Reklama

Autobus Sucha Beskidzka Katowice: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Katowice ↔ Sucha Beskidzka
Przewoźnik Pol Regio
od 15,50* PLN
od 04h 11min
Przewoźnik Koleje Slaskie
od 27,00* PLN
od 05h 19min
Przewoźnik UniBus
od 27,00* PLN
od 02h 58min

Autobus Katowice Sucha Beskidzka Ceny

Autobus i autokar z Katowic do Suchej Beskidzkiej.

Jeśli pragniesz udać się w ciekawą i urozmaiconą podróż, to koniecznie już teraz zarezerwuj bilet na autobus jednej z linii dalekobieżnych, oferujących przejazdy na trasie Katowice – Sucha Beskidzka. Pierwsze z miast to stolica Górnego Śląska. W Katowicach będziesz miał okazję zobaczyć zabytkowe osiedla górnicze i nowoczesne obiekty, powstałe na terenach pokopalnianych. Sucha Beskidzka zauroczy Cię „małym Wawelem” i niepowtarzalną atmosferą małopolskiego miasteczka. To będzie bardzo ciekawa podróż, która przebiegnie bardzo szybko w komfortowych warunkach panujących na pokładzie autobusu. Dodatkową jej zaletą będzie niska cena biletu, która zachęci Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Katowice to około 300-tysięczne miasto, położone w Polsce południowej, na Wyżynie Śląskiej, w województwie śląskim. Katowice są najliczniejszym miastem aglomeracji śląskiej i największym ośrodkiem Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Stanowią ponadto ważny ośrodek kulturalny i edukacyjny regionu. Pomimo, iż głównym czynnikiem miastotwórczym Katowic był przemysł, a głównie górnictwo i hutnictwo, to dzisiejsze Katowice są doskonałym przykładem miasta poprzemysłowego. Oczywiście w pierwszej kolejności warto zobaczyć to, co wiąże się z jego przeszłością. Do najciekawszych zabytków miasta z całą pewnością zaliczyć należy dawne osiedla górnicze, które powstały na początku XX wieku. Mowa tu o niezwykłym Nikiszowcu oraz położonym nieopodal Giszowcu, który wzniesiony został w oparciu o koncepcję tzw. „miasta ogrodu”. Dzisiejsze Katowice to miasto, w którym przeszłość przeplata się z teraźniejszością. Doskonałym tego przykładem jest nowo powstała Strefa Kultury, która zajmuje tereny dawnej Kopalni Węgla Kamiennego KWK „Katowice”. W jej skład wchodzą: Spodek, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Muzeum Śląskie, w którym warto zatrzymać się na nieco dłużej. Katowice to miasto pełne tajemnic, które warto odkryć na nowo, więc nie zwlekaj i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na jego zwiedzanie.

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Suchą Beskidzką a Katowicami.

Sucha Beskidzka to miasto w południowej części Polski, w województwie małopolskim. Usytuowane jest w makroregionie Beskidów Zachodnich i Beskidu Makowskiego, u ujścia rzeki Stryszawki do Skawy. Najstarsza historia Suchej Beskidzkiej związana jest z księstwem oświęcimskim i przywilejem założenia w tym miejscu osady, która w II. połowie XV wieku znalazła się w rękach rodziny Słupskich, a następnie została nabyta przez krakowskiego złotnika Gaspare Castiglione. Po uzyskaniu przez niego tytułu szlacheckiego przybrał on polskie nazwisko Kasper Suski. To z jego inicjatywy powstał w Suchej Beskidzkiej zamek, który stał się ośrodkiem administracyjnym leżących nieopodal terenów. Nazwano je tzw. „państwem suskim”. Aż do roku 1939 pozostawało ono w rękach prywatnych i należało do tak znanych polskich rodzin jak: Komorowscy, Wielopolscy, Braniccy czy Tarnowscy. Gdy przybędziesz już do Suchej Beskidzkiej i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, udaj się zwiedzanie miasta. Swoje pierwsze kroki skieruj do Zamku Suskiego, który zwany jest „małym Wawelem”, ze względu na niezwykłe podobieństwo do dziedzińca krakowskiego zamku. Podczas pobytu w Suchej Beskidzkiej warto zajrzeć na Rynek, na którym znajduje się zabytkowa karczma „Rzym” z XVII wieku oraz piękne kamieniczki z wieku XIX. To jedynie kilka spośród licznych obiektów, znajdujących się na terenie Suchej Beskidzkiej. Miasto serdecznie zaprasza do przybycia.

Autobus: Katowice → Sucha Beskidzka
28 maj 05:30
Katowice
28 maj 08:28
Sucha Beskidzka
z: UniBus
od 27,00* PLN
28 maj 13:10
Katowice przez Chorzów
28 maj 18:29
Sucha Beskidzka
z: Koleje Slaskie
od 27,00* PLN
29 maj 10:40
Katowice
29 maj 13:20
Sucha Beskidzka przez Zawoja
z: BlaBlaCar
od 20,00* PLN
30 maj 08:06
Katowice przez Dąbrowa Górnicza
30 maj 16:22
Sucha Beskidzka
z: Pol Regio
od 32,00* PLN
30 maj 17:00
Katowice
30 maj 18:40
Sucha Beskidzka przez Lachowice
z: BlaBlaCar
od 10,00* PLN
Autobus: Sucha Beskidzka → Katowice
28 maj 05:14
Sucha Beskidzka
28 maj 09:25
Katowice
z: Pol Regio
od 15,50* PLN
31 maj 05:14
Sucha Beskidzka
31 maj 11:29
Katowice przez Dąbrowa Górnicza
z: Pol Regio
od 20,50* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Katowice → Sucha Beskidzka
Popularne połączenia z przesiadką Sucha Beskidzka → Katowice
Popularne połączenia z przesiadką  Katowice → Sucha Beskidzka

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×