Reklama

Autobus Żytomierz Katowice: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Katowice ↔ Żytomierz
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Katowice ↔ Żytomierz. Proszę wypełnić formularz.

Autobus Katowice Żytomierz Ceny

Autobus i autokar z Katowic do Żytomierz

Jeśli zamierzasz nieco bliżej poznać polskie i ukraińskie miasta, to już teraz zarezerwuj bilet na autobus jednej z linii dalekobieżnych, pokonujący trasę Katowice – Żytomierz. Przygodę rozpoczniesz w Polsce. Katowice zachwycą Cię mnóstwem zieleni i niezliczoną ilością atrakcji. Żytomierz z kolei jest miastem ukraińskim o długiej i ciekawej historii oraz pięknych zabytkach. To będzie niezwykła podróż, która przebiegnie szybko, a jej czas umilą Ci komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu. Ruszaj w drogę!

Katowice to największe miasto i stolica województwa śląskiego, obejmującego swym zasięgiem obszar od powiatu żywieckiego na południu, po powiat kłobucki na północy. Warto więc podczas wizyty w Katowicach udać się krótką wycieczkę do pobliskiego Żywca, słynącego z niezwykle ciekawej historii i bardzo interesującego Muzeum Browaru o tej samej nazwie. Same Katowice przywitają Cię mnóstwem zieleni i lasów, dzięki którym miasto należy do jednego z najbardziej zielonych w Polsce. Dużą część jego obszaru porasta bowiem Las Murckowski, który jest pozostałością Puszczy Śląskiej. Taki obraz Katowic jest zaprzeczeniem stereotypu, iż Katowice są nudnym miastem przemysłu. Mnóstwo tu również ciekawych obiektów zabytkowych, do których zaliczyć należy: budynek Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego z 1907 roku, Łaźnię Miejską oraz słynne zabytkowe osiedla robotnicze: Nikiszowiec i Giszowiec. Nie trać więc czasu i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający do śląskiej stolicy. Serdecznie zapraszamy!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Żytomierzem a Katowicami.

Żytomierz to ukraińskie miasto położone w centralno-zachodniej części kraju, nad rzeką Teterew. Liczy ono prawie 270 tysięcy mieszkańców i jest ważnym ośrodkiem gospodarczym najbliższego regionu z doskonale rozwiniętymi gałęziami przemysłu metalowego, chemicznego i spożywczego. To również duży węzeł komunikacyjny z przebiegającymi przez miasto drogami do Czerniachowa, Berdyczowa i oddalonego o 149 km Kijowa. Pobyt w Żytomierzu warto rozpocząć od zapoznania się z jego historią, która sięga IX wieku. Na przestrzeni wieków miasto wchodziło w skład Rusi Kijowskiej, Wielkiego Księstwa Litewskiego i Korony Królestwa Polskiego. Tak długie dzieje miasta pozostawiły na jego terenie wiele wspaniałych obiektów zabytkowych. Nie zwlekaj więc i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się w stronę Katedry św. Zofii, Kościoła św. Jana z Dukli, Soboru Przemienienia Pańskiego oraz domu Józefa Ignacego Kraszewskiego. Ten wielki, polski pisarz przez 7 lat pełnił tu funkcję kuratora szkolnego. Przybywaj więc! Przekonasz się, że warto!

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×