Reklama

Autobus Gliwice Częstochowa: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Częstochowa ↔ Gliwice
Przewoźnik Hoper
od 9,99* PLN
od 01h 00min
Przewoźnik Koleje Slaskie
od 26,13* PLN
od 02h 00min
Przewoźnik FlixBus
od 48,98* PLN
od 02h 25min

Autobus Częstochowa Gliwice Ceny

Autobus i autokar z Częstochowy do Gliwic

Jeśli pragniesz nieco bliżej poznać śląskie miasta, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Nie zwlekaj więc i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Częstochowa - Gliwice. Pierwsze z miast jest ośrodkiem kultu maryjnego, stanowiąc cel tysięcy pielgrzymów pragnących zobaczyć cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Gliwice z kolei to jedno najciekawszych miast Górnego Śląska. To będzie interesująca podróż, która przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu zachęcą Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Częstochowa to miasto położone w południowej części Polski, na terenie województwa śląskiego. Jest ono usytuowane nad rzeką Wartą i liczy 220 tysięcy mieszkańców, zajmując tym samym 13 miejsce w kraju pod względem liczby ludności. Obszar miasta przecina gęsta sieć dróg krajowych, umożliwiająca szybkie dotarcie niemal do wszystkich największych miast w Polsce, w tym do pobliskich Katowic, Opola, czy nieco dalej położonego Krakowa. Częstochowa to jednak przede wszystkim centralny ośrodek kultu maryjnego, do którego każdego roku przybywają rzesze pielgrzymów. Ich celem jest cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, który znajduje się w jasnogórskiej bazylice. W jej skład wchodzi Sanktuarium i Klasztor Paulinów na Jasnej Górze, które widoczne są niemal z każdego zakątka miasta. Nie trać więc czasu i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się w ich kierunku. Przekonasz się, że warto!

 

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Gliwicami a Częstochową.

Gliwice to miasto położone w południowej części Polski, na terenie województwa śląskiego. Są one usytuowane nad rzeką Kłodnicą i liczą prawie 180 tysięcy mieszkańców, należąc tym samym do jednego z największych i najciekawszych miast Górnego Śląska. Swoją pozycję Gliwice zawdzięczają długiej historii sięgającej wieku XIII oraz dogodnemu usytuowaniu na trasie ważnych szlaków handlowych. Tę ostatnią cechę miasto zachowało do czasów obecnych, stanowiąc punkt przecięcia dwóch autostrad: autostrady A1 i autostrady A4. Gdy znajdziesz już w Gliwicach i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego udaj się w pierwszej kolejności na spacer ulicami miasta. Warto rozpocząć go od Zamku Piastowskiego, którego budowa datowana jest na wiek XIV. To jeden z najstarszych gliwickich zabytków. Gliwice to również: Kościół Wszystkich Świętych, Ratusz, Willa Caro i wiele, wiele innych obiektów. Kup przewodnik i przybywaj. Gliwice serdecznie zapraszają.

Autobus: Częstochowa → Gliwice
02 lut 16:30
Częstochowa
02 lut 18:55
Gliwice przez Zabrze, Przystanek autobusowy, Rondo Sybiraków
z: FlixBus
od 48,98* PLN
03 lut 13:25
Częstochowa
03 lut 14:25
Gliwice przez Ruda Śląska
z: Hoper
od 19,99* PLN
04 lut 16:30
Częstochowa
04 lut 18:55
Gliwice przez Zabrze, Przystanek autobusowy, Rondo Sybiraków
z: FlixBus
od 48,98* PLN
05 lut 13:25
Częstochowa
05 lut 14:25
Gliwice przez Zabrze
z: Hoper
od 24,99* PLN
05 lut 13:25
Częstochowa
05 lut 14:25
Gliwice przez Ruda Śląska
z: Hoper
od 24,99* PLN
Autobus: Gliwice → Częstochowa
03 lut 08:30
Gliwice przez Zabrze
03 lut 09:30
Częstochowa
z: Hoper
od 19,99* PLN
04 lut 20:40
Gliwice
04 lut 21:40
Częstochowa
z: BlaBlaCar
od 19,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Częstochowa → Gliwice
Popularne połączenia z przesiadką Gliwice → Częstochowa
Popularne połączenia z przesiadką  Częstochowa → Gliwice

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×