Reklama

Autobus Poprad Kraków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kraków ↔ Poprad
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Kraków ↔ Poprad. Proszę wypełnić formularz.

Autobus Kraków Poprad Ceny

Autobus i autokar z Krakowa do Popradu

W niespełna trzy godziny poznasz dalekobieżnym autobusem Kraków-Poprad stolicę Małopolski oraz główny ośrodek Spiszu. Urządź sobie weekendowy wypad do tych miast. Dodatkowo możesz to zrobić w bardzo dobrej cenie, wystarczy, że użyjesz wyszukiwarkę dalekobieżnych autobusów.

Do dawnej stolicy Polski przedostaniesz się komfortowym dalekobieżnym autobusem Poprad-Kraków. Na początek z dworca autobusowego idź na kopiec Tadeusza Kościuszki, gdyż stamtąd obejrzysz przepiękną panoramę Krakowa. Następnie spacerując przez krakowskie Błonia i wzdłuż Wisły dojdziesz do Zamku Królewskiego na Wawelu, którego stóp strzeże smok wawelski. Wybierając jeden z miejskich autobusów podjedziesz do Kazimierza, czyli dawnej zabytkowej dzielnicy żydowskiej, a przede wszystkim do kopalni soli w Wieliczce, którą wpisano na listę UNESCO. Nie możesz ominąć Rynku Głównego w Krakowie, gdzie zakupisz pamiątki w krakowskich Sukiennicach, obejrzysz zabytkowe kamienice, a głównie wysłuchasz w południe hejnału z wieży kościoła Mariackiego. Nim wrócisz na przystanek autobusowy zahacz o Uniwersytet Jagielloński, który jest najstarszą uczelnią wyższą w Polsce.

Połączenie autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Popradem i Krakowem

Przygraniczne rejony Słowacji odkryjesz z pomocą bezpośredniego autokaru Kraków-Poprad. Zaraz po wyjściu z długodystansowego autobusu pospaceruj brzegami Popradu. Miejskim autobusem dostań się do Placu św. Idziego, z którego niedaleko do kościół św. Idziego z XIII wieku. Koniecznie zobacz Spišská Sobota, czyli dzielnicę Popradu, która jest miejskim rezerwatem zabytkowym. Przed wejściem do następnego autokaru zajdź do Muzeum Podtatrzańskiego i Galerii Tatrzańskiej w Popradzie.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×