad Morzem Bałtyckim, w miejscu ujścia rzeki Motławy do Wisły. Gdańsk zamieszkuje prawie 470 tysięcy mieszkańców, co plasuje go na szóstym miejscu w Polsce pod względem liczby ludności i siódmym pod względem wielkości powierzchni. Jest największym miastem województwa pomorskiego i jego stolicą oraz głównym ośrodkiem gospodarczym z dużym portem morskim. Gdańsk to również ważne centrum turystyczne ze wspaniałymi zabytkami i niezwykłymi miejscami na historycznej mapie Polski. To w tym mieście rozpoczęła się II wojna światowa i to tutaj swoją genezę miała „Solidarność”, która odegrała ogromną rolę w upadku komunizmu na terenie Europy środkowo-wschodniej. Gdy znajdziesz się więc w Gdańsku i opuścisz już pokład autobusu dalekobieżnego udaj się na Westerplatte, będące symbolem wybuchu II wojny światowej. Na pamiątkę tamtych wydarzeń znajduje się tutaj Pomnik Obrońców Wybrzeża, jeden z najlepiej rozpoznawalnych symboli miasta. Następnie udaj się w kierunku Stoczni Gdańskiej, gdzie przy Bramie nr 2 usytuowany jest Pomnik Poległych Stoczniowców 1970. To jedynie namiastka historii miasta. Nie zwlekaj więc i przybywaj. Gdańsk zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Gdańskiem.

Piotrków Trybunalski to miasto położone w środkowej części Polski, na Równinie Piotrkowskiej. Z liczbą mieszkańców, sięgającą prawie 75 tysięcy, Piotrków jest drugim pod względem liczby ludności miastem województwa łódzkiego. Pierwsze prawa miejskie Piotrków otrzymał pomiędzy rokiem 1290, a 1300, a ich odnowienie nastąpiło w roku 1404 na skutek decyzji króla Władysława Jagiełły. Długie dzieje Piotrkowa Trybunalskiego pozostawiły na jego terenie wiele wspaniałych zabytków. Warto więc udać się na spacer po mieście zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego. W jego trakcie będziesz miał okazję zobaczyć Wielką Synagogę, która jest jedną z najlepiej zachowanych synagog na terenie Polski. Kolejnym obiektem wartym obejrzenia jest Zamek Królewski, wzniesiony na polecenie króla Zygmunta I Starego. Ma on kształt wieży mieszkalnej, a jego udany projekt, będący dziełem Benedykta z Sandomierza zapewnił mistrzowi prace przy wschodnim skrzydle Zamku Wawelskiego. To jedynie kilka spośród wielu atrakcji Piotrkowa Trybunalskiego. Przybywaj! Miasto serdecznie zaprasza!

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×