Reklama

Autobus Wrocław Bruksela: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Bruksela ↔ Wrocław
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Bruksela ↔ Wrocław. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Brukseli do Wrocławia

Jeśli jesteś zwolennikiem ciekawych podróży, to doskonale trafiłeś! Już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, dzięki któremu pokonasz trasę Bruksela – Wrocław. Pierwsze z miast jest stolicą Belgii, w której koniecznie musisz wybrać się na spotkanie z Manneken Pis. Wrocław z kolei to miasto w Polsce szczycące się długą historią, pięknymi zabytkami i niezliczoną ilością atrakcji. To będzie fascynująca podróż! Choć nie będzie ona należała do krótkich to przebiegnie szybko, a jej czas umilą Ci komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu. Ruszaj w drogę!

Bruksela to stolica i największe miasto Belgii z liczbą ludności wynoszącą 180 tysięcy mieszkańców. Jest ono miejscem rezydencji królewskiej, siedzibą parlamentu belgijskiego oraz wielu instytucji kulturalnych, naukowych i finansowych, w tym tych należących do Unii Europejskiej. Bruksela to miasto kojarzone przede wszystkim z dwoma symbolami. Pierwszym z nich jest Manneken Pis, czyli mały sikający chłopiec. Ta piękna figurka wykonana została z brązu w 1619 roku i nawiązuje do jednej z brukselskich legend. Kolejnym symbolem miasta jest Atomium, czyli ogromny model kryształu żelaza, mierzący bagatela 103 metry wysokości i składający z 9 kul o średnicy 18 metrów każda. Warto udać się na szczyt tej niezwykłej budowli, gdyż rozpościera się z niej niezapomniany widok na miasto. Bruksela to również Wielki Plac, czyli Grande Place z pięknymi, zabytkowymi kamieniczkami oraz wspaniały pasaż św. Huberta z wieloma sklepami i restauracjami. Nie zwlekaj więc i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na zwiedzanie miasta. Bruksela zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Wrocławiem a Brukselą

Wrocław to czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce, liczące ponad 600 tysięcy mieszkańców. Jest ono stolicą województwa dolnośląskiego i należy do jednego z najpiękniejszych polskich miast. Swoją sławę zawdzięcza licznym zabytkom oraz urokliwym zakątkom, przyciągającym rzesze turystów. Najchętniej odwiedzaną wrocławską atrakcją Rynek, zaliczany do jednego z największych w Europie. Na jego płycie znajdują się dwa rausze: Stary Ratusz, w którym mieści się obecnie Muzeum Sztuki Mieszczańskiej oraz Nowy Ratusz, będący siedzibą władz miejskich Wrocławia. Po obejrzeniu tego pięknego placu warto udać się na usytuowany tuż obok Plac Solny, gdzie wartymi zobaczenia są: gmach Starej Giełdy oraz modernistyczny budynek biurowy, który powstał po przebudowie dwóch domów mieszczańskich. Stąd dzieli Cię jedynie kilka kroków od monumentalnej Bazyliki pod wezwaniem św. Elżbiety, z wieży której rozpościera się wspaniała panorama wrocławskiego Starego Miasta. Nie zwlekaj więc i już dzisiaj kup bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w kierunku Wrocławia. Miasto serdecznie zaprasza!

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×