Reklama

Autobus Rymanów-Zdrój Kraków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kraków ↔ Rymanów-Zdrój
Przewoźnik TravelPL
od 38,66* PLN
od 03h 56min
Przewoźnik Neobus
od 41,50* PLN
od 03h 58min

Autobus Kraków Rymanów-Zdrój Ceny

Autobus i autokar z Krakowa do Rymanowa-Zdroju

Jeśli pragniesz interesująco spędzić czas i zwiedzić miasta o różnym charakterze, to już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus linii dalekobieżnej, oferującej przejazd na trasie Kraków – Rymanów-Zdrój. Pierwsze z miast zaliczane jest do jednego z najstarszych i najpiękniejszych w Polsce. W Krakowie będziesz miał okazję zobaczyć układ urbanistyczny Starego Miasta, wywodzący się jeszcze z czasów jego lokacji. Pobyt w Rymanowie-Zdroju zapewni Ci wypoczynek podczas długich spacerów w niezwykle pięknych okolicznościach przyrody. Twoja podróż przebiegnie szybko, a dodatkowymi jej atutami będą komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu. Ruszaj w drogę.

Kraków to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast Polski. Jego historia sięga wieku VII, a znajdujące się do dnia dzisiejszego na terenie miasta kopiec Krakusa i Wandy, są pozostałościami z tamtego okresu. Również obecny układ urbanistyczny Starego Miasta wraz z Wawelem jest wynikiem lokacji Krakowa, która miała miejsce w roku 1257. Gdy znajdziesz się już w Krakowie i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, udaj się na spacer ulicami najstarszej części miasta. W XIV wieku Kraków posiadał 42 nazwane ulice, spośród których do najstarszych należą ulice Grodzka, Wiślna, Floriańska i Sławkowska. Jeśli spacer rozpoczniesz od ulicy Floriańskiej, to doprowadzi Cię ona wprost na krakowski Rynek Główny. Wzdłuż ulicy usytuowane są wspaniałe kamienice, a wśród nich znajduje się m.in. dom Jana Matejki oraz rezydencja rodu Kmitów. Przechodząc przez Rynek, na którym będziesz mógł podziwiać Kościół Mariacki, Sukiennice i Ratusz, dotrzesz do kolejnej z ulic, która podobnie jak ulica Floriańska, stanowi cześć Drogi Królewskiej. Mowa tu o ulicy Grodzkiej, która zaprowadzi Cię wprost na Wawel. Po drodze miniesz kościół św. Piotra i Pawła oraz uroczy plac św. Marii Magdaleny. Będziesz zauroczony tym spacerem. Kraków serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Rymanowem-Zdrojem a Krakowem.

Rymanów-Zdrój usytuowany jest w Polsce południowo-wschodniej, w województwie podkarpackim. Jego historia sięga roku 1872, kiedy to Anna i Stanisław Antoni Potocki stali się właścicielami Rymanowa. Ponieważ miasto położone było w niedalekiej odległości od Iwonicza-Zdroju, już wówczas znanego uzdrowiska, należało przypuszczać, iż również Rymanów jest miejscem bogatym w cenne źródła. Analiza odkrytych źródeł potwierdziła ich lecznicze właściwości, co stało się impulsem do budowy pierwszych pensjonatów. W roku 1882 nowo powstałe uzdrowisko uhonorowano srebrnym medalem na wystawie przyrodniczej w Krakowie. Gdy przybędziesz do Rymanowa-Zdroju autobusem jednej z linii dalekobieżnych, koniecznie udaj się na spacer wokół miejscowości, jedną z wytyczonych już ścieżek. Masz do wyboru trzy wytyczone trasy: do Królowej Wołtuszowej, na Beskidzką Połoninę lub ścieżkę Łemka. Każda z nich jest niezmiernie ciekawa i oferuje niezapomniane widoki. Po powrocie warto udać się do pijalni wód mineralnych, która oferuje m.in. wody o nazwach „Tytus”, „Celestyna” i „Klaudia”, a każda z nich charakteryzuje się odmiennymi właściwościami leczniczymi. Będziesz zauroczony Rymanowem–Zdrojem.

Autobus: Kraków → Rymanów-Zdrój
22 lis 07:50
Kraków
22 lis 11:48
Rymanów-Zdrój, Przystanek autobusowy, Poczekalnia PKS
z: Neobus
od 41,50* PLN
22 lis 10:20
Kraków
22 lis 14:16
Rymanów-Zdrój
z: TravelPL
od 38,66* PLN
23 lis 10:20
Kraków
23 lis 14:16
Rymanów-Zdrój
z: TravelPL
od 38,66* PLN
Autobus: Rymanów-Zdrój → Kraków
22 lis 10:40
Rymanów-Zdrój
22 lis 14:48
Kraków
z: TravelPL
od 38,66* PLN
22 lis 20:52
Rymanów-Zdrój, Przystanek autobusowy, Poczekalnia PKS
23 lis 00:40
Kraków
z: Neobus
od 41,50* PLN
23 lis 10:40
Rymanów-Zdrój
23 lis 14:48
Kraków
z: TravelPL
od 38,66* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×