Reklama

Autobus Gdańsk Ełk: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Ełk ↔ Gdańsk
Przewoźnik PKP Intercity
od 44,80* PLN
od 05h 04min
Przewoźnik PKS Nova
od 84,84* PLN
od 09h 52min

Autobus Ełk Gdańsk Ceny

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N

Autobus i autokar z Ełku do Gdańska

Jeśli pragniesz odbyć niezbyt daleką, aczkolwiek bardzo interesującą podróż, to nie może ominąć Cię taka okazja. Już teraz dokonaj rezerwacji biletu na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Ełk – Gdańsk. Pierwsze z miast usytuowane jest na terenie Zielonych Płuc Polski i jest najludniejszym miastem Mazur. Gdańsk z kolei to miasto nad Morzem Bałtyckim, należące do jednego z najchętniej odwiedzanych przez turystów. To będzie bardzo ciekawa podróż. Przebiegnie ona szybko, a jej dodatkowymi atutami będą komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu.

Ełk to ponad 60-tysięczne miasto w północno-wschodniej Polsce, położone na Pojezierzu Ełckim, stanowiącym część Pojezierza Mazurskiego. Miasto usytuowane jest na terenie Zielonych Płuc Polski, nad Jeziorem Ełckim i Jeziorem Sunowo oraz rzeką Ełk. W jego granicach znajdują się również dwa mniejsze jeziora: Selmęt Mały i Szyba. Położenie miasta stanowi jego największy atut, dzięki któremu Ełk jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych, wędkarstwa oraz do pieszych i rowerowych wycieczek po jego okolicach. Przed wyruszeniem na nie warto jednak na nieco dłużej zatrzymać się w samym mieście, gdyż znajduje się tu wiele ciekawych obiektów zabytkowych. Są wśród nich m.in. Kościół Najświętszego Serca Jezusowego Katedra św. Wojciecha, żelbetowy Most na Jeziorze Ełckim oraz zabytkowe kamieniczki w centrum miasta. Nie możesz pominąć również okazji odbycia wycieczki Ełcką Koleją Wąskotorową, która jest jedną z nielicznych na terenie Polski. Tak więc zaraz po przybyciu do miasta autobusem dalekobieżnym udaj się na jego zwiedzanie. Będziesz zachwycony!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Ełkiem a Gdańskiem.

Gdańsk to miasto nad Morzem Bałtyckim, usytuowane w miejscu, gdzie rzeka Motława uchodzi do Wisły. Miasto zajmuje szóste miejsce w Polsce pod względem liczby ludności i siódme pod względem zajmowanej powierzchni. Jest największym miastem województwa pomorskiego, co czyni je jego stolicą oraz ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i edukacyjnym. Gdańsk to również miasto znajdujące się w pierwszej trójce najchętniej odwiedzanych polskich miast. Nie bez wpływu na jego turystyczną atrakcyjność jest historia Gdańska. To tutaj bowiem rozpoczęła się II wojna światowa i to tutaj swoje początki miała „Solidarność”, czyli związek, który odegrał ogromną rolę w upadku komunizmu na terenie Europy środkowo-wschodniej. Przekonaj się osobiście o uroku miasta i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na jego zwiedzanie. Warto rozpocząć je od Głównego Miasta, gdzie usytuowane są najpiękniejsze obiekty. Do takich zaliczyć należy m.in. Ratusz Głównego Miasta, niepowtarzalny Dwór Artusa, piękny Dom Uphagenów oraz Bazylikę Mariackę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Będziesz oczarowany Gdańskiem.

Autobus: Ełk → Gdańsk
05 kwi 15:00
Ełk
05 kwi 19:20
Gdańsk
z: BlaBlaCar
od 50,00* PLN
Autobus: Gdańsk → Ełk
05 kwi 07:44
Gdańsk Dworzec kolejowy
05 kwi 12:48
Ełk
z: PKP Intercity
od 57,60* PLN
05 kwi 20:00
Gdańsk przez Sopot
06 kwi 00:50
Ełk
z: BlaBlaCar
od 50,00* PLN
06 kwi 03:50
Gdańsk przez Sopot
06 kwi 08:40
Ełk
z: BlaBlaCar
od 50,00* PLN
08 kwi 07:44
Gdańsk Dworzec kolejowy
08 kwi 12:48
Ełk
z: PKP Intercity
od 44,80* PLN
10 kwi 00:40
Gdańsk
10 kwi 10:32
Ełk
z: PKS Nova
od 84,84* PLN
10 kwi 07:44
Gdańsk Dworzec kolejowy
10 kwi 12:48
Ełk
z: PKP Intercity
od 57,60* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Gdańsk → Ełk
Popularne połączenia z przesiadką  Ełk → Gdańsk

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×