Reklama

Autobus Olkusz Katowice: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Katowice ↔ Olkusz
Przewoźnik LL-bus
od 7,00* PLN
od 01h 04min
Przewoźnik Pol Regio
od 12,00* PLN
od 00h 58min

Katowice – Olkusz podróż samochodem, pociągiem i autobusem dalekobieżnym

Trasa pomiędzy Katowicami, a Olkuszem jest bardzo często uczęszczaną trasą krajową, którą można pokonać różnymi środkami lokomocji. Oprócz samochodów najczęściej wykorzystywanymi do odbycia tej podróży są pociągi i autobusy dalekobieżne. Te ostatnie zdobywają w ostatnim czasie coraz większą rzeszę zwolenników, dzięki komfortowym warunkom panującym na pokładach autobusów dalekobieżnych, niskim cenom biletów oraz bezpośrednim połączeniom. Pokonanie trasy autobusem dalekobieżnym pomiędzy Katowicami, a Olkuszem to kwestia zaledwie 1 h, a nawet krócej, co uzależnione jest od wybranej opcji połączenia. Jeśli zdecydujesz się na podróż z przesiadką to będziesz mógł odwiedzić Dąbrowę Górniczą lub Kraków, miasta, w których warto spędzić nieco dłuższą chwilę.

Podróż pomiędzy Olkuszem, a Katowicami możesz pokonać samochodem, pociągiem lub autobusem dalekobieżnym. Bezpośrednie dotarcie do celu, bez konieczności przesiadki zajmie Ci w przypadku podróży autobusem dalekobieżnym około 1 h w zależności od wybranej opcji połączenia. Pamiętaj jednak, że autobusy Olkusz – Katowice pokonują różne trasy, więc decydując się na podróż z przesiadką będziesz mógł poznać Dąbrowę Górniczą lub Kraków. Podróżowanie autobusem dalekobieżnym to najprzyjemniejsza forma pokonywania różnych odległości, gdyż daje możliwość obserwowania wspaniałych krajobrazów i miejsc położonych na trasie przejazdu.

Wybór środka transportu należy do Ciebie, jednak najważniejsze jest bezpieczne i szybkie dotarcie do tych dwóch polskich miast.

Autobus dalekobieżny do Olkusza

Stadt STADT 1
Olkusz, Poland | © RagnarPhoto - www.depositphotos.com

Olkusz to miasto położone w południowej części Polski, liczące nieco ponad 36 tysięcy mieszkańców. Jednym z walorów Olkusza jest jego usytuowanie na zachodnim krańcu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Dzięki niemu miasto stanowi doskonałą bazę wypadową do wędrówek Szklakiem Orlich Gniazd lub Szlakiem Warowni Jurajskich, a jego niedaleka odległość od Pustyni Błędowskiej i Krakowa zwiększa jeszcze jego atrakacyjność turystyczną.

Zanim wyruszysz w okolice Olkusza warto na nieco dłużej zatrzymać się w samym mieście. Jego historia sięga bowiem okresu średniowiecza i związana jest z odkryciem płytko zalegających złóż srebra. Sprzyjały one rozwojowi górnictwa, a dogodne położenie Olkusza na trasie wiodącej z Krakowa do Wrocławia, pozwoliły miastu na osiągnięcie statusu jednego z najzamożniejszych w XIV-wiecznej Małopolsce. Dowodem bogactwa ówczesnych mieszkańców Olkusza są wspaniałe dzieła architektury, które po dziś dzień można obejrzeć w mieście. Przykładem są wspaniałe kamieniczki usytuowane przy olkuskim Rynku. Na szczególną uwagę zasługuje ta najstarsza i jednocześnie najpiękniejsza, zwana Batorówką. Wartymi obejrzenia są również kamienica Myszkowskich i Bazylika św. Andrzeja, której budowa datowana jest na przełom XIII i XIV wieku. Nie zwlekaj więc i już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny zmierzający do Olkusza. Rozważ również możliwość odwiedzenia Częstochowy lub Krakowa, od których dzieli Cię stąd zaledwie godzina drogi.

Połączenia autobusowe Olkusz – Katowice

Wśród bogatej oferty połączeń autobusowych znajdują się również takie, które umożliwią Ci odbycie podróży z Olkusza do Katowic. Do Twojej dyspozycji postawione są połączenia dalekobieżne, umożliwiające szybkie i bezpośrednie dotarcie do celu podróży oraz takie, które wymagają przesiadki. Jakiejkolwiek nie podejmiesz decyzji, możesz być pewien, że podróż do Katowic przebiegnie w bardzo komfortowych warunkach, a jej dodatkowym atutem będzie niska cena biletu autobusowego.

Połączenia autobusowe do Katowic

Stadt STADT 1
Katowice, Poland | © rochu_2008 - www.depositphotos.com

Katowice to miasto położone w południowej części Polski, na Wyżynie Śląskiej. Z liczbą ludności wynoszącą prawie 300 tysięcy mieszkańców są największym miastem i stolicą województwa śląskiego. Początki Katowic jako ośrodka miejskiego sięgają II połowy XIX wieku. W roku 1865 otrzymały one prawa miejskie z rąk króla Prus Wilhelma I Hehenzollerna. Wpływ na podjęcie tej decyzji miał silnie rozwijający się przemysł, który stał się zalążkiem powstania Katowic.

Choć ciągle jeszcze miasto kojarzone jest z górnictwem i dużym zanieczyszczeniem powietrza, to jego oblicze ulega ciągłym zmianom. Przekonaj się o tym osobiście i po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się w kierunku Strefy Kultury. Jest ona doskonałym przykładem ciekawego zagospodarowania terenów poprzemysłowych. Znajduje się ona na terenie byłej kopalni węgla kamiennego KWK „Katowice”, a w jej skład wchodzą następujące obiekty: katowicki Spodek, budynek Międzynarodowego Centrum Kongresowego, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Muzeum Śląskiego. Na szczególną uwagę zasługuje to ostanie. Jego główna ekspozycja ulokowana jest 14 m pod powierzchnią ziemi, a jej obejrzenie w świetle dziennym możliwe jest dzięki szklanym boksom, umieszczonym na dawnym, kopalnianym szybie. To jedynie namiastka katowickich atrakcji, lecz nie sposób wymienić tu wszystkich. Nie zwlekaj! Przybywaj!

Autobus: Katowice → Olkusz
Katowice, Dworzec PKS, Ul. Piotra Skargi
Olkusz
z: LL-bus
od 7,00* PLN
Katowice
Olkusz
z: Pol Regio
od 12,00* PLN
Katowice, Dworzec PKS, Ul. Piotra Skargi
Olkusz
z: LL-bus
od 7,00* PLN
Katowice
Olkusz
z: BlaBlaCar
od 6,00* PLN
Katowice, Dworzec PKS, Ul. Piotra Skargi
Olkusz
z: LL-bus
od 7,00* PLN
Autobus: Olkusz → Katowice
Olkusz
Katowice, Dworzec PKS, Ul. Piotra Skargi
z: LL-bus
od 7,00* PLN
Olkusz
Katowice
z: LL-bus
od 10,00* PLN
Olkusz
Katowice, Dworzec PKS, Ul. Piotra Skargi
z: LL-bus
od 7,00* PLN
Olkusz
Katowice, Dworzec PKS, Ul. Piotra Skargi
z: LL-bus
od 7,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×