Reklama

Autobus Zielona Góra Katowice: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Katowice ↔ Zielona Góra
Przewoźnik Bus Inter
od 89,99* PLN
od 05h 31min
Przewoźnik FlixBus
od 99,98* PLN
od 07h 46min

Autobus Katowice Zielona Góra Ceny

Autobus i autokar z Katowic do Zielonej Góry

Jeśli pragniesz odbyć interesującą podróż to już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Katowice – Zielona Góra. Katowice, miasto o stosunkowo krótkiej historii zauroczy Cię wspaniałymi obiektami pochodzącymi z lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Zielona Góra z kolei zachwyci Cię zabytkami, z których najstarszy datowany jest na wiek XIII. To będzie bardzo ciekawa i urozmaicona podróż. Przebiegnie ona szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu, miła atmosfera i niska cena biletu wprawią Cię w doskonały humor! Ruszaj w drogę.

Katowice to miasto położone w Polsce południowej, na Wyżynie Śląskiej. Są największym miastem województwa śląskiego, pełniąc funkcję jego stolicy oraz ważnego ośrodka gospodarczego, kulturalnego i naukowego. Katowice są miastem stosunkowo młodym, gdyż prawa miejskie zostały im nadane dopiero w roku 1865. Od tego czasu nastąpił prężny rozwój miasta, a na jego terenie powstały nowe budowle, o ciekawej modernistycznej architekturze. Ponieważ warto je zobaczyć, to po przybyciu do Katowic i opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się do Centrum Informacji Turystycznej, gdzie otrzymasz folder, który ułatwi Ci spacer po mieście tzw. Szlakiem Moderny. Większość budynków znajdujących na jego trasie to budynki mieszkalne oraz wille, ale nie brak również budynków użyteczności publicznej. Jednym z nich jest Dom Oświatowy, który obecnie jest siedzibą Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania. Obiektem, który z całą pewnością zwróci Twoją uwagę jest gmach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i Sejmu Śląskiego, którego budowa została ukończona w 1932 i był on wówczas największym budynkiem w Polsce. To jedynie przykłady ciekawych miejsc, które warto zobaczyć w Katowicach.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Zieloną Górą a Katowicami.

Zielona Góra jest miastem w zachodniej Polsce i stolicą niezwykle urokliwego województwa lubuskiego. Prawa miejskie Zielona Góra otrzymała w roku 1323, a więc jest miastem o długiej i ciekawej historii. Od wieków miasto związane było z Księstwem Głogowskim, lecz w wieku XIII przeszło w ręce Czech, a potem Niemiec. Przybywając do Zielonej Góry autobusem dalekobieżnym będziesz miał okazję udać się na spacer po tym uroczym mieście i odwiedzić jego najcenniejsze zabytki. Do takich należy z całą pewnością Konkatedra św. Jadwigi, która jest najstarszym obiektem w Zielonej Górze. Powstała w II połowie XIII wieku, a jej fundatorem był Książę I Głogowski, który pochowany został w obrębie świątyni. Kolejnym, bardzo pięknym i ciekawym zabytkiem miasta jest Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej, pochodzący z I połowy XVIII wieku. Twoją uwagę z cała pewnością zwróci styl, jego budowy, zwany stylem szachulcowym. Podczas pobytu w Zielonej Górze warto zobaczyć również Ratusz oraz Wieżę Łazienną, która jest jednym z najstarszych zabytków miasta. Zielona Góra serdecznie zaprasza!

Autobus: Katowice → Zielona Góra
Katowice przez Mysłowice
Zielona Góra
z: BlaBlaCar
od 45,00* PLN
Katowice
Zielona Góra przez Głogów
z: BlaBlaCar
od 47,00* PLN
Katowice
Zielona Góra przez Głogów
z: BlaBlaCar
od 47,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Katowice → Zielona Góra
Popularne połączenia z przesiadką  Katowice → Zielona Góra

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×