Reklama

Autobus Mińsk Kraków: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kraków ↔ Mińsk
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Kraków ↔ Mińsk. Proszę wypełnić formularz.

Autobus Kraków Mińsk Ceny

Autobus i autokar z Krakowa do Mińska

Jeśli pragniesz odbyć ciekawą podróż, podczas której oprócz jednego z najpiękniejszych polskich miast będziesz miał okazję zapoznać się z kulturą Białorusi, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Kraków – Mińsk. Pierwsze z miast zachwyci Cię urokami Starego Miasta, na terenie którego znajdują się najstarsze budynki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W Mińsku zapoznasz się z ciekawą historia miasta, a dzięki spacerowi jego ulicami zobaczysz jego najciekawsze zabytki. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu będą jej dodatkowymi atutami.

Kraków to prawie 800-tysięczne miasto, położone w południowej części Polski, nad rzeką Wisłą, w województwie małopolskim. Jest jego stolicą i ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i edukacyjnym. Taką rolę Kraków pełnił od dawna. To tutaj w roku 1364 z fundacji króla Kazimierza III Wielkiego powstał Uniwersytet Jagielloński. Ponieważ jest to najstarsza polska uczelnia, to podczas pobytu w Krakowie warto obejrzeć jej najstarsze budynki, zlokalizowane na Starym Mieście. Na szczególną uwagę zasługuje Collegium Maius, w którym mieści się obecnie Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wcześniej na parterze budynku znajdowały się sale wykładowe, a na piętrze m.in. mieszkania profesorskie. Przy ulicy Gołębiej będziesz miał z kolei okazję obejrzeć Collegium Novum, które jest jednym z najpiękniejszych budynków uniwersyteckich. To tutaj Hitlerowcy przeprowadzili słynną akcję Sonderaktion Krakau, niewoląc profesorów, docentów i asystentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spacerując po krakowskim Starym Mieście nie możesz ominąć Rynku Głównego, Sukiennic, Ratusz i Kościoła Mariackiego. Nie zwlekaj więc i zaraz po przybyciu do Krakowa i opuszczeniu autobusu dalekobieżnego udaj się na zwiedzanie miasta.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Mińskiem a Krakowem.

Mińsk to prawie 2-milionowa stolica Białorusi, położona w środkowej części kraju, nad rzeką Świsłoczą. Pierwsze, pisemne wzmianki o mieście pochodzą z wieku XI. Na przestrzeni dziejów miasto wchodziło w skład Wielkiego Księstwa Litewskiego, następnie Rzeczypospolitej Obojga Narodów, od wieku XVIII stało się częścią Imperium Rosyjskiego, a potem Związku Radzieckiego. Dopiero od 1991 roku jest miastem niepodległej Republiki Białorusi. Gdy znajdziesz się już w Mińsku i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, Twoim oczom ukaże się miasto, którego architektura oparta jest na stylu socrealistycznym. Jest to wynik odbudowy Mińska po ogromnych zniszczeniach, jakim uległ on podczas II wojny światowej. W mieście zachowała się jedynie nieliczna część zabytków, wśród których na szczególną uwagę zasługują: Archikatedra Najświętszej Maryi Panny z XVII wieku, Sobór św. Piotra i św. Pawła, cerkiew św. Marii Magdaleny oraz Dwór Wańkowiczów w Górnym Mieście. To jedynie kilka z pozycji wartych obejrzenia w Mińsku. Przybywaj! Miasto serdecznie zaprasza!

Autobus: Kraków → Mińsk
08 lip 17:30
Kraków
09 lip 04:00
Mińsk
z: BlaBlaCar
od 74,00* PLN
09 lip 13:40
Kraków
10 lip 03:00
Mińsk
z: BlaBlaCar
od 92,08* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Kraków → Mińsk
Popularne połączenia z przesiadką Mińsk → Kraków
Popularne połączenia z przesiadką  Kraków → Mińsk

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×