Reklama

Autobus Gliwice Gdańsk: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Gdańsk ↔ Gliwice
Przewoźnik PKP Intercity
od 80,00* PLN
od 09h 57min

Autobus i autokar z Gdańska do Gliwic

Jeśli pragniesz poznać różne regiony Polski, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Gdańsk - Gliwice. Pierwsze z miast usytuowane jest nad Morzem Bałtyckim. Jego wspaniałe zabytki na długo pozostaną w Twojej pamięci. Gliwice to z kolei jednio z najciekawszych miast Śląska. Zachwyci Cię ich długa historia i niepowtarzalna atmosfera. To będzie bardzo interesująca podróż. Przebiegnie ona szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu skłonią Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Gdańsk to prawie 0,5 milionowe miasto położone w Polsce północnej, nad Morzem Bałtyckim, u ujścia rzeki Motławy do Wisły. Jest stolicą i największym miastem województwa pomorskiego oraz ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i turystycznym. Głównym walorem Gdańska jest jego usytuowanie geograficzne oraz wspaniałe zabytki, świadczące o zamożności jego byłych mieszkańców. Była ona efektem bezpośredniej dostępności Gdańska do Bałtyku i jego członkostwa w Lidze Hanzeatyckiej, która skupiała największe, handlowe miasta Europy. Gdy przybędziesz do Gdańska i opuścisz już pokład autobusu dalekobieżnego, udaj się na Główne Miasto, gdzie znajduje się większość gdańskich zabytków. To tutaj będziesz miał okazję zobaczyć Bazylikę konkatedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Złotą Bramę, Ratusz Głównego Miasta oraz ulicę Długą, przy której usytuowane są najpiękniejsze kamienice. Do takich zaliczyć należy m.in. Dom Ferberów, Dom Uphagena, Dom Schumannów i Lwi Zamek. Nie sposób wymienić tu wszystkich atrakcji Gdańska więc kup przewodnik i przekonaj się osobiście o jego uroku. Gdańsk zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Gliwicami a Gdańskiem

Gliwice to ponad 180-tysięczne miasto położone w południowej części Polski, na Wyżynie Śląskiej, nad rzeką Kłodnicą. Dzieje Gliwic sięgają wieku XIII, a genezą ich powstania było dogodne usytuowanie na skrzyżowaniu ważnych szlaków handlowych, wiodących z Krakowa do Wrocławia oraz z Węgier i Moraw na północ. Nadanie Gliwicom praw miejskich nastąpiło w 1276 roku. Na przestrzeni wieków miasto znajdowało się m.in. w granicach Królestwa Prus i Rzeszy, a włączenie go do granic państwa polskiego miało miejsce dopiero w roku 1945. Tak długa historia miasta pozostawiła na jego terenie wiele ciekawych zabytków. Jednym z nich jest Zamek Piastowski, od którego warto rozpocząć zwiedzanie Gliwic. Pochodzi on z połowy XIV wieku i znajduje się w centrum miasta. Obecnie mieści się w nim Muzeum. Stąd dzieli Cię jedynie kilka kroków od gliwickiego Rynku, którego kwadratowy kształt o wymiarach 75 x 75 metrów ukształtowany został w okresie średniowiecznej lokacji miasta. To tutaj znajduje się Ratusz miejski, fontanna z Neptunem oraz piękne kamieniczki. Nie zwlekaj i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny zmierzający do Gliwic. Naprawdę warto!

Autobus: Gliwice → Gdańsk
09 kwi 03:33
Gliwice
09 kwi 13:30
Gdańsk przez Sopot
z: PKP Intercity
od 80,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×