Reklama

Autobus Prudnik Kraków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kraków ↔ Prudnik
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Kraków ↔ Prudnik. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Krakowa do Prudnika

Jeśli pragniesz poznać różne regiony Polski, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Kraków - Prudnik. Pierwsze z miast zachwyci Cię wspaniałymi zabytkami i magiczną, niepowtarzalną atmosferą. Prudnik z kolei ukaże Ci piękno województwa opolskiego, którego urocze krajobrazy na długo pozostaną w Twojej pamięci. To będzie bardzo ciekawa podróż, która przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu wprawią Cię w doskonały nastrój. Ruszaj w drogę!

Kraków to jedno z najpiękniejszych, polskich miast. Położone jest ono w południowej części kraju, w województwie małopolskim, nad rzeką Wisłą. Miasto każdego roku przyciąga rzesze turystów, pragnących przekonać się osobiście o jego uroku i niepowtarzalnej atmosferze. Do głównych atrakcji Krakowa należy Stare Miasto, którego układ urbanistyczny sięga czasów średniowiecza, a dokładnie roku 1257, kiedy to miała miejsce lokacja Krakowa. Jego centralnym punktem jest Rynek Główny, na płycie którego dumnie wznoszą się Sukiennice i Kościół Mariacki, z wieży którego co godzinę usłyszeć można słynny Hejnał Mariacki. Kraków to również dawna dzielnica żydowska, czyli magiczny Kazimierz, będący obecnie ulubionym miejscem spotkań mieszkańców miasta i turystów. Na uwagę zasługuje również Podgórze z monumentalnym Kościołem św. Józefa, który wznosi się przy pięknym Rynku Podgórskim. Nie sposób wymienić tu wszystkich atrakcji Krakowa, więc nie zwlekaj i już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w jego kierunku.

 

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Prudnikiem a Krakowem.

Prudnik to ponad 21-tysieczna miejscowość położona w południowo-zachodniej części Polski, w województwie opolskim. Miasto usytuowane jest u podnóża Gór Opawskich, nad rzekami: Prudnik i Złoty Potok. Jednym z głównych walorów Prudnika jest jego niedaleka odległość od granicy z Czechami, która wynosi zaledwie 10 km. Miasto stanowi więc doskonałą bazę wypadową zarówno do czeskich atrakcji turystycznych, jak również do pieszych wędrówek po najbliższej okolicy. Gdy znajdziesz się już w Prudniku i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, warto udać się również na krótki spacer po mieście. W jego trakcie będziesz miał okazję zobaczyć Wieżę Zamkową, zwaną Wieżą Woka, która jest najstarszym prudnickim zabytkiem, pochodzącym z XIII wieku. Prudnik to również Wieża Bramy Dolnej, Kościół św. Michała Archanioła oraz Rynek z pięknym Ratuszem. Trudno wymienić tu wszystkie atrakcje Prudnika, więc kup przewodnik i przybywaj!

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×