Reklama

Autobus Żylina Kraków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kraków ↔ Żylina
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Kraków ↔ Żylina. Proszę wypełnić formularz.

Autobus Kraków Żylina Ceny

Autobus i autokar z Krakowa do Żyliny

Jeśli jesteś zwolennikiem krótkich i bardzo interesujących wycieczek, to udaj się razem z nami w podróż autobusem dalekobieżnym, przemierzającym trasę Kraków – Żylina. Wystarczy, że zarezerwujesz bilet! Pierwszym z miast na pokonywanej trasie będzie Kraków. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, szczycące się długą historią i pięknymi zabytkami. Żylina z kolei to miasto w północnej Słowacji, które skradnie Twoje serce malowniczym usytuowaniem. To będzie podróż, która przebiegnie szybko, a jej czas umilą Ci komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu. Ruszaj w drogę!

Kraków to miasto będące perłą w koronie wśród atrakcji, znajdujących się na turystycznej mapie Polski. To miasto przepełnione historią i pewną niepowtarzalną magią i urokiem. Podczas spaceru krakowskimi ulicami, po których przechadzali się kiedyś królowie i znani artyści, zrozumiesz dlaczego Kraków nosi w sobie nutę wyjątkowości. Oprócz miejsc będących symbolami miasta, a więc Rynku Głównego i Zamku Królewskiego na Wawelu, warto zapuścić się w zakątki może nieco mniej znane, ale jakże interesujące. Ich przykładem jest urokliwa ulica Kanonicza, znajdująca się na Starym Mieście. Jej osobliwością są piękne renesansowe i barokowe kamieniczki o bardzo długiej historii, sięgającej wieku XIV. Uliczka zamieszkana była przez kanoników zajmujących się katedrą i początkowo znajdowała się na terenie osady Okół, która stała się częścią Krakowa w 1401 roku. Dzisiaj to miejsce pełne uroku i wyśmienitych restauracji, ulokowanych w niezwykłych wnętrzach tutejszych budynków. Nie zwlekaj więc i już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, dzięki któremu dotrzesz do Krakowa i będziesz mógł podziwiać to piękne miasto.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Żyliną a Krakowem.

Żylina to ponad 80-tysięczne miasto położone w północnej części Słowacji, w miejscu ujścia rzek: Rajčanki i Kysucy do Wagu. Jednym z walorów miasta jest jego urokliwe usytuowanie w otoczeniu malowniczych pasm Gór Strażowskich i Małej Fatry oraz Gór Kisuckich i Jaworników. To na ich szczytach wznoszą się ruiny dawnych zamków, których zadaniem była m.in. ochrona przebiegających tędy szlaków handlowych. Warto więc rozważyć ich obejrzenie. Do najciekawszych należą ruiny zamku Strečno i Budatínski. Zanim wyruszysz w okolice Żyliny udaj się jednak w pierwszej kolejności na zwiedzanie miasta. Słynie ono z pięknej Starówki, której centralnym punktem jest Plac Mariański (Mariánske námestie). Z każdej strony otaczają go piękne, renesansowe kamieniczki mieszczańskie z charakterystycznymi podcieniami. Najcenniejszymi zabytkami Żyliny są jednak obiekty sakralne, a wśród nich: Kościół pod wezwaniem św. Stefana i Kościół pod wezwaniem Świętej Trójcy. Nie zwlekaj więc dłużej i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, którym dotrzesz do Żyliny. Miasto serdecznie zaprasza.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×