Reklama

Autobus Olkusz Kielce: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Kielce ↔ Olkusz
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Kielce ↔ Olkusz. Proszę wypełnić formularz.

Autobus Kielce Olkusz Ceny

Autobus i autokar z Kielc do Olkusza

Jeśli pragniesz poznać różne regiony Polski, to udaj się razem z nami w podróż autobusem dalekobieżnym, przemierzającym trasę Kielce – Olkusz. Nie zwlekaj i już teraz dokonaj rezerwacji biletu. W Kielcach będziesz miał okazję podziwiać wspaniałe zabytki miasta, a Olkusz oczaruje Cię swoją niepowtarzalną atmosferą. Twoja podróż nie będzie należała do dalekich, więc przebiegnie szybko, a jej dodatkowymi atutami będą komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu. Skłoni Cię to do planowania kolejnych wycieczek. Ruszaj więc w drogę!

Kielce to miasto w środkowo-wschodniej Polsce, usytuowane w Górach Świętokrzyskich, nad rzeką Silnicą. Są największym miastem województwa świętokrzyskiego i jego stolicą oraz głównym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i edukacyjnym. Dzieje Kielc sięgają wieku XIV, gdyż w roku 1364 otrzymały one prawa miejskie. Tak długa historia miasta, pozostawiła na jego terenie wiele ciekawych zabytków. Jednym z nich jest Pałac Biskupów Krakowskich, znajdujący się Wzgórzu Zamkowym. Jego powstanie datowane jest na połowę XVII wieku. Obecnie Pałac jest siedzibą Muzeum Narodowego, na którego zwiedzanie warto zarezerwować nieco więcej czasu. Szczyci się bowiem wspaniałymi ekspozycjami oraz galerią malarstwa. W niedalekiej odległości od Pałacu, również na Wzgórzu Zamkowym, usytuowana jest Bazylika katedralna Najświętszej Maryi Panny. W roku 1971 obchodziła ona swoje 800-lecie. To jedynie kilka spośród wielu atrakcji, jakie oferują Kielce. Nie zwlekaj więc i zaraz po przybyciu do miasta autobusem dalekobieżnym, udaj się na jego zwiedzanie. Kielce serdecznie zapraszają.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Olkuszem a Kielcami.

Olkusz to miasto w południowej Polsce, usytuowane nad rzeką Babą, na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, w województwie małopolskim. Głównym czynnikiem, który przyczynił się do powstania miasta były płytko położone na jego terenie pokłady srebra, którym miasto zawdzięcza swój rozwój. Już w okresie wczesnego średniowiecza nastąpił tu rozwój górnictwa, a wiek XIV stał się „złotym” okresem dla miasta. Olkusz był wówczas jednym z największych i najbogatszych miast Małopolski. Dzięki tak długiej i bogatej historii w mieście znajduje się wiele ciekawych obiektów zabytkowych. Jednym z nich jest Bazylika kolegiacka św. Andrzeja Apostoła, wybudowana na przełomie XIII i XIV wieku. Po jej obejrzeniu oddaj się podziwianiu wspaniałych kamieniczek na olkuskim Rynku. Najstarszą z nich jest kamienica, zwana Batorówką, a na szczególną uwagę zasługuje również kamienica Myszkowskich. To jedynie kilka, spośród licznych obiektów wartych zobaczenia w Olkuszu, dlatego nie zwlekaj i zaraz po przybyciu do miasta autobusem dalekobieżnym, udaj się na jego zwiedzanie. Olkusz serdecznie zaprasza.

Autobus: Kielce → Olkusz
22 wrz 13:30
Kielce przez Bilcza
22 wrz 15:20
Olkusz
z: BlaBlaCar
od 12,00* PLN
25 wrz 13:20
Kielce
25 wrz 15:10
Olkusz
z: BlaBlaCar
od 13,00* PLN
Autobus: Olkusz → Kielce
26 wrz 23:30
Olkusz
27 wrz 01:20
Kielce przez Bilcza
z: BlaBlaCar
od 12,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Olkusz → Kielce
Popularne połączenia z przesiadką  Kielce → Olkusz

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×