Reklama

Autobus Kwidzyn Gdańsk: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Gdańsk ↔ Kwidzyn
Przewoźnik Pol Regio
od 17,60* PLN
od 01h 53min
Przewoźnik PKS Elblag
od 27,99* PLN
od 03h 05min

Autobus Gdańsk Kwidzyn Ceny

Autobus i autokar z Gdańska do Kwidzynia

Jeśli pragniesz zwiedzić miasta o niezwykłej urodzie i niepowtarzalnej atmosferze, to koniecznie musisz skorzystać z tej oferty. Nie zwlekaj i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Gdańsk – Kwidzyń. Oba miasta usytuowane są w województwie pomorskim i dzieli je nieduża odległość. Gdańsk oczaruje Cię swoimi zabytkami, a najpiękniejsze z nich będziesz mógł podziwiać pokonując tzw. Drogę Królewską. W Kwidzyniu będziesz miał okazję zobaczyć prawdziwą perłę architektury gotyckiej oraz wiele innych obiektów o niepowtarzalnym uroku. Twoja podróż przebiegnie bardzo szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu, miła atmosfera i niska cena biletu skłonią Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Gdańsk to miasto w północnej Polsce, położone nad Morzem Bałtyckim, u ujścia rzeki Motławy do Wisły. Jest największym miastem województwa pomorskiego i jego stolicą, która oprócz roli ważnego ośrodka gospodarczego z dużym portem handlowym, pełni również funkcję centrum kulturalnego, edukacyjnego i turystycznego regionu. Gdańsk otrzymał lubeckie prawa miejskie w roku 1263, a zatem należy do jednego z najstarszych miast Polski. Tak długa, bo ponad 750-letnia historia miasta pozostawiła wiele śladów na jego terenie w postaci wspaniałych zabytków i ważnych miejsc na historycznej mapie Polski. Wycieczkę po Gdańsku warto rozpocząć od przemierzenia Drogi Królewskiej, na trasie której podziwiać można najwspanialsze obiekty miasta. Tak więc po przybyciu do Gdańska i opuszczeniu autobusu dalekobieżnego, udaj się w kierunku Bramy Wyżynnej, która stanowi początek trasy. Zaraz za nią znajduje się tzw. Przedbramie, w skład którego wchodzi Katownia i Wieża Więzienna. Następnym etapem spaceru będzie Brama Złota, po przejściu której znajdziesz się na ulicy Długiej, najbardziej reprezentacyjnej arterii miasta. Warto spędzić na niej nieco dłuższą chwilę, gdyż godnymi szczególnej uwagi są znajdujące się tutaj wspaniałe, suto zdobione kamienice najbogatszych gdańskich mieszczan. Nie sposób wymienić tu wszystkich obiektów Gdańska. Kup przewodnik i przybywaj do tego niezwykłego miasta.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Kwidzyniem a Gdańskiem.

Kwidzyń to miasto w Polsce północnej, położone nad rzeką Liwą, w województwie pomorskim. Kwidzyń szczyci się długą i ciekawa historią. Dowody na istnienie pierwszego osadnictwa na jego terenie sięgają wieku XI, jednak prawa miejskie chełmińskie Kwidzyń otrzymał w roku 1233 lub 1235. Pół wieku później ustanowiony został stolicą biskupstwa pomezańskiego, które było jedną z czterech pruskich diecezji, położonych pomiędzy Warmią, a ziemią chełmińską. W roku 1320 rozpoczęto budowę zamku, który stoi po dziś dzień i stanowi największą atrakcję miasta. To w jego kierunku warto skierować swoje pierwsze kroki po przybyciu do Kwidzynia i opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego. Zamek Kapituły Pomezańskiej – bo o nim tu mowa – dzięki swojemu połączeniu z katedrą stanowi perełkę architektury gotyckiej. Sama Katedra św. Jana Ewangelisty jest zabytkiem w pełni XIV-wiecznym. Jej długość wynosi 86 m , a wysokość wieży, która znajduje się po południowo-zachodniej stronie katedry to 59 m. Pełniła ona rolę zarówno dzwonnicy kościoła, jak i wieży obronnej zamku. Nie sposób wymienić tu wszystkich obiektów wartych zobaczenia w Kwidzyniu. Przybywaj i przekonaj się osobiście, jak niezwykłym jest to miasto.

Autobus: Gdańsk → Kwidzyn
09 sie 05:47
Gdańsk
09 sie 07:40
Kwidzyn
z: Pol Regio
od 17,60* PLN
10 sie 05:47
Gdańsk
10 sie 07:40
Kwidzyn
z: Pol Regio
od 17,60* PLN
11 sie 05:47
Gdańsk
11 sie 07:40
Kwidzyn
z: Pol Regio
od 17,60* PLN
Autobus: Kwidzyn → Gdańsk
09 sie 09:38
Kwidzyn
09 sie 11:43
Gdańsk
z: Pol Regio
od 17,60* PLN
09 sie 17:50
Kwidzyn
09 sie 20:55
Gdańsk, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym, ul. 3 Maja
z: PKS Elblag
od 27,99* PLN
09 sie 17:50
Kwidzyn
09 sie 21:15
Gdańsk, Przystanek autobusowy, Hala Olivia
z: PKS Elblag
od 27,99* PLN
10 sie 05:50
Kwidzyn
10 sie 07:10
Gdańsk
z: BlaBlaCar
od 11,00* PLN
10 sie 09:38
Kwidzyn
10 sie 11:43
Gdańsk
z: Pol Regio
od 17,60* PLN
11 sie 09:38
Kwidzyn
11 sie 11:43
Gdańsk
z: Pol Regio
od 17,60* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×