Reklama

Autobus Bruksela Białystok: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Białystok ↔ Bruksela
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Białystok ↔ Bruksela. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Białegostoku do Brukseli

Jeśli jesteś zwolennikiem interesujących podróży, to doskonale trafiłeś. Nie zwlekaj i już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, dzięki któremu pokonasz trasę Białystok - Bruksela. Pierwsze z miast usytuowane jest w Polsce i szczyci się zabytkiem, określanym mianem „Wersalu Północy”. Bruksela z kolei to wielokulturowa stolica Belgii, która oczaruje Cię swoją niezwykłą atmosferą. Choć Twoja podróż nie będzie krótka, to przebiegnie szybko, a jej czas umilą Ci komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu. Ruszaj w drogę!

Białystok to stolica województwa podlaskiego, obejmującego północno-wschodnią część Polski. Choć tereny te zamieszkiwane były od dawien dawna, to pierwsza, pisemna wzmianka o Białymstoku pochodzi dopiero z wieku XV. Mowa w niej o wsi Bielszczany Stok, której właścicielem stał się Maciej z Tykocina. Kolejne dziesięciolecia nie przyniosły zmian w statusie osady, aż do czasu gdy przeszła ona we władanie rodu Branickich. Miało to miejsce w wieku XVII. Białystok otrzymał wówczas prawa miejskie, a w kolejnym stuleciu, dzięki Janowi Klemensowi Branickiemu miasto wzbogaciło się m.in. o ratusz i pocztę. To z tamtego okresu pochodzi zachowany do czasów obecnych piękny Pałac Branickich, który nazywany jest „Wersalem Północy”. Podczas wizyty w Białymstoku wartymi odwiedzenia są również: Bazylika Archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Cerkiew św. Marii Magdaleny, Sobór św. Mikołaja oraz wiele, wiele innych wspaniałych obiektów. Nie zwlekaj więc i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego ruszaj na zwiedzanie miasta. Białystok serdecznie zaprasza.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Brukselą a Białymstokiem.

Bruksela to wielokulturowa stolica Belgii. Cechę tę zawdzięcza ona nie tylko statusowi obszaru dwujęzycznego, na którym oficjalnymi językami są francuski i niderlandzki, ale przede wszystkim pełnionej przez siebie funkcji siedziby Unii Europejskiej. To z nią – aczkolwiek bardzo niesłusznie – Bruksela kojarzona jest przede wszystkim. Nie możesz więc pominąć okazji złożenia wizyty w tzw. Dzielnicy europejskiej. To tutaj usytuowany jest słynny Berlaymont, czyli budynek Komisji Europejskiej oraz ogromny gmach Parlamentu Europejskiego. Bruksela to również wspaniałe zabytki, a wśród nich urokliwy Wielki Plac, który wpisany został na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, Katedra św. Michała i św. Guduli, Kościół Notre-Dame du Sablon oraz jeden z najlepiej rozpoznawalnych symboli miasta, czyli Manneken Pis. Jak widzisz w Brukseli nie sposób się nudzić, choć to jedynie kilka spośród wielu atrakcji miasta. Nie zwlekaj więc i już dzisiaj kup bilet na autobus dalekobieżny, którym dotrzesz do tego niezwykłego miasta. Bruksela gorąco zaprasza!

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×