Reklama

Autobus Wrocław Częstochowa: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Częstochowa ↔ Wrocław
Przewoźnik FlixBus
od 51,98* PLN
od 05h 50min
Przewoźnik Bus Inter
od 56,98* PLN
od 05h 40min

Autobus Częstochowa Wrocław Ceny

Autobus i autokar z Częstochowy do Wrocławia

Jeśli pragniesz udać się w niezwykle ciekawą podróż już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus jednej z linii dalekobieżnych, oferujących przejazdy na trasie Częstochowa -Wrocław. Pomimo, iż pierwsze z miast kojarzy się głównym ośrodkiem pielgrzymkowym w Polsce, to zaskoczy Cię ono również innymi atrakcjami. Wrocław z kolei to jedno z najpiękniejszych miast Polski, kryjące w sobie wiele niespodzianek. Pomimo, iż oba miasta różnią się nieco charakterem, to oba wprawią Cię w zauroczenie. Twoja podróż przebiegnie niezwykle szybko, a dzięki komfortowym warunkom panującym na pokładzie autobusu oraz niskiej cenie biletu upewnisz się, że dokonałeś doskonałego wyboru.

Częstochowa to miasto położone nad rzeką Wartą, w południowej Polsce. Pomimo, iż administracyjnie należy do województwa śląskiego, geograficznie przynależy do Małopolski. Częstochowa kojarzona jest przede wszystkim z Klasztorem na Jasnej Górze i znajdującym się w nim cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Ponieważ jest głównym ośrodkiem kultu maryjnego w Polsce nazywa jest „duchową stolicą Polski”. Miasto posiada jednak jeszcze jeden przydomek. Uważane jest za „bramę Jury Krakowsko-Częstochowskiej”. Dlaczego tak jest, przekonasz się gdy po opuszczeniu autobusu dalekobieżnego, na pokładzie którego przybyłeś do Częstochowy wybierzesz się na spacer po mieście. Twoim oczom ukażą się kamienice, których elewacje pokrywa wapienny kamień. Kiedyś uważany był za niechlubną pozostałość dawnych, ubogich czasów. Dzisiaj na powrót wraca do łask, przypominając o regionie, w którym miasto jest położone. Koniecznie musisz również odwiedzić Muzeum Górnictwa Rud Żelaza, w którym zapoznasz się z dziejami wydobycia tego surowca na terenie miasta. Na koniec wybierz się na spacer najbardziej reprezentacyjną ulicą Częstochowy – Aleją Najświętszej Maryi Panny, wzdłuż której spotkają Cię kolejne niespodzianki.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Wrocławiem a Częstochową.

Wrocław to miasto położone nad Odrą w południowo-zachodniej Polsce. Jest największym miastem województwa dolnośląskiego i jednocześnie jego stolicą. Wrocław zaskoczy Cię kilkoma ciekawostkami. Pierwsza z nich to ilość mostów i kładek, która plasuje miasto na piątym miejscu wśród europejskich miast, tuż za Hamburgiem, Amsterdamem, Wenecją i Petersburgiem. Kolejna ciekawostka to doskonale zachowana, ciągle wypełniona wodą fosa, którą mogą poszczycić się tylko nieliczne miasta usytuowane na Starym Kontynencie. Ponadto tylko we Wrocławiu, na terenie Ostrowa Tumskiego, najstarszej dzielnicy, która dała początek temu niezwykłemu miastu, będziesz mógł nocą zobaczyć latarnika, zapalającego gazowe latarnie. Gdy znajdziesz się już we Wrocławiu i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, którym dotarłeś do miasta, udaj się jednak w pierwszej kolejności do Muzeum Sztuki, gdzie w specjalnie zbudowanej Rotundzie, prezentowana jest Panorama Racławicka, przyciągająca rzesze turystów, pragnących obejrzeć to niezwykłe malowidło. Jego rozmiary wprawiają w zachwyt, a sposób prezentacji pozwala widzom przenieść się na pole bitwy, będące jego tematem. Wrocław czeka i zaprasza!

Autobus: Częstochowa → Wrocław
04 lut 00:50
Częstochowa
04 lut 06:35
Wrocław przez Port lotniczy Wrocław-Strachowice (WRO)
z: FlixBus
od 51,98* PLN
04 lut 05:30
Częstochowa
04 lut 08:30
Wrocław
z: BlaBlaCar
od 38,00* PLN
04 lut 11:20
Częstochowa
04 lut 15:45
Wrocław, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym, (ul. Sucha)
z: FlixBus
od 59,98* PLN
Autobus: Wrocław → Częstochowa
05 lut 02:25
Wrocław, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym, (ul. Sucha)
05 lut 07:10
Częstochowa
z: FlixBus
od 51,98* PLN
05 lut 10:35
Wrocław, Przystanek autobusowy, Pl. Grunwaldzki
05 lut 16:25
Częstochowa
z: FlixBus
od 74,98* PLN
05 lut 14:20
Wrocław
05 lut 17:10
Częstochowa
z: BlaBlaCar
od 34,00* PLN
05 lut 23:30
Wrocław przez Port lotniczy Wrocław-Strachowice (WRO)
06 lut 05:10
Częstochowa
z: Bus Inter
od 56,98* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Wrocław → Częstochowa
Popularne połączenia z przesiadką  Częstochowa → Wrocław

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×