Reklama

Autobus Leszno Gdańsk: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Gdańsk ↔ Leszno
Przewoźnik FlixBus
od 35,99* PLN
od 05h 55min
Przewoźnik Pol Regio
od 40,00* PLN
od 07h 33min

Autobus Gdańsk Leszno Ceny

Autobus i autokar z Gdańska do Leszna

Jeśli chcesz poznać odmienność regionów Polski to nie zwlekaj tylko już teraz dokonaj rezerwacji biletu na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Gdańsk – Leszno. Gdańsk to nadbałtyckie miasto o szczególnym uroku, którego nigdy się nie zapomina. Leszno, choć mniej znane odkryje przed Tobą wiele niesamowitych tajemnic. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu sprawią, że już rozpoczniesz planowanie następnych tras i wycieczek!

Gdańsk to miasto położone w północnej Polsce nad Morzem Bałtyckim u ujścia Motławy do Wisły. Jest największym miastem województwa pomorskiego i jego stolicą. Do rozwoju Gdańska przyczyniło się jego strategiczne położenie, umożliwiające uczestnictwo w handlu zamorskim. „Złoty wiek” Gdańska datowany jest na wiek XVI i XVII. Miasto było wówczas największym portem zbożowym na Bałtyku i zajmowało jedno z czołowych miejsc wśród portów europejskich. Bogactwo miasta przyciągało nie tylko kupców ale i artystów, malarzy oraz rzeźbiarzy, szczególnie tych z Niderlandów. Efekt ich twórczości możesz podziwiać do dzisiaj. Gdy przybędziesz do Gdańska autobusem dalekobieżnym koniecznie musisz zobaczyć m.in. Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Dom Uphagenów, Bramę Zieloną Głównego Miasta, Wielką Zbrojownię i zapierającą dech w piersiach Złotą Kamienicę. Warto przysiąść na Głównym Mieście w Gdańsku w jednej z kawiarenek aby rozkoszować się urokiem wielkich, architektonicznych dzieł Gdańska. Nie zwlekaj! Przybywaj do tego uroczego miasta!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Lesznem a Gdańskiem.

Leszno to miasto położone w zachodniej Polsce, w województwie wielkopolskim. Przez wieki było miastem pozostającym w prywatnych rękach. Pierwszym, znanym właścicielem Leszna był Stefan z Karmina, pieczętujący się herbem Wieniawa. Jego potomkowie zmienili nazwisko na Leszczyńscy i to właśnie oni są najbardziej zasłużonym rodem dla miasta. W 1547 roku Rafał IV Leszczyński wyjednał u króla Zygmunta Starego zgodę na lokację miasta. Wiek XVII to „złoty wiek” dla miasta, które urosło do rangi drugiego po Poznaniu miasta w Wielkopolsce. Leszno znane było ze swej tolerancji czego dowodem była wielowyznaniowość miasta, w którym sąsiadami byli luteranie, bracia czescy, kalwiniści, katolicy i Żydzi. Gdy przybędziesz do Leszna autobusem dalekobieżnym, zwiedzanie miasta rozpocznij pod Rynku, który swój kształt zachował z czasów lokacji miasta. Oprócz wspaniałego Ratusza oraz barokowej kolegiaty pod wezwaniem św. Mikołaja warto zwrócić uwagę na prawdziwe perełki architektoniczne, pochodzące z czasów, kiedy włodarzami miasta byli Leszczyńscy i Sułkowscy. Mowa tu o pięknych, mieszczańskich kamieniczkach. Będziesz zauroczony niesamowitą atmosferą Leszna!

Autobus: Gdańsk → Leszno
04 sie 06:40
Gdańsk, Przystanek autobusowy, Hala Olivia
04 sie 12:55
Leszno, Dworzec kolejowy, ul. Towarowa 1
z: FlixBus
od 35,99* PLN
04 sie 07:00
Gdańsk, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym, ul. 3 Maja
04 sie 12:55
Leszno, Dworzec kolejowy, ul. Towarowa 1
z: FlixBus
od 35,99* PLN
04 sie 13:00
Gdańsk
04 sie 17:50
Leszno
z: BlaBlaCar
od 38,00* PLN
05 sie 15:20
Gdańsk
05 sie 21:00
Leszno
z: BlaBlaCar
od 42,00* PLN
09 sie 07:48
Gdańsk
09 sie 15:21
Leszno
z: Pol Regio
od 40,00* PLN
10 sie 07:00
Gdańsk, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym, ul. 3 Maja
10 sie 12:55
Leszno, Dworzec kolejowy, ul. Towarowa 1
z: FlixBus
od 35,99* PLN
10 sie 07:48
Gdańsk
10 sie 15:21
Leszno
z: Pol Regio
od 40,00* PLN
Autobus: Leszno → Gdańsk
06 sie 15:30
Leszno
06 sie 20:40
Gdańsk przez Sopot
z: BlaBlaCar
od 50,00* PLN
08 sie 16:40
Leszno
08 sie 23:05
Gdańsk przez Sopot
z: FlixBus
od 47,81* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Leszno → Gdańsk
Popularne połączenia z przesiadką  Gdańsk → Leszno

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×