Reklama

Autobus Szczecin Goleniów: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Goleniów ↔ Szczecin
Przewoźnik Pol Regio
od 9,00* PLN
od 00h 36min

Autobus Goleniów Szczecin Ceny

Autobus i autokar z Goleniowa do Szczecina

Już dzisiaj skorzystaj z nadarzającej się okazji i zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, pokonujący trasę Goleniów – Szczecin. Dzięki tej wycieczce będziesz miał okazję poznać ciekawe miasta województwa zachodniopomorskiego. Goleniów zachwyci Cię pozostałościami murów miejskich i pięknym spichlerzem o szachulcowej konstrukcji. Szczecin – stolica województwa, zauroczy Cię z kolei niepowtarzalną atmosferą, pięknymi zabytkami i mocą atrakcji. To nie będzie daleka podróż, więc przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu zachęcą Cię do planowania następnych wycieczek.

Goleniów to 22-tysięczne miasto usytuowane w północno-zachodniej części Polski, na terenie województwa zachodniopomorskiego. Leży ono nad rzeką Iną, na Równinie Goleniowskiej, stanowiącej część Pobrzeża Szczecińskiego. Jednym z atutów Goleniowa jest jego niedaleka odległość od Morza Bałtyckiego, która w linii prostej wynosi 50 km, a doskonałe połączenia autobusowe ze Szczecinem, Kołobrzegiem i Koszalinem czynią z Goleniowa doskonały punkt wycieczkowy na polskie wybrzeże. Warto jednak na nieco dłużej zatrzymać się w samym Goleniowie, gdyż miasto szczyci się długą historią i pięknymi zabytkami. Gdy znajdziesz się więc w mieście i opuścisz już pokład autobusu dalekobieżnego udaj się na krótką wycieczkę jego ulicami. Z pewnością nie umknie Twemu wzrokowi zabytkowy spichlerz nad Iną, wyróżniający się szachulcową konstrukcją. To jedyny, ocalały budynek magazynowy, który jest symbolem dawnego goleniowskiego portu. Goleniów to także pozostałości dawnych murów miejskich z Bramą Wolińską, Basztą Prochową i Basztą Menniczą oraz piękne obiekty sakralne, a wśród nich Kościół św. Katarzyny. Kup więc przewodnik i przybywaj! Goleniów zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Szczecinem a Goleniowem.

Szczecin to największe miasto i stolica województwa zachodniopomorskiego, obejmującego północno-zachodnią część Polski. Jest ono usytuowane nad rzeką Odrą, jeziorem Dąbie i Zalewem Szczecińskim, w niedalekiej odległości od granicy z Niemcami. Szczecin posiada bezpośrednie połączenie z Morzem Bałtyckim, dzięki któremu jest dużym portem morskim, a co za tym głównym ośrodkiem gospodarczym najbliższego regionu. Miasto słynie także z pięknych zabytków i długiej historii, stając się z roku na rok coraz częstszym celem wycieczek turystycznych. Dla odwiedzających miasto przygotowano Miejski Szlak Turystyczny, który wyznacza czerwona linia namalowana na szczecińskich chodnikach. Ułatwia ona spacer po mieście i umożliwia obejrzenie jego najcenniejszych zabytków. Jednym z nich jest Zamek Książąt Pomorskich, który wznosi się na wysokim Wzgórzu Zamkowym, nad brzegami Odry. Obiekt ten stanowił siedzibę rodu Gryfitów i władców Księstwa Pomorskiego. Szczecin to także Kościół św. Piotra i św. Pawła, Gmach Muzeum Narodowego i Wały Chrobrego, będące wizytówką miasta. To jedynie namiastka tutejszych atrakcji, więc już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w stronę Szczecina. Przekonasz się, że warto!

Autobus: Goleniów → Szczecin
29 maj 08:07
Goleniów
29 maj 08:43
Szczecin
z: Pol Regio
od 9,00* PLN
30 maj 08:07
Goleniów
30 maj 08:43
Szczecin
z: Pol Regio
od 9,00* PLN
30 maj 11:40
Goleniów
30 maj 12:20
Szczecin
z: BlaBlaCar
od 5,00* PLN
Autobus: Szczecin → Goleniów
29 maj 08:30
Szczecin
29 maj 09:02
Goleniów
z: Pol Regio
od 9,00* PLN
30 maj 08:30
Szczecin
30 maj 09:02
Goleniów
z: Pol Regio
od 9,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×