Reklama

Autobus Zawoja Kraków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kraków ↔ Zawoja
Przewoźnik RS Transport
od 5,99* PLN
od 01h 18min
Przewoźnik Zawojabus
od 5,99* PLN
od 01h 27min

Autobus i autokar z Krakowa do Zawoi

Jeśli pragniesz odwiedzić niezwykle ciekawe miejsca i zakątki Polski południowej, to nie zwlekaj i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Kraków - Zawoja. Kraków zachwyci Cię wspaniałymi zabytkami i atmosferą, która na długo pozostaje w pamięci, a Zawoja zauroczy Cię swoim położeniem i bogatą ofertą turystyczną. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu, miła atmosfera i niska cena biletu wprawią Cię już na początku w doskonały nastrój. Ruszaj w drogę na podbój Krakowa i Zawoi!

Kraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Usytuowany jest nad Wisłą, w południowej Polsce w województwie małopolskim. Kraków znany jest przede wszystkim ze swoich niezwykłych zabytków oraz wspaniałej atmosfery, przyciągającej artystów, dla których miasto staje się natchnieniem. Potwierdzeniem powyższego jest ich szerokie grono, wywodzące się z Krakowa. Należeli do nich m.in. Marek Grechuta, Piotr Skrzynecki oraz nobliści, Wisława Szymborska i Czesław Miłosz. Gdy przybędziesz do Krakowa i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego udaj się w pierwszej kolejności na Rynek Główny, gdzie znajdziesz jedne z najwspanialszych zabytków miasta. Należą do nich Kościół Mariacki ze wspaniałym ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennice, gdzie warto zakupić pamiątki z pobytu w mieście oraz Ratusz, urzekający swym pięknem i majestatem. Ponieważ przez Rynek przebiega Droga Królewska, skieruj się w stronę ulicy Grodzkiej, którą dotrzesz wprost na Wzgórze Wawelskie, gdzie wznosi się Wawel. Będziesz oczarowany tą rezydencją polskich królów, a widok na Wisłę i bulwary wiślane skradnie Twoje serce. Zapragniesz powrócić do tego urzekającego miasta. Kraków serdecznie zaprasza.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Zawoją a Krakowem.

Zawoja położona jest u stóp Babiej Góry, w południowej Polsce, w województwie małopolskim, przy granicy ze Słowacją. Stanowi więc doskonały punkt wypadowy zarówno do naszych południowych sąsiadów jak i na wysokogórskie wycieczki. Jest cenioną miejscowością wypoczynkową, zarówno w okresie letnim, jak i zimowym, oferując amatorom białego szaleństwa bogate zaplecze narciarskie. O uroku Zawoi przekonasz się osobiście, gdy po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udasz się na spacer po tej uroczej miejscowości. Oprócz wspaniałych widoków Zawoja oferuje przyjezdnym możliwość obejrzenia ciekawych obiektów. Wartymi zobaczenia są m.in. Kościół św. Klemensa, datowany na rok 1888 i będący jednym z największych, drewnianych kościołów w południowej Polsce, murowana kaplica pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela z bryłą architektoniczną, charakterystyczną dla tego regionu oraz drewniana kaplica pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej. Będziesz oczarowany Zawoją i jej położeniem w tak niezwykle sprzyjających okolicznościach przyrody. Zawoja serdecznie zaprasza i zachęca do pieszych wycieczek po pięknych szlakach górskich.

Autobus: Kraków → Zawoja
14 lis 06:00
Kraków
14 lis 07:18
Zawoja przez Sucha Beskidzka
z: RS Transport
od 5,99* PLN
15 lis 06:00
Kraków
15 lis 07:18
Zawoja przez Sucha Beskidzka
z: RS Transport
od 5,99* PLN
Kraków
Zawoja przez Sucha Beskidzka
z: RS Transport
od 5,99* PLN
Autobus: Zawoja → Kraków
15 lis 06:23
Zawoja przez Sucha Beskidzka
15 lis 07:50
Kraków
z: Zawojabus
od 5,99* PLN
16 lis 06:23
Zawoja przez Sucha Beskidzka
16 lis 07:50
Kraków
z: Zawojabus
od 14,00* PLN
17 lis 12:00
Zawoja przez Zubrzyca Górna
17 lis 13:40
Kraków
z: BlaBlaCar
od 15,00* PLN
18 lis 06:23
Zawoja przez Sucha Beskidzka
18 lis 07:50
Kraków
z: Zawojabus
od 5,99* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Kraków → Zawoja
Popularne połączenia z przesiadką Zawoja → Kraków
Popularne połączenia z przesiadką  Kraków → Zawoja

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×