Reklama

Autobus Lipsk Gdańsk: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Gdańsk ↔ Lipsk
Przewoźnik Deutsche Bahn
od 230,25* PLN
od 10h 46min

Autobus Gdańsk Lipsk Ceny

Autobus i autokar z Gdańska do Lipska

Jeśli pragniesz odwiedzić piękne, europejskie miasta, to ta oferta skierowana jest właśnie do Ciebie. Już dzisiaj dokonaj rezerwacji biletu i udaj się razem z nami w podróż autobusem dalekobieżnym, pokonującym trasę Gdańsk – Lipsk. Pierwsze z miast położone jest w Polsce nad Morzem Bałtyckim. Oprócz urokliwego usytuowania słynie ono z pięknych budowli i niepowtarzalnej atmosfery. Lipsk z kolei to miasto w Niemczech, które zachwyci Cię wspaniałymi zabytkami i magicznym Rynkiem. Twoja podróż przebiegnie szybko, a jej dodatkowymi atutami będą komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu, które zachęcą Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Gdańsk to stolica województwa pomorskiego, obejmującego fragment północnej części Polski. Miasto liczy 470 tysięcy mieszkańców, tworząc wraz z sąsiednią Gdynią i Sopotem aglomerację trójmiejską. Głównymi atutami Gdańska jest jego urokliwe położenie nad Morzem Bałtyckim oraz wspaniałe zabytki. To właśnie dzięki nim miasto zawdzięcza swój urok, ciesząc się od lat niesłabnącym powodzeniem wśród licznie przybywających turystów. Gdy znajdziesz się już w Gdańsku i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego warto skierować swoje pierwsze kroki w stronę Długiego Pobrzeża. Spacer tym pięknym deptakiem, ciągnącym się wzdłuż zachodniego brzegu Motławy pozwoli Ci jednocześnie podziwiać gdańskie Bramy Wodne. Stanowiły one kiedyś nieodłączny element średniowiecznych miast portowych, a dzisiaj są wizytówką Gdańska. Do najpiękniejszych spośród nich należą: Brama Zielona, Brama Chlebnicka, Brama Mariacka, Brama św. Ducha, Brama Świętojańska i Brama Straganiarska. To jedynie namiastka gdańskich atrakcji, jednak nie sposób wymienić tu wszystkich i oddać słowami uroku miasta. Kup więc przewodnik i przybywaj! Gdańsk serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Lipskiem a Gdańskiem.

Lipsk to miasto położone we wschodniej części Niemiec, nad rzeką Białą Elsterą. Z liczbą ludności sięgającą 560 tysięcy mieszkańców jest ono najliczniejszym ośrodkiem Saksonii, niemieckiego kraju związkowego, graniczącego z Polską i Czechami. Dzieje Lipska sięgają II połowy wieku XII. Właśnie wówczas otrzymał on prawa miejskie wraz z licznymi przywilejami, a po upływie trzech stuleci od tamtego wydarzenia w mieście powstał jeden z najstarszych uniwersytetów w Niemczech. Świadkami tak długiej historii Lipska jest wiele wspaniałych zabytków znajdujących się na terenie miasta. Nie zwlekaj więc i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na spacer jego ulicami. Głównym placem Lipska jest oczywiście Rynek. W przypadku tego miasta to miejsce niezwykłe. To tutaj będziesz miał okazję zobaczyć renesansowy Stary Ratusz, Kamienicę Królewską, w której zatrzymywał się król Polski August II Mocny, Dwór Barthela i Dom Króla Alberta. To jedynie kilka spośród wielu tutejszych atrakcji, jednak nie sposób wymienić tu wszystkich. Kup więc przewodnik i przybywaj na zwiedzanie Lipska. Miasto serdecznie zaprasza!

Autobus: Gdańsk → Lipsk
10 kwi 10:56
Gdańsk
10 kwi 21:42
Lipsk, Dworzec główny
z: Deutsche Bahn
od 230,25* PLN
Autobus: Lipsk → Gdańsk
04 kwi 10:16
Lipsk, Dworzec główny
04 kwi 20:48
Gdańsk Dworzec kolejowy
z: Deutsche Bahn
od 454,15* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Gdańsk → Lipsk
Popularne połączenia z przesiadką Lipsk → Gdańsk
Popularne połączenia z przesiadką  Gdańsk → Lipsk

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×