Reklama

Autobus Ryga Kraków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kraków ↔ Ryga
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Kraków ↔ Ryga. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Krakowa do Rygi

Jeśli pragniesz odbyć podróż do ciekawych i pięknych europejskich miast, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus jednej z linii dalekobieżnych, oferujący przejazdy na trasie Kraków - Ryga. Pierwsze z miast usytuowane jest w Polsce i należy do jednego z najpiękniejszych miast w kraju. Ryga z kolei to urokliwa stolicy Łotwy i miasto, które oczaruje Cię zabytkami i niepowtarzalną atmosferą. Choć Twoja podróż nie będzie krótka to przebiegnie szybko, a jej dodatkowymi atutami będą komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu. Ruszaj w drogę!

Kraków to polskie miasto, którego historia sięga 1257 roku. Doskonale zachowane zabytki i układ urbanistyczny pochodzący z okresu średniowiecza przyciągają na jego teren tysiące turystów. Najcenniejsze obiekty znajdują się na krakowskim Starym Mieście. To w jego kierunku skieruj swoje pierwsze kroki po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego. Spacer urokliwymi uliczkami będzie prawdziwą przyjemnością, a pobyt na Rynku Głównym na długo pozostanie w Twojej pamięci. To tutaj usytuowane są piękne Sukiennice, wewnątrz których znajdują się kramy z pamiątkami. Tutaj również znajduje się wejście do jednej z najciekawszych krakowskich atrakcji, którą są Podziemia Rynku Głównego z wieloma ciekawymi ekspozycjami. Rynek Główny to również Kościół archiprezbiterialny Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, potocznie zwany Kościołem Mariackim, którego najcenniejszym dziełem sztuki jest słynny Ołtarz Wita Stwosza. To jedynie kilka z licznych atrakcji Krakowa, więc kup przewodnik i przybywaj do tego królewskiego miasta.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Rygą a Krakowem

Ryga to prawie 700-tysięczna stolica Łotwy. Położona jest w środkowej części kraju w Zatoce Ryskiej, u ujścia Dźwiny do Morza Bałtyckiego. Gdy znajdziesz się już w Rydze i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego udaj się niezwłocznie na zwiedzanie miasta. Będziesz oczarowany jego urokiem i wspaniałymi zabytkami, z których część wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Z całą pewnością urzeknie Cię piękny Plac Ratuszowy, zwany tutaj Rātslaukums. To na nim usytuowany jest Dom Bractwa Czarnogłowych, który wzniesiony został w wieku XIV. Stanowił on siedzibę stowarzyszenia zrzeszającego grupę bogatych, a co za tym również wpływowych kupców niemieckich. Podczas pobytu w Rydze wartymi obejrzenia są również wspaniałe obiekty sakralne, w tym protestancka katedra z 1211 roku oraz rzymskokatolicka Katedra św. Jakuba. Trudno słowami oddać urok Rygi więc już dzisiaj kup przewodnik i przybywaj do tego wspaniałego miasta!

Popularne połączenia z przesiadką Kraków → Ryga
Popularne połączenia z przesiadką Ryga → Kraków
Popularne połączenia z przesiadką  Kraków → Ryga

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×