Reklama

Autobus Kielce Elbląg: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Elbląg ↔ Kielce
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Elbląg ↔ Kielce. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Elbląga do Kielc

Jeśli pragniesz poznać różne regiony Polski, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Elbląg - Kielce. Elbląg to jedno z najstarszych miast w Polsce, które zachwyci Cię urokiem Starego Miasta i panującą tam atmosferą. Kielce to również miasto o długiej historii, której świadkami są liczne obiekty zabytkowe. Dodatkowym atutem Kielc jest ich urokliwe usytuowanie w Górach Świętokrzyskich. Twoja podróż, choć nie najkrótsza, przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu zachęcą Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Elbląg to miasto w Polsce północnej, położone u ujścia rzeki o tej samej nazwie do Zalewu Wiślanego. Elbląg jest jednym z najstarszych polskich miast i jednocześnie najstarszym miastem województwa warmińsko-mazurskiego. W roku 1237 Krzyżacy założyli nad brzegiem rzeki Elbląg zamek obronny, który stał się zalążkiem rozwijającej się wokół osady. W niespełna 9 lat później osada otrzymała prawa miejskie, co bardzo przyspieszyło jej dalszy rozwój. W XIV wieku Elbląg był już ważnym ośrodkiem portowym, a jego członkostwo w Hanzie przyczyniło się do zamożności jego mieszkańców. Tak długa i ciekawa historia miasta pozostawiła na jego terenie wiele śladów w postaci wspaniałych zabytków. Gdy dotrzesz już do Elbląga i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, koniecznie udaj się na spacer po mieście. W pierwszej kolejności skieruj się do Katedry św. Mikołaja, która jest jednym z najwyższych obiektów sakralnych w Polsce. Wysokość jej wieży mierzy 97 m. Wnętrze katedry skrywa wspaniałe dzieła sztuki sakralnej, a wśród nich figury 12-tu apostołów oraz chrzcielnicę z XIV wieku. Teraz kolej na jeden z symboli miasta. Mowa tu o Bramie Targowej, która stanowi pozostałości dawnych murów obronnych. Na jednym z jej najwyższych pięter znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę elbląskiego Starego Miasta. To jedynie przykłady obiektów, które koniecznie musisz zobaczyć podczas pobytu w Elblągu. Kup przewodnik i przybywaj do tego uroczego miasta.

 

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Kielcami a Elblągiem.

Kielce to miasto w środkowo-wschodniej Polsce, położone w Górach Świętokrzyskich nad rzeką Silnicą. Kielce są największym miastem województwa świętokrzyskiego i jego stolicą oraz ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i naukowym. Historia Kielc jako miasta sięga roku 1364, w którym to otrzymały one prawa miejskie. Miasto stanowiło wówczas własność biskupów krakowskich i dopiero w wieku XVIII przejęte zostało przez skarb państwa. Tak długa historia pozostawiła liczne ślady na terenie miasta. Gdy znajdziesz się już w Kielcach i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego udaj się na spacer po mieście. W pierwszej kolejności skieruj się do Pałacu Biskupów Krakowskich, który wzniesiony został w I połowie XVII wieku i stanowi dzisiaj jeden z najwspanialszych przykładów rezydencji z epoki Wazów. Obecnie pałac jest siedzibą kieleckiego oddziału Muzeum Narodowego, w którym ze względu na wspaniałe ekspozycje warto zatrzymać się na nieco dłużej. Kolejnym etapem Twojego spaceru po Kielcach powinny być: Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Kościół pod wezwaniem św. Wojciecha, a z obiektów niesakralnych Dworek Laszczyków oraz Pałacyk Zielińskiego. Kielce serdecznie zapraszają.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×