Reklama

Autobus Szczecin Kijów: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kijów ↔ Szczecin
Przewoźnik Avtotranzit
od 192,84* PLN
od 21h 00min
Przewoźnik Fortuna Tour
od 195,00* PLN
od 27h 00min
Przewoźnik Intercars Polska
od 197,10* PLN
od 22h 29min

Autobus Kijów Szczecin Ceny

Kijów – Szczecin podróż pociągiem, samochodem i autobusem dalekobieżnym

Trasa pomiędzy Kijowem, a Szczecinem jest bardzo popularną trasą międzynarodową, więc odległość dzielącą te miasta możesz pokonać różnymi środkami transportu. Oprócz możliwości dotarcia na miejsce pociągiem i samochodem do swojej dyspozycji masz również autobusy linii dalekobieżnych. Są one niezawodnym sposobem odbycia tej podróży, co potwierdza ich niezwykła popularność oraz coraz większa rzesza zwolenników. Wszystko to zawdzięczają komfortowym warunkom panującym na pokładach autobusów dalekobieżnych, niskim cenom biletów oraz bezpośrednim połączeniom. Pokonanie tej ponad 1300 km trasy autobusem dalekobieżnym wyniesie od prawie 22 h do 26 h, w zależności od wybranej opcji połączenia. Jeśli zdecydujesz się na podróż z przesiadką to wówczas będziesz miał czas na nieco dłuższą wizytę w Kowlu, Warszawie lub w Lublinie.
Podróż pomiędzy Szczecinem, a Kijowem możesz pokonać pociągiem, samochodem lub autobusem dalekobieżnym. Bezpośrednie dotarcie do celu zajmie Ci w przypadku podróży autobusem dalekobieżnym nieco ponad 22 h. Jeśli wybierzesz połączenie z przesiadką to będziesz miał okazję zatrzymać się w Łucku.
Forma podróży autobusem dalekobieżnym daje możliwość obserwowania wspaniałych krajobrazów i miejsc położonych na trasie przejazdu, więc jest najciekawszym rodzajem odbywania wycieczek. Wybór środka transportu należy do Ciebie, jednak najważniejsze jest bezpośrednie, bezpieczne i szybkie dotarcie do tych dwóch niezwykłych miast.

Autobus dalekobieżny do Szczecina

Szczecin to urocza stolica województwa zachodniopomorskiego. Usytuowana jest ona w północno-zachodniej części Polski, nad rzeką Odrą i Jeziorem Dąbie, w odległości około 60 km do Morza Bałtyckiego. Dzięki Zalewowi Szczecińskiemu oraz żeglownej Odrze Szczecin posiada bezpośredni dostęp do tego akwenu morskiego, pełniąc tym samym rolę dużego portu morskiego z licznymi stoczniami remontowymi i jachtowymi. Kolejnym atutem miasta jest jego przygraniczne położenie, dzięki któremu stanowi ono doskonałą bazę wypadową do wizyty u zachodnich sąsiadów. Zanim wyruszysz w okolice Szczecina warto na nieco dłużej zatrzymać się w samym mieście i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udać się na jego zwiedzanie. Jedną z największych atrakcji miasta są Wały Chrobrego, będące swoistego rodzaju tarasem widokowym, ciągnącym się wzdłuż wybrzeży Odry. To stąd będziesz miał okazję zobaczyć piękny gmach Muzeum Narodowego w Szczecinie, Bazylikę Archikatedralną świętego Jakuba Apostoła oraz monumentalny Zamek Książąt Pomorskich, który wznosi się na Wzgórzu Zamkowym. To jedynie kilka spośród wielu wspaniałych atrakcji Szczecina, jednak trudno byłoby wymienić tu wszystkie. Pamiętaj również o tym, że ze Szczecina dzieli Cię niedaleka odległość od Berlina i Gorzowa Wielkopolskiego, a więc miast, które warto odwiedzić.

Połączenia autobusowe Szczecin - Kijów

Wśród bogatej oferty połączeń autobusowych z pewnością znajdziesz takie, które pozwolą Ci na pokonanie trasy ze Szczecina do Kijowa. Do swojej dyspozycji masz połączenia umożliwiające szybkie, bezpieczne i bezpośrednie dotarcie do celu lub takie, które oferując przesiadki dają Co możliwość poznania ciekawych miast, położonych na trasie Twojego przejazdu. Wybór odpowiadającego Ci wariantu sprawi, że podróż do Kijowa przebiegnie w bardzo komfortowych warunkach, a niska cena biletu autobusowego skłoni Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Połączenia autobusowe do Kijowa

Kijów to największe miasto Ukrainy, liczące prawie 3 miliony mieszkańców. Położone jest ono nad rzeką Dniepr, w północnej części kraju i pełni rolę jego stolicy. Z racji sprawowanej funkcji Kijów jest ukraińskim centrum gospodarczym, kulturalnym i edukacyjnym z wieloma uczelniami wyższymi oraz placówkami kulturalnymi, w tym m.in. operą i filharmonią. Dzieje Kijowa sięgają wieku V. Swoje powstanie miasto zawdzięcza dogodnemu położeniu, dzięki któremu już wówczas było on czymś w rodzaju placówki handlowej, znajdującej się na trasie pomiędzy Konstantynopolem, a Skandynawią. Złoty Wiek Kijowa miał jednak miejsce dopiero na przestrzeni wieków od IX do XIII. W roku 989 Włodzimierz I Wielki wybrał Kijów na miejsce swego chrztu, a wydarzenie to uznawane jest za symbol przyjęcia prawosławia przez całą Ruś Kijowską. Do dzisiaj Kijów uznawany jest za święte miejsce prawosławia, a znajdujące się tutaj wspaniałe cerkwie i ławry przyciągają nie tylko rzesze wiernych ale i licznych turystów. Gdy znajdziesz się już w Kijowie i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego swoje pierwsze kroki skieruj w stronę Ławry Peczerskiej. To monumentalny klasztor prawosławny, którego historia sięga wieku XI. W skład całego kompleksu klasztornego wchodzą m.in. Nadbramna cerkiew Trójcy Świętej, Sobór katedralny Zaśnięcia Matki Bożej, zwany również soborem Uspieńskim oraz Cerkiew Spaska na Berestowie. To jedynie kilka spośród wielu kijowskich atrakcji, jednak nie sposób wymienić tu wszystkich. Nie zwlekaj i przybywaj do tej pięknej, ukraińskiej stolicy.

Autobus: Kijów → Szczecin
21 sty 09:00
Kijów
22 sty 07:29
Szczecin
z: Intercars Polska
od 197,10* PLN
21 sty 09:00
Kijów przez Khotiv
22 sty 08:29
Szczecin przez Nowe Brynki
z: Infobus.eu
od 208,78* PLN
21 sty 10:00
Kijów
22 sty 08:30
Szczecin, Przystanek autobusowy, Płocka Uniwersytet 11
z: TocoBus
od 225,00* PLN
21 sty 10:00
Kijów, Dworzec główny
22 sty 08:30
Szczecin, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym
z: Distribusion
od 254,02* PLN
21 sty 15:00
Kijów
22 sty 12:50
Szczecin, Dworzec główny
z: VasilkivTransAvto
od 201,27* PLN
22 sty 09:00
Kijów przez Khotiv
23 sty 08:29
Szczecin przez Nowe Brynki
z: Infobus.eu
od 208,78* PLN
22 sty 10:00
Kijów
23 sty 08:30
Szczecin, Przystanek autobusowy, Płocka Uniwersytet 11
z: TocoBus
od 225,00* PLN
22 sty 10:00
Kijów, Dworzec główny
23 sty 08:30
Szczecin, Dworzec PKS przy dworcu kolejowym
z: Distribusion
od 254,02* PLN
22 sty 15:00
Kijów
23 sty 12:00
Szczecin
z: Avtotranzit
od 192,84* PLN
22 sty 15:00
Kijów
23 sty 12:50
Szczecin, Dworzec główny
z: Avtotranzit
od 201,46* PLN
23 sty 09:00
Kijów
24 sty 07:29
Szczecin
z: Intercars Polska
od 197,10* PLN
23 sty 14:00
Kijów
24 sty 17:00
Szczecin
z: Fortuna Tour
od 195,00* PLN
Autobus: Szczecin → Kijów
23 sty 09:50
Szczecin
24 sty 05:20
Kijów
z: BlaBlaCar
od 17,69* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×