Reklama

Autobus Kraków Jędrzejów: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Jędrzejów ↔ Kraków
Przewoźnik Pol Regio
od 20,10* PLN
od 01h 20min

Autobus Jędrzejów Kraków Ceny

Autobus i autokar z Jędrzejowa do Krakowa

Jeśli pragniesz zwiedzić polskie miasta, usytuowane w różnych województwach to nie zwlekaj i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Jędrzejów - Kraków. Choć Jędrzejów jest miastem niewielkim, to dzięki niemu poznasz uroki ziemi świętokrzyskiej. Kraków zachwyci Cię nie tylko zabytkami, ale przede wszystkim cudowną i niepowtarzalną atmosferą. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu, miła atmosfera i niska cena biletu wprawią Cię w doskonały humor!

Jędrzejów to miasto położone w województwie świętokrzyskim. Badania archeologiczne terenu miasta potwierdziły, iż jego pierwsi osadnicy trudnili się handlem z Imperium Rzymskim, co spowodowane było bardzo dogodnym położeniem miasta. Leżało ono bowiem na ważnym szlaku handlowym prowadzącym z Akwilei, położonej we Włoszech do Kłajpedy na Litwie. Pierwsze prawa miejskie Jędrzejów otrzymał z rąk króla Bolesława Wstydliwego w roku 1271. W następnych okresach były one poszerzane przez kolejnych monarchów, co stworzyło dogodne warunki dla rozwoju miasta. Gdy przybędziesz do Jędrzejowa autobusem dalekobieżnym i opuścisz jego pokład koniecznie udaj się na spacer po mieście, którego zabytki potwierdzają jego długą historię. Do najważniejszych z nich należą m.in. kościół parafialny św. Trójcy z wieku XV, zespół klasztorny cystersów oraz niezwykle urokliwy układ urbanistyczny miasta. Pamiętaj również o Muzeum im. Przypkowskich, które szczyci się jedną z największych na świecie pod względem ilości i wartości kolekcją zegarów słonecznych. Będziesz zauroczony tym wspaniałym miastem o długiej i ciekawej historii. Jędrzejów oczekuje na Twoje przybycie!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Krakowem a Jędrzejowem.

Kraków to miasto, do przybycia którego nikogo nie trzeba długo namawiać. Jego sława rozciąga się bowiem poza granice naszego kraju, czego dowodem są rzesze turystów przybywających do tego grodu nad Wisłą. Gdy i Ty znajdziesz się już w Krakowie i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, którym dotarłeś do miasta, udaj się w pierwszej kolejności na krakowski Rynek, który jest jednym z największych rynków w Europie. Posiada on kształt kwadratu o wymiarach 200m x 200 m, a na jego płycie usytuowane są jedne z najpiękniejszych zabytków Krakowa, a więc Ratusz, Sukiennice, Kościół Mariacki oraz kościół św. Wojciecha. Ponieważ przez Rynek przebiega Droga Królewska, stanowiąca w średniowieczu główny trakt komunikacyjny miasta, warto abyś ruszył jej trasą. Wiedzie ona bowiem wprost na Zamek Królewski na Wawelu, którego nie możesz ominąć podczas zwiedzania miasta. Wzgórze Wawelskie to bowiem jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc, gdyż rozciąga się z niego wspaniały widok na miasto, leżące nad brzegami wijącej się w dole Wisły. Kraków na pewno skradnie Twoje serce i myślami będziesz często powracał do spędzonego tutaj czasu. Przybywaj!

Autobus: Jędrzejów → Kraków
14 lip 07:40
Jędrzejów
14 lip 09:00
Kraków, Dworzec główny
z: Pol Regio
od 20,10* PLN
14 lip 20:30
Jędrzejów
14 lip 21:40
Kraków przez Zastów
z: BlaBlaCar
od 9,00* PLN
14 lip 20:30
Jędrzejów
14 lip 21:40
Kraków przez Zastów
z: BlaBlaCar
od 9,00* PLN
15 lip 11:10
Jędrzejów
15 lip 12:40
Kraków
z: BlaBlaCar
od 13,00* PLN
16 lip 07:40
Jędrzejów
16 lip 09:00
Kraków, Dworzec główny
z: Pol Regio
od 20,10* PLN
18 lip 07:40
Jędrzejów
18 lip 09:00
Kraków, Dworzec główny
z: Pol Regio
od 20,10* PLN
Autobus: Kraków → Jędrzejów
14 lip 05:50
Kraków, Dworzec główny
14 lip 07:18
Jędrzejów
z: Pol Regio
od 20,10* PLN
15 lip 05:50
Kraków, Dworzec główny
15 lip 07:18
Jędrzejów
z: Pol Regio
od 20,10* PLN
15 lip 15:00
Kraków
15 lip 16:30
Jędrzejów
z: BlaBlaCar
od 13,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.
Popularne połączenia z przesiadką Jędrzejów → Kraków
Popularne połączenia z przesiadką  Jędrzejów → Kraków

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×