Reklama

Autobus Kraków Brzozów: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Brzozów ↔ Kraków
Przewoźnik Neobus
od 37,00* PLN
od 03h 18min

Autobus Brzozów Kraków Ceny

Autobus i autokar z Brzozowa do Krakowa.

Jeśli pragniesz odbyć interesującą i niezbyt daleką podróż, to już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Brzozów - Kraków. Brzozów to niezwykle urocze miasteczko o niepowtarzalnej atmosferze Podkarpacia. Kraków z kolei to stolica Małopolski i jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych w Polsce. To tutaj będziesz miał okazję zobaczyć m.in. Wawel i słynny krakowski Rynek Główny. To będzie bardzo interesująca podróż, która przebiegnie szybko i bezpiecznie. Jej dodatkowymi atutami będą komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu. Ruszaj w drogę.

Brzozów to prawie 8-tysięczne miasto położone w południowo-wschodniej Polsce, nad rzeką Stobnicą, w województwie podkarpackim. Pierwsza, pisemna wzmianka o Brzozowie pochodzi z wieku XIV i dotyczy zezwolenia wydanego przez króla Kazimierza Wielkiego na założenie wsi w lesie Brzozowe, skąd wywodzi się dzisiejsza nazwa miasta. W roku 1384 Brzozów stał się posiadłością biskupów przemyskich i był ich rezydencją aż do wieku XVIII. Jeśli pragniesz poznać szczegóły historii miasta, to zaraz po przybyciu do Brzozowa i opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się do Muzeum Regionalnego im. Adama Fastnachta, które mieści się w Ratuszu miejskim. Znajdziesz tu nie tylko dokumenty dotyczące miasta ale również ekspozycje, prezentujące rekonstrukcje izby chłopskiej oraz salonu mieszczańskiego z regionu brzozowskiego. Zwiedzając muzeum Twojej uwadze nie ujdzie z pewnością sam Ratusz, który wzniesiony został w 1896 roku. Z jego okien roztacza się wspaniały widok na brzozowski Rynek, na którym warto spędzić nieco dłuższą chwilę, rozkoszując się urokiem otaczających go kamieniczek. Przybywaj! Brzozów serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Krakowem a Brzozowem.

Kraków to miasto położone w południowej Polsce, w województwie małopolskim. Jest drugim miastem w kraju pod względem ilości mieszkańców i zajmowanej powierzchni. Kraków to również jedno z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast. Jego historia sięga roku 1257 i z tego też okresu pochodzi zachowany do czasów obecnych układ urbanistyczny Starego Miasta. Przez wieki Kraków pełnił funkcję stolicy Polski, będąc siedzibą królów, miejscem ich koronacji, ślubów i pogrzebów. Ta znacząca rola miasta znalazła odzwierciedlenie w jego rozwoju kulturalnym, edukacyjnym i architektonicznym. Przekonasz się o tym osobiście, gdy po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udasz się na zwiedzanie miasta. Swoje pierwsze kroki skieruj na Rynek Główny, na którym będziesz miał okazję obejrzeć jedne z najwspanialszych zabytków Krakowa. Są to: Sukiennice, Ratusz, Kościół Mariacki oraz kościółek św. Wojciecha. Nie możesz pominąć również możliwości obejrzenia Wzgórza Wawelskiego, nad którym góruje monumentalny Wawel i Katedra. Nie sposób wymienić tu wszystkich zabytków miasta, wiec kup przewodnik i ruszaj na spacer po tym pięknym, królewskim grodzie.

Autobus: Brzozów → Kraków
09 mar 00:22
Brzozów, Alta III Maja
09 mar 03:40
Kraków, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym, ul. Bosacka 18
z: Neobus
od 37,00* PLN
Brzozów, Alta III Maja
Kraków, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym, ul. Bosacka 18
z: Neobus
od 39,00* PLN
Brzozów, Alta III Maja
Kraków, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym, ul. Bosacka 18
z: Neobus
od 39,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×