Reklama

Autobus Lublin Kozienice: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kozienice ↔ Lublin
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Kozienice ↔ Lublin. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Kozienic do Lublina

Już dzisiaj skorzystaj z naszej oferty i wybierz się w podróż autobusem dalekobieżnym po ciekawych, polskich miastach. Wystarczy, że zarezerwujesz bilet, a pokonanie trasy Kozienice – Lublin będzie prawdziwą przyjemnością. Pierwsze z miast zachwyci Cię długą historią i niezwykłym urokiem, który doceniali nawet polscy królowie. W Lublinie będziesz miał okazję poczuć niepowtarzalną atmosferę Starego Miasta z jego pięknymi zabytkami. To nie będzie daleka podróż, więc przebiegnie ona szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu będą jej dodatkowymi atutami. Ruszaj w drogę!

Kozienice to miasto usytuowane w centralno-wschodniej części Polski, na terenie województwa mazowieckiego. Leży ono nad rzeką Zagożdżonką w odległości 36 km od Radomia. Choć historia osadnictwo na tutejszych ziemiach sięga wieku X, to pierwsza, pisemna wzmianka o Kozienicach pojawiła się dopiero na początku wieku XIII i dotyczyła nadania siostrom Norbertankom z Płocka kozienickich dóbr. W następnym stuleciu w Kozienicach wzniesiono królewski dworek myśliwski, w którym często zatrzymywał się król Władysław Jagiełło. Tutejsza puszcza była bowiem doskonałym terenem łowieckim, czego wyrazem był nadany miastu herb, w którym po dziś dzień widnieje biegnący jeleń. Kozienice cenili również kolejni królowie, w tym Stanisław August Poniatowski, który wzniósł tu swoją letnią rezydencję. W jej wnętrzach mieści się obecnie siedziba Muzeum Regionalnego, które warto odwiedzić podczas pobytu w mieście. Kozienice to także Kościół pod wezwaniem św. Krzyża, cmentarz żydowski oraz zabytkowe kramy kupieckie. Jak widzisz tutaj nie sposób się nudzić, więc już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w stronę Kozienic. Miasto serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Lublinem a Kozienicami.

Lublin to jedno z najciekawszych polskich miast. Jego ponad 7-wiekowa historia sięgająca początków wieku XIV, piękne zabytki i niepowtarzalna atmosfera są magnesem przyciągającym rzesze turystów. Gdy znajdziesz się już w mieście i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego skieruj swoje pierwsze kroki w stronę lubelskiego Starego Miasta. Jego charakterystycznym zabytkiem i jednocześnie symbolem jest zabytkowa Brama Krakowska będąca obecnie siedzibą Muzeum Historii Miasta Lublina. Po przekroczeniu bramy znajdziesz się na Placu Łokietka, przy którym usytuowany jest również Nowy Ratusz. Każdego dnia o godzinie 12.00 z jego balkonu rozbrzmiewa lubelski Hejnał, którego melodia pochodzi z 1685 roku. Lublin to również Brama Grodzka, Zamek z romańskim donżonem i Kaplicą Trójcy Świętej, Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty oraz wiele, wiele innych ciekawych obiektów. To również niezwykłe smaki kulinarne, w tym słynne lubelskie cebularze oraz pierogi z kaszą i serem. W Lublinie nie sposób się nudzić, więc już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, którym dotrzesz do tego pięknego miasta.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×