Reklama

Autobus Zakopane Włocławek: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Włocławek ↔ Zakopane
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Włocławek ↔ Zakopane. Proszę wypełnić formularz.

Autobus Włocławek Zakopane Ceny

Autobus i autokar z Włocławka do Zakopanego

Nie zwlekaj ani chwili dłużej i już teraz wybierz się razem z nami w ciekawą podróż autobusem dalekobieżnym. Wystarczy, że dokonasz rezerwacji biletu, a pokonanie trasy Włocławek – Zakopane będzie wyłącznie przyjemnością. Wycieczkę rozpoczniesz od zabytkowego Włocławka, którego historia sięga wieku X. Będziesz oczarowany tutejszymi obiektami sakralnymi i uroczym Starym Rynkiem. Zakopane z kolei to „zimowa stolica Polski” i jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Polsce. To będzie podróż, która przebiegnie szybko, w bardzo komfortowych warunkach panujących na pokładzie autobusu, a jej dodatkowym atutem będzie niska cena biletu. Ruszaj w drogę!

Włocławek to miasto usytuowane w centralnej Polsce na terenie urokliwego województwa kujawsko-pomorskiego. Leży ono nad rzeką Wisłą i uchodzącą do niej Zgłowiączką. Miejsce jej ujścia było pierwotną lokalizacją powstałego tu w wieku X grodu książęcego, który dał początek dzisiejszemu miastu. W II połowie XIII wieku miała miejsce pierwsza lokacja miasta, jednak na skutek ogromnych zniszczeń jakie doznało ono podczas najazdu krzyżackiego w 1329 koniecznym było jej ponowienie. Tym razem Włocławek został usytuowany na wzgórzu, jednak nie uchroniło go to przed kolejnymi klęskami. Pomimo tej niezbyt sprzyjającej historii w mieście zachowało się wiele wspaniałych zabytków, dlatego też zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na ich zwiedzanie. Jednym z najważniejszych jest Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, której budowę rozpoczęto w 1340 roku. Na uwagę zasługuje również Kościół św. Witalisa, uważany za najstarszy zachowany obiekt ceglany w mieście. Włocławek to również uroczy Stary Rynek z Ratuszem i wiele innych zabytków, których nie sposób tutaj wymienić. Przybywaj!Do Włocławka kursują liczne autobusy z całej Polski m.in z Warszawy z Łodzi czy Bydgoszczy

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Zakopanem a Włocławkiem.

Zakopane to niewielkie miasto liczące zaledwie 27 tysięcy mieszkańców. Jest ono położone na południu Polski, w województwie małopolskim, na terenie malowniczego Podhala. Usytuowanie Zakopanego u podnóża Tatr jest jego największym atutem, dzięki któremu jest ono jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w kraju. Latem przyciąga miłośników górskich wypraw, a zimą amatorów narciarstwa. Dla mniej wprawnych wędrowców szczególnie polecanymi są urokliwe dolinki tatrzańskie, takie jak: Dolina Chochołowska, Dolina Kościeliska czy Dolina Strążyska, a dla wprawnych taterników Kasprowy Wierch i Giewont. Warto również skorzystać z kolei linowo – terenowej, która wywiezie Cię na szczyt Gubałówki, z którego roztacza się wspaniała panorama nie tylko na Tatry, ale również na Gorce i Pieniny. Po aktywnie spędzonym dniu udaj się na słynne Krupówki, przy których usytuowane są wspaniałe restauracje oferujące dania kuchni regionalnej. Panuje to niesamowita atmosfera z rozbrzmiewającą wokół gwarą góralską i muzyką ludową. Jak widzisz w Zakopanem nie sposób się nudzić, więc nie zwlekaj i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, którym dotrzesz do miasta!

Popularne połączenia z przesiadką Włocławek → Zakopane
Popularne połączenia z przesiadką Zakopane → Włocławek
Popularne połączenia z przesiadką  Włocławek → Zakopane

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×