Reklama

Autobus Leszno Kraków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kraków ↔ Leszno
Przewoźnik FlixBus
od 53,98* PLN
od 06h 55min

Autobus Kraków Leszno Ceny

Autobus i autokar z Krakowa do Leszna

Jeśli chcesz odwiedzić ciekawe, polskie miasta, to nie zwlekaj i już teraz dokonaj rezerwacji biletu na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Kraków – Leszno. Kraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Jego magiczny Rynek Główny i Stare Miasto na długo pozostaną w Twojej pamięci. Leszno również oczaruje Cię swym urokiem i wspaniałą atmosferą. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu będą jej dodatkowymi atutami.

Kraków to drugie pod względem ilości mieszkańców miasto w Polsce. Położone jest w jej południowej części, nad rzeką Wisłą, w województwie małopolskim. Swoją sławę Kraków zawdzięcza długiej historii, wspaniałym zabytkom i niepowtarzalnej atmosferze. To one przyciągają do miasta rzesze turystów, pragnących osobiście przekonać się o jego uroku. Zwiedzanie Krakowa należy rozpocząć od Rynku Głównego, który jest głównym placem Starego Miasta. Na Rynku Głównym będziesz miał okazję obejrzeć wspaniałe Sukiennice oraz Kościół Mariacki, z wieży którego co godzinę rozbrzmiewa słynny Hejnał Mariacki. Ponieważ układ urbanistyczny Starego Miasta pochodzi z czasów średniowiecznej lokacji miasta, mającej miejsce w roku 1257, to warto udać się na spacer jego najstarszymi ulicami. Należą do nich m.in.: ulica Floriańska, ulica Szewska, ulica Sławkowska i ulica Grodzka. Ta ostania doprowadzi Cię do jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta, jakim jest Zamek Królewski na Wawelu. Nie sposób oddać tu piękna Krakowa, więc kup bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający do tego królewskiego miasta. Kraków zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Lesznem a Krakowem.

Leszno to 65-tysięczne miasto położone w zachodniej części Polski, w województwie wielkopolskim, w połowie drogi pomiędzy Poznaniem, a Wrocławiem. Pierwsza, pisemna wzmianka o Lesznie pochodzi z 1393 roku i mowa w niej o pierwszym właścicielu osady, którym był Stefan z Karnina herbu Wieniawa. Zgodnie z ówczesnym zwyczajem, ród Wieniawitów dokonał zmiany nazwiska na Leszczyńscy, poprzez dodanie do rodowej nazwy miejscowości końcówki –ski. W roku 1547, dzięki staraniom Rafała IV Leszczyńskiego Leszno otrzymało od króla Zygmunta Starego przywilej lokacyjny, stając się tym samym miastem i aż do wieku XVIII pozostając w rękach rodu Leszczyńskich. Gdy znajdziesz się już w Lesznie i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego warto udać się na zwiedzanie miasta. Swoje pierwsze kroki skieruj na Rynek, gdzie oprócz zabytkowej, XVII-wiecznej kamieniczki „Wieniawa”, na szczególną uwagę zasługuje Ratusz, zaliczany do jednego z najpiękniejszych w Wielkopolsce. Leszno to również Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej, Kościół Świętego Krzyża, Nowa Synagoga oraz wiele innych wspaniałych zabytków. Przekonasz się, iż Leszno to bardzo ciekawe i piękne miasto.

Autobus: Kraków → Leszno
08 lip 14:50
Kraków
08 lip 19:50
Leszno
z: BlaBlaCar
od 41,00* PLN
09 lip 16:40
Kraków
09 lip 21:40
Leszno
z: BlaBlaCar
od 41,00* PLN
11 lip 16:40
Kraków
11 lip 21:40
Leszno
z: BlaBlaCar
od 41,00* PLN
13 lip 05:40
Kraków, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym, ul. Bosacka 18
13 lip 12:35
Leszno, Dworzec kolejowy, ul. Towarowa 1
z: FlixBus
od 53,98* PLN
Autobus: Leszno → Kraków
07 lip 06:10
Leszno przez Kościan
07 lip 12:50
Kraków
z: BlaBlaCar
od 53,00* PLN
08 lip 12:20
Leszno
08 lip 17:20
Kraków
z: BlaBlaCar
od 41,00* PLN
10 lip 12:20
Leszno
10 lip 17:20
Kraków
z: BlaBlaCar
od 41,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Kraków → Leszno
Popularne połączenia z przesiadką Leszno → Kraków
Popularne połączenia z przesiadką  Kraków → Leszno

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×