Reklama

Autobus Leszno Gdańsk: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Gdańsk ↔ Leszno
Przewoźnik PKP Intercity
od 65,00* PLN
od 04h 33min

Autobus Gdańsk Leszno Ceny

Autobus i autokar z Gdańska do Leszna

Jeśli chcesz poznać odmienność regionów Polski to nie zwlekaj tylko już teraz dokonaj rezerwacji biletu na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Gdańsk – Leszno. Gdańsk to nadbałtyckie miasto o szczególnym uroku, którego nigdy się nie zapomina. Leszno, choć mniej znane odkryje przed Tobą wiele niesamowitych tajemnic. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu sprawią, że już rozpoczniesz planowanie następnych tras i wycieczek!

Gdańsk to miasto położone w północnej Polsce nad Morzem Bałtyckim u ujścia Motławy do Wisły. Jest największym miastem województwa pomorskiego i jego stolicą. Do rozwoju Gdańska przyczyniło się jego strategiczne położenie, umożliwiające uczestnictwo w handlu zamorskim. „Złoty wiek” Gdańska datowany jest na wiek XVI i XVII. Miasto było wówczas największym portem zbożowym na Bałtyku i zajmowało jedno z czołowych miejsc wśród portów europejskich. Bogactwo miasta przyciągało nie tylko kupców ale i artystów, malarzy oraz rzeźbiarzy, szczególnie tych z Niderlandów. Efekt ich twórczości możesz podziwiać do dzisiaj. Gdy przybędziesz do Gdańska autobusem dalekobieżnym koniecznie musisz zobaczyć m.in. Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Dom Uphagenów, Bramę Zieloną Głównego Miasta, Wielką Zbrojownię i zapierającą dech w piersiach Złotą Kamienicę. Warto przysiąść na Głównym Mieście w Gdańsku w jednej z kawiarenek aby rozkoszować się urokiem wielkich, architektonicznych dzieł Gdańska. Nie zwlekaj! Przybywaj do tego uroczego miasta!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Lesznem a Gdańskiem.

Leszno to miasto położone w zachodniej Polsce, w województwie wielkopolskim. Przez wieki było miastem pozostającym w prywatnych rękach. Pierwszym, znanym właścicielem Leszna był Stefan z Karmina, pieczętujący się herbem Wieniawa. Jego potomkowie zmienili nazwisko na Leszczyńscy i to właśnie oni są najbardziej zasłużonym rodem dla miasta. W 1547 roku Rafał IV Leszczyński wyjednał u króla Zygmunta Starego zgodę na lokację miasta. Wiek XVII to „złoty wiek” dla miasta, które urosło do rangi drugiego po Poznaniu miasta w Wielkopolsce. Leszno znane było ze swej tolerancji czego dowodem była wielowyznaniowość miasta, w którym sąsiadami byli luteranie, bracia czescy, kalwiniści, katolicy i Żydzi. Gdy przybędziesz do Leszna autobusem dalekobieżnym, zwiedzanie miasta rozpocznij pod Rynku, który swój kształt zachował z czasów lokacji miasta. Oprócz wspaniałego Ratusza oraz barokowej kolegiaty pod wezwaniem św. Mikołaja warto zwrócić uwagę na prawdziwe perełki architektoniczne, pochodzące z czasów, kiedy włodarzami miasta byli Leszczyńscy i Sułkowscy. Mowa tu o pięknych, mieszczańskich kamieniczkach. Będziesz zauroczony niesamowitą atmosferą Leszna!

Autobus: Gdańsk → Leszno
02 kwi 05:38
Gdańsk przez Sopot
02 kwi 10:33
Leszno
z: PKP Intercity
od 66,00* PLN
02 kwi 06:00
Gdańsk Dworzec kolejowy
02 kwi 10:33
Leszno
z: PKP Intercity
od 65,00* PLN
03 kwi 06:00
Gdańsk Dworzec kolejowy
03 kwi 10:33
Leszno
z: PKP Intercity
od 65,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Gdańsk → Leszno
Popularne połączenia z przesiadką  Gdańsk → Leszno

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×