Reklama

Autobus Ruda Śląska Kraków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kraków ↔ Ruda Śląska
Przewoźnik Koleje Slaskie
od 11,99* PLN
od 01h 50min
Przewoźnik Leo Express
od 13,00* PLN
od 02h 15min
Przewoźnik Neobus
od 17,90* PLN
od 02h 13min

Autobus Kraków Ruda Śląska Ceny

Autobus i autokar z Krakowa do Rudy Śląskiej

Jeśli chcesz odwiedzić polskie miasta o różnych charakterach, to nie zwlekaj ani chwili i zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, dzięki któremu pokonasz trasę Kraków – Ruda Śląska. Pierwsze z miast należy do jednego z najstarszych w kraju. Szczyci się długą historią, wspaniałymi zabytkami i niepowtarzalną atmosferą. Ruda Śląska to z kolei miasto o długich tradycjach górniczych. Znajdziesz tu zabytkowe kolonie robotnicze i pamiątki po dawnych kopalniach. To będzie krótka podróż, która przebiegnie szybko, a jej dodatkowymi atutami będzie niska cena biletu i komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu. Ruszaj w drogę!

Kraków to stolica województwa małopolskiego i jedno z najstarszych miast w Polsce. Jego lokacja miała miejsce w roku 1257 roku w oparciu o przywilej wydany przez Bolesława Wstydliwego. Nadał on miastu nie tylko nową formę organizacyjno-prawną, ale również ukształtował jego układ urbanistyczny. Do dzisiaj jest on widoczny na krakowskim Starym Mieście, którego centrum stanowi Rynek Główny z odchodzącymi od niego ulicami. Jedna z nich, ulica Grodzka prowadzi wprost na Zamek Królewski na Wawelu, będąc tym samym jednym z fragmentów słynnej Drogi Królewskiej. Podczas spaceru tą historyczną, krakowską arterią warto zwrócić uwagę na Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła, którego fundatorem był król Zygmunt III Waza. W kryptach tej pięknej świątyni pochowani są m.in. ks. Piotr Skarga, pisarz Sławomir Mrożek i biskup Tadeusz Pieronek. Naprzeciw kościoła mieści się z kolei Plac św. Marii Magdaleny, uważany za jedno z najbardziej malowniczych miejsc Krakowa. Nie zwlekaj więc i już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w stronę miasta. Rozważ również wycieczkę do pobliskiego Zakopanego, słynącego z malowniczego usytuowania u podnóża Tatr. Przybywaj! Kraków serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Rudą Śląską a Krakowem.

Ruda Śląska to 140-tysięczne miasto położone w południowej części Polski, na Górnym Śląsku. Jest ono usytuowane w samym centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, sąsiadując tym samym z Zabrzem, Katowicami, Bytomiem i Chorzowem. Warto więc skorzystać z okazji i złożyć wizytę w tych ciekawych, śląskich miastach. Zanim wyruszysz w okolice Rudy Śląskiej udaj się na krótki spacer ulicami miasta. Powstało ono w 1959 roku z połączenia dwóch mniejszych ośrodków miejskich: Rudy i Nowego Bytomia. Pierwszy z nich wzmiankowany był już pod koniec wieku XIII, a nazwa powstałej na jego terenie kuźnicy żelaza „Ruda” stała się również nazwą późniejszego miasta. Ruda jest dzisiaj najstarszą dzielnicą Rudy Śląskiej, stąd to w jej kierunku należy skierować swoje pierwsze kroki po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego. Oprócz wspaniałych obiektów sakralnych, takich jak: Kościół Matki Bożej Różańcowej i Kościół świętego Józefa będziesz miał tu okazję obejrzeć zabytkowe kolonie robotnicze i zespół zabudowań szybu Franciszek. Przybywaj! Przekonasz się, że Ruda Śląska to bardzo ciekawe miasto.

Autobus: Kraków → Ruda Śląska
30 mar 04:22
Kraków, Dworzec główny
30 mar 06:37
Ruda Śląska
z: Leo Express
od 13,00* PLN
31 mar 03:40
Kraków, Dworzec główny
31 mar 05:53
Ruda Śląska
z: Neobus
od 17,90* PLN
01 kwi 05:10
Kraków, Dworzec główny
01 kwi 07:30
Ruda Śląska
z: Pol Regio
od 18,00* PLN
Autobus: Ruda Śląska → Kraków
31 mar 04:10
Ruda Śląska
31 mar 06:00
Kraków, Dworzec główny
z: Koleje Slaskie
od 11,99* PLN
03 kwi 04:08
Ruda Śląska
03 kwi 06:00
Kraków, Dworzec główny
z: Koleje Slaskie
od 11,99* PLN
04 kwi 04:08
Ruda Śląska
04 kwi 06:00
Kraków, Dworzec główny
z: Koleje Slaskie
od 11,99* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×